Mazda 3 BM Skyactiv BL Dizelden Sonra İzlenimim

ezmocesteri

__bülent__
Yönetici
Global Moderatör
Mazda 3 dizel bizlere net fikirler verecektir, bir çok konuda ikinci nesilden çok iyi olan Skyactiv Mazda 3 süspansiyon konusunda anlatılanlara göre müthiş iş çıkartmış.

Bu arada takas teklifine evet dediniz mi

badilcan

Katılımcı
  • Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan
Her şeyden önce elimdeki Touring üzerine 27000 tl vermeye değermi . Benim asıl sorum buydu .
27000 TL için kredi çeksem faizi ile yaklaşık 31 000 TL cebimden fazla çıkacak. Ne için ? Nefsimi bastırmak için .
Artı kullanış stili fazla konfor odaklı , sanırım ben Mazda3 ün sert yapısını daha çok seviyorum.
Benim Skyactiv sanırım ertelendi.

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Benim de arada 40-45 bin lira olduğu için hayallerimin de ötesinde şimdilik...

Ama Bülent bi yerlerden voleyi vurur orası ayrı tabe... :p

MutluTEKİR

Aktif
Araç Markası
2010 Mazda3 125000km
Araç Renk ve Tip
Granit Gri - Sedan

Motion ı reflex i neyine yetmiyor abi. :D

Ben de bu yorumlardan sonra aracımı değiştirirsem 2010 avensis multidrive s e geçerim. 7-8 sene sonra da mazda 6 skyactiv e ya da cx5 e dönüş yaparım. 65 bin tlye c sınıfı araç almaktansa 50-55 e d sınıfı cvt şanzımanlı konforlu bir araç alırım daha iyi düşünüyorum. 150 km hızda 3000 devir çeviriyor şanzıman, elektronik park freni, start stop butonu, anahtarsız giriş var daha nolsun. :)

civler

Katılımcı
Araç Markası
2000-Mazda 626
Araç Renk ve Tip
Gri Hatcback
Nedense sky aktif benim hiç ilgimi çekmedi ama şu dizel mazda 3 hep hayallerimi süslemiştir. Bir iki yıl daha beklemem lazım, geçiş yapabilmek için.

osk@r78

Katılımcı
Araç Markası
2012 Mazda 3 Dizel
Araç Renk ve Tip
Gri Sedan
Açıkçası turbo dizel bir araçtan inip üzerine para verip atmosferik bir araca geçmek bana pek mantıklı gelmiyor. Turbo benzinli olsa bir nebze düşünülebilir ancak atmosferik motor çok matıklı değil artık bana göre.

bcetiner

Sessiz
Araç Markası
1996 Lantis
Araç Renk ve Tip
Lacivert
Bu konu hakkında bir kaç kelam da ben edeyim :).Şuanki lantisim ilk benzinli aracımdı.Hep dizel araçlarım oldu.Benzine adaptasyon kolay olmuyor.Dizel kullanma alışkanlıklarından vazgeçebilmiş değilim henüz.Düşük devirlerdeki ivmelenme anlık da olsa o koltuğa yapışma hissi anlayamassınız :D yuksek hızlarda düşük devir çevirme ister istemez konforu artırıyor.
Gel gelelim benzinlinin de olayı farklı.2. viteste 110km hız yapıp 7bin devir çevirmek de çok ayrı bir olay.

Sonuç olarak araçtan ne beklendiği önem arz ediyor ama şu unutulmamalıdır ki benim gibi uzun yıllar dizel veya benzinli kullanıp diğerine geçerseniz yeni motora alışmak zaman alacaktır.

ezmocesteri

__bülent__
Yönetici
Global Moderatör

Umudumu kaybetmedim sabret abi

Bu konu hakkında bir kaç kelam da ben edeyim :).Şuanki lantisim ilk benzinli aracımdı.Hep dizel araçlarım oldu.Benzine adaptasyon kolay olmuyor.Dizel kullanma alışkanlıklarından vazgeçebilmiş değilim henüz.Düşük devirlerdeki ivmelenme anlık da olsa o koltuğa yapışma hissi anlayamassınız :D yuksek hızlarda düşük devir çevirme ister istemez konforu artırıyor.
Gel gelelim benzinlinin de olayı farklı.2. viteste 110km hız yapıp 7bin devir çevirmek de çok ayrı bir olay.

Sonuç olarak araçtan ne beklendiği önem arz ediyor ama şu unutulmamalıdır ki benim gibi uzun yıllar dizel veya benzinli kullanıp diğerine geçerseniz yeni motora alışmak zaman alacaktır.

Hele o motorundan çıkan kabarcıklar var ya, anlayamazsınız

Üst Alt