Mazda 3 BL (2009-13) Bakım Ve Fiyatları

mturhan

Katılımcı
Araç Markası
2010 Mazda3 İmpressive
Araç Renk ve Tip
Siyah Sedan
kıtapcık hazretlerı sanzıman yagı ve fıltresı dıyor bence mayısı bekleyın sanzıman yagı fıltresı, motor suyu, bujı, balata felan ıhtıyacınzı varsa dısk fren balata fren hıdrolıgını degısın mayıs da servısde gene %30 ındırım olucak bence komple degısın valla yagına tuzuna kadar ındırımler önemli
Hocam eski sahibi sağolsun şanzıman yağını ve debriyaj baskı balatisini değiştirmiş.bakimda yeni yaptirdim dediydi.arabayi alırken çok sağlam Exper raporu çıktı.emniyet kemerine kadar bakılmış .bir şey ihtiyacı yok dedi ama yinede size sorayım dedim

SmokeMachine

Sessiz
Araç Markası
2011-Mazda 3
Araç Renk ve Tip
Gri - Hb
Bir faturada benden gelsin....
image.jpg

ozgur35

Aktif
Araç Markası
2011-Mazda 3 İmpresive
Araç Renk ve Tip
Gri-Hb
Herter bu konuda farkini ortaya koyuyor tam bosaltim tam degisim 7 litre hepsi degisiyor Forumdan 4 5 uye bosuna ankaraya basip gitmedi Sanziman yagi degismisken komple degismesi bana daha mantikli geliyor Diger türlü yeni eski yag karisiyor sonucta

SmokeMachine

Sessiz
Araç Markası
2011-Mazda 3
Araç Renk ve Tip
Gri - Hb
Hayırlısı olsun Stm ne hocam? Keşke yağı A5 koysalarmıs, bir ay daha bekleseydınız fatura 665 tl olcaktı

Beklemeye vaktim yoktu malesef :) arabayı yeni aldım son bakıma 50.000 km de 2016.11 ayda girmiş. Şanzuman yağı bildiğin şeffaflaşmıştı artık. Psikolojik olarak aracı bu şekilde kullanmaktan rahatsız oluyordum. Canımız saolsun :)
Mesaj otomatik birleştirildi:

Şanzıman yağı 3 lt olduğuna göre tam değişim yapılmamış.

Bildiğim kadarıyla yağın yarısı tirbünde kalıyor, iki kere değişim yapmak gerekli! Bir süre kullandıktan sonra tekrar değişim yapacağım.

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
İki üç seferde yapılan şanzıman yağı değişimi tek seferde yapılana göre sağlıklı değil maalesef. Güzel günlerde kullanmak nasip olsun.

lkuvvetmira

Sessiz
Araç Markası
2014 - Mazda 3
Araç Renk ve Tip
Beyaz Sedan
Ben aradım bugun mıchelın bayını ön arka yapcam dedım. Adam balans da ister dedi 40 tl dedı.Çapraz mı yapılcak dedım yok çapraz olmaz dedi

Bosch yaşam için teklonoji
Ekli dosyayı görüntüle 24355

Ekli dosyayı görüntüle 24356Ekli dosyayı görüntüle 24357Ekli dosyayı görüntüle 24358

Şunların 3 ü 80 tl Serviste yuzde 30 ındırımlı 166 tl ne gerek var saçmalık. (indirimsiz polen sadece 140 tl aynısı abıcım ya kendım degıstırdım ordan bılıyorum )
Zaten polen ve yag fıltresı bıre bır aynı hava fıltresı made ın bulgarıa yazıyor Ulen bulgarda 1 sene yasadım hıc degısmemısler bole hava fıltresı mı olur :D

Ekli dosyayı görüntüle 24359
Bu setten alacağım n11den. Araca uyumlu mu sorun yaşadın mı hocam? Yağ, hava ve polen filtresi.

ozgur35

Aktif
Araç Markası
2011-Mazda 3 İmpresive
Araç Renk ve Tip
Gri-Hb
Bu setten alacağım n11den. Araca uyumlu mu sorun yaşadın mı hocam? Yağ, hava ve polen filtresi.
Set almayin hocam. Hava fiktresi cok dandik bir ay kullandim çöpe attim. Yag filtresi de gerek yok orijinali zaten 25 tl felan . Bence bosch polen fiktresini alin sadece Polen fiktresi birebir orijinali ile ayni. Ben sadece bosch polen filtresini kullaniyorum. Hava ve yag filtrelerini orijinal alin Zaten kampanya olucak orijinalini alabilirsiniz hatta bizim @kadir de varsa ogrenin yardimci olur. Ama polen filtresine orijinal olarak alip 100 ve izeri para vermek sacma

Poleni bosch alin 55 tl civari gerisini orijinal alin

kadir

Kıdemli Üye
Araç Markası
Mazda 3 A/T İmp. 2012
Araç Renk ve Tip
Karamio-Sedan
Set almayin hocam. Hava fiktresi cok dandik bir ay kullandim çöpe attim. Yag filtresi de gerek yok orijinali zaten 25 tl felan . Bence bosch polen fiktresini alin sadece Polen fiktresi birebir orijinali ile ayni. Ben sadece bosch polen filtresini kullaniyorum. Hava ve yag filtrelerini orijinal alin Zaten kampanya olucak orijinalini alabilirsiniz hatta bizim @kadir de varsa ogrenin yardimci olur. Ama polen filtresine orijinal olarak alip 100 ve izeri para vermek sacma

Poleni bosch alin 55 tl civari gerisini orijinal alin

Güncel stoklar aşagıdaki linkde :)

Satılık - Çeşitli Aksesuar ve Bakım Ürünleri

mavimavi21

Sessiz
Araç Markası
2009 - Mazda 3
Araç Renk ve Tip
Mavi Sedan
arkadaşlar merhabalar;

Ben de 2009 BL benzinli aracımın bakımı için geçen hafta sonu Ankara REM otodaydım. öncelikle sosyal olarak izlenimlerim şunlar:
Bekir Bey ve Ekrem usta ilgi ve bilgileri konusunda tam not. iki arka amortisörü de değiştirdik diğer bakımdan farklı olarak. ama amortisör hariç 3 saat ilgilendiler arabayla. ne var ne yok anlatarak göstererek yaptılar. öğlen yemeğini de yine mutfakta beraber yedik. şehir dışından da yoğun olarak araç misafir ediyorlar.
bakımla ilgili olarak;
amortisörler 190*2= 380 tl (1. sınıf muadil)
yağ değişimi (yağ benden, işçiliğe ücret almadılar)
yağ filtresi 20 tl
hava filtresi 35 tl
polen filtresi 60 tl
buji takım 60 tl
motor temizleme ve işçilik 200 tl
toplam 750 tl (kredi kartı taksitli)
ben fiyatlardan da memnun kaldım. ayrıca 4 adet far temizleme, disk ve balata sprey boyası, kapı bagaj kaput yağlaması bikaç ufak tefek dokunuş için de ücret almadılar. müşteri olarak memnun ayrıldım. buradan tekrar kendilerine teşekkür ediyorum.

mustafayk

Kıdemli Üye
Araç Markası
Subaru legacy
Araç Renk ve Tip
Yeşillll
arkadaşlar merhabalar;

Ben de 2009 BL benzinli aracımın bakımı için geçen hafta sonu Ankara REM otodaydım. öncelikle sosyal olarak izlenimlerim şunlar:
Bekir Bey ve Ekrem usta ilgi ve bilgileri konusunda tam not. iki arka amortisörü de değiştirdik diğer bakımdan farklı olarak. ama amortisör hariç 3 saat ilgilendiler arabayla. ne var ne yok anlatarak göstererek yaptılar. öğlen yemeğini de yine mutfakta beraber yedik. şehir dışından da yoğun olarak araç misafir ediyorlar.
bakımla ilgili olarak;
amortisörler 190*2= 380 tl (1. sınıf muadil)
yağ değişimi (yağ benden, işçiliğe ücret almadılar)
yağ filtresi 20 tl
hava filtresi 35 tl
polen filtresi 60 tl
buji takım 60 tl
motor temizleme ve işçilik 200 tl
toplam 750 tl (kredi kartı taksitli)
ben fiyatlardan da memnun kaldım. ayrıca 4 adet far temizleme, disk ve balata sprey boyası, kapı bagaj kaput yağlaması bikaç ufak tefek dokunuş için de ücret almadılar. müşteri olarak memnun ayrıldım. buradan tekrar kendilerine teşekkür ediyorum.
bakımınz hayırlı olsun güle güle kullanın.
fiyatlar bence gayet uygun.ustalarmızn ellerine sağlık.

Murat Yılmaz

Kıdemli Üye
Araç Markası
Mazda Xedos 9
Araç Renk ve Tip
Mazda 3 BL MDS
Bakım yaklaşıyor, malzemeler tamam gibi...

Malzemeler;
Dexelia 5w30 dpf
Orijinal hava filtresi
Orijinal yağ filtresi
Orijinal karter - tapa
Ferodo arka balata
Ferodo fren hidroliği
Antifriz değişimi

Diğer işlemler;
İntercooler, egr, akışmetre, oksijen sensörü temizliği ve kontrolü.

ezmocesteri

__bülent__
Yönetici
Global Moderatör
  • Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan
Hidrolik neden Ferodo?

Antifriz ne marka?

Turbo bakımı yaptırılacak yer belli mi?

Yakıt filtresi hiç değişmemişse onu da listeye al (Ford uyumlu), carbon clean de yapılabilir belki

ibrasoft

Aktif
Araç Markası
2012 Mazda3 Dizel İmp
Araç Renk ve Tip
Füme - Sedan
Bakım yaklaşıyor, malzemeler tamam gibi...

Malzemeler;
Dexelia 5w30 dpf
Orijinal hava filtresi
Orijinal yağ filtresi
Orijinal karter - tapa
Ferodo arka balata
Ferodo fren hidroliği
Antifriz değişimi

Diğer işlemler;
İntercooler, egr, akışmetre, oksijen sensörü temizliği ve kontrolü.

İntercooler temizliğini tavsiye ederim :)
Kadire göndermiştim benimkinde çıkan yağı. Bolca balata spreyi ile çalkalaya çalkalaya temizleniyor...

Fren hidroliğinde eğer henüz almadıysan Ate al bence. Sistem Ate... Dot4+ veya Dot5.1 tercih edebilirsin. (Dot5 olmaz.)
Kaynama ve sulanma ömrü açısından Dot3 e göre daha iyidir bu ikisi.

Egr, senin euro4 de temizlik manifolt dahil yapılır ise iyi olur. Kaşık kaşık kurum çıkacaktır manifolttan. :)

Murat Yılmaz

Kıdemli Üye
Araç Markası
Mazda Xedos 9
Araç Renk ve Tip
Mazda 3 BL MDS
Hidrolik neden Ferodo?

Antifriz ne marka?

Turbo bakımı yaptırılacak yer belli mi?

Yakıt filtresi hiç değişmemişse onu da listeye al (Ford uyumlu), carbon clean de yapılabilir belki

Ferodo iyidir hoştur...

Antifriz markası aklımda değil, ama kalitesi tescilli.

Turbo bakımı yapılmayacak. Çünkü yandan hafif duman atıyor, performans kaybı yok. Hem usta, hemi de turbocu öldürene kadar böyle kullan didi... Sıfır orijinal 1500 tl, çıkma temizlenip bakımları yapılmış orijinal 500 tl.

Yakıt filtresi 2017 şubatta serviste değişmiş, depo temizliği de yapılmış.

Rcm

Aktif
Araç Markası
Mazda 3 Impressive AT
Araç Renk ve Tip
Kırmızı-Hatcback
Yağ olarak mobili seçin, ben de sonraki bakımda mobile döneceğim. Motulden sana motor sesi daha da arttı.
Mobil büyüktür motul mu diyorsun ? Birde 5w30 mu 0w30 mu kullanmalı ? Mobil internet sitesinden marka model yazınca 0w30 öneriyor

Üst Alt