Mazda 3 BL (2009-13) Bakım Ve Fiyatları

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Merhaba aracım 101 binde 94 binde eski sahibinden almıştım.n11 den kuponum vardı 94 liraya 5-30 Castrol a5 ,Bosch tan polen filtresi ni 50 TL ye bir kaç ay onceden de kadir den 60 70 lira mı idi toplamı hava ve yağ filtresini aldım.40 TL işçilik ile dün itibari ile değiştirdim.(poleni kendim taktım ustalar temizleme ile ugrasmiyor tak çıkar yapıyor)Aracta yağ ve hava filtresi orijinal değildi çıkan yağın kötü olduğunu söyledi usta.degistikten sonra araçla 100 km uzun yol yaptım çekiş inanılmaz değişti arabanin gaz tepkileri ve hizlanmasi belki psikolojik olabilir ama beni ciddi tatmin etti.eski yağı degsitirmeden ustaya baktirdim 100 Gr yağ eksilmis.bundan sonra fazla beklemeden değişimi yapmak akıllıca olacak inşallah.
Önceki yağın viskozitesi neydi biliyorsan takip edip kıyaslamak daha kolay olur. Eksiltme miktarı çok iyi değerde, takipte kalmakta fayda var.

mturhan

Katılımcı
Araç Markası
2010 Mazda3 İmpressive
Araç Renk ve Tip
Siyah Sedan
Alırken castrol demişti 5 30 dur sanırım .ama yağ ve hava filtresi orijinal değildi.esas sorun halen çözülemedi klima icin polen filtresini değiştirip temizlediysem de ilk çalıştırma da koku gelmeye devam ediyor

kadir

Kıdemli Üye
Araç Markası
Mazda 3 A/T İmp. 2012
Araç Renk ve Tip
Karamio-Sedan
Alırken castrol demişti 5 30 dur sanırım .ama yağ ve hava filtresi orijinal değildi.esas sorun halen çözülemedi klima icin polen filtresini değiştirip temizlediysem de ilk çalıştırma da koku gelmeye devam ediyor
Klima kullanma prosedürünü biliyormusun?

mturhan

Katılımcı
Araç Markası
2010 Mazda3 İmpressive
Araç Renk ve Tip
Siyah Sedan
Bu soruyu sen sorduğun için önce kitapçıktan bakayım sonra cevap vereyim olur mu:)

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet

mturhan

Katılımcı
Araç Markası
2010 Mazda3 İmpressive
Araç Renk ve Tip
Siyah Sedan
Boşluğa düştüm zaten kaçtır konuşmuyoruz:)

RuzgarAltun

Sessiz
Araç Markası
2010 Mazda3 İmpressive
Araç Renk ve Tip
Siyah Hatchback
2010 model Mazda 3 HB İmpressive Benzin/Lpg olan aracımı yeni aldım.Debriyaj balatası bitik durumda,Araç bazen geri vitese geçmiyor ve egzozdan ilk çalışma esnasında normal olmayan ses(gürültü) geliyor daha sonra normale dönüyor.Ayrıca aracımın farlarından hiç memnun değilim üstünde orjinal fabrika çıkış farlar var ama gece gerçekten önümü zor görüyorum..
Evet asıl soruma gelecek olursak ben Edirnede yaşıyorum bana en yakın İstanbul,Tekirdağ,Kırklareli,Çorlu gibi şehirler var.Bu şehirlerde belirttiğim sorunları çözebilecek Mazda 3'ü iyi bilen şuanki sorunlarımı çözüp başka sorunlara yol açmayacak ve makul fiyatlar çıkarabilecek bir usta veya servis varmı ?
Ayrıca far önerilerinizi de bekliyorum arkadaşlar.Modeli vs.
Herkese iyi forumlar şimdiden teşekkürler..

slymncmgz

Katılımcı
Araç Markası
Mazda3 2014 PowerSense
Araç Renk ve Tip
Kırmızı-Sedan
2010 model Mazda 3 HB İmpressive Benzin/Lpg olan aracımı yeni aldım.Debriyaj balatası bitik durumda,Araç bazen geri vitese geçmiyor ve egzozdan ilk çalışma esnasında normal olmayan ses(gürültü) geliyor daha sonra normale dönüyor.Ayrıca aracımın farlarından hiç memnun değilim üstünde orjinal fabrika çıkış farlar var ama gece gerçekten önümü zor görüyorum..
Evet asıl soruma gelecek olursak ben Edirnede yaşıyorum bana en yakın İstanbul,Tekirdağ,Kırklareli,Çorlu gibi şehirler var.Bu şehirlerde belirttiğim sorunları çözebilecek Mazda 3'ü iyi bilen şuanki sorunlarımı çözüp başka sorunlara yol açmayacak ve makul fiyatlar çıkarabilecek bir usta veya servis varmı ?
Ayrıca far önerilerinizi de bekliyorum arkadaşlar.Modeli vs.
Herkese iyi forumlar şimdiden teşekkürler..
Benzinli Mazda'larda ilk çalıştırmada araç kendisi devir yükseltip egsozdan gürültülü bir ses çıkarıyor (cold start) bu normal. 2018 araçlarda da bu böyle, ilk çalıştırınca aracın arkasında duran insanlar "ne oluyor la" diye tepkide bulunuyor genelde :D

RuzgarAltun

Sessiz
Araç Markası
2010 Mazda3 İmpressive
Araç Renk ve Tip
Siyah Hatchback
teşekkürler
Mesaj otomatik birleştirildi:

Benzinli Mazda'larda ilk çalıştırmada araç kendisi devir yükseltip egsozdan gürültülü bir ses çıkarıyor (cold start) bu normal. 2018 araçlarda da bu böyle, ilk çalıştırınca aracın arkasında duran insanlar "ne oluyor la" diye tepkide bulunuyor genelde :D
aynen ilk çalıştırmada herkes sen bu arabaya bir baktır diyo

mmd

Sessiz
Araç Markası
2012 Mazda 3
Araç Renk ve Tip
Kahverengi HB
Bulunduğum ilde Mazda servis olmaması ve en yakın Erzurum servisinden daha önce memnun kalmayan sebebiyle aracımın 50 bin bakımını km si gelmeden filtreleri n11.com dan sipariş edip yaptırmak istedim.
Bosch filtre seti aldım. Polen filtresi gayet güzel. Yağ filtresi ise üzerinden çıkan orijinal parça ile birebir aynıydı. Hava filtresi ise çerçeve dışında tamamen farklı bir kanal yapisindaydi.
Bosch marka hava filtresi kullanan oldu mu?
N11 de wahlen marka kanal yapısı farklı bir filtre daha var. Patent sebebi ile aynı filtre yan sanayi olarak üretilmiyor olabilir.
Bosch marka filtre kullanıp da sorun yaşayan yada memnun kalan arkadaşlar bilgi verebilirse memnun olurum.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Filtre bu şekilde

Ekli dosyalar

• IMG_20180620_160252.thumb.jpg.09360bed62e05663dd01b149c7d34ea2.jpg
    IMG_20180620_160252.thumb.jpg.09360bed62e05663dd01b149c7d34ea2.jpg
    41.4 KB · Görüntüleme: 16

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Bu tip filtreden kısa bir dönem bende Bk kasa Mazda 3 aracımda kullandım, herhangi bir olumsuzluk yaşamadım.

Kemal

Katılımcı
Araç Markası
2010-Mazda 3 İmpressiv
Araç Renk ve Tip
Aluminyum Gri-Sedan
Ben 3 yıldır bosch filtre setini kullanıyorum fiyat-kalite olarak çok memnunum. Hic başka bir arayışa girme düşüncem olmadı...

mmd

Sessiz
Araç Markası
2012 Mazda 3
Araç Renk ve Tip
Kahverengi HB
Teşekkürler, peki hava filtresi için 10 bin km menzile dayanıklı mi? Üzerinden çıkan orjinal parça ile kalite farkı var gibi duruyor.

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Teşekkürler, peki hava filtresi için 10 bin km menzile dayanıklı mi? Üzerinden çıkan orjinal parça ile kalite farkı var gibi duruyor.

Orijinal parça ile arasında kalite ve fiyat farkı olmasının gerektirdiği negatiflikte değil bana göre ve 10 bin km rahatlıkla dayanır. Neticede görevi hava içindeki pislikleri geçirmemek, renginin beyaz olması da ne kadar kirli olduğunu gösterecek ve değişim için ipucu verecektir.

Üst Alt