Alınık Mazda 3 2009-13 Sedan Benzinli Manuel 120 bin km altı

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

aybayraktar

Sessiz
  • Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan
Valla herşey olur neler gördüm ben. İkinci el almak çok zor

https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-mazda-2010-mazda-3-impressive-499213900/detay
Şuda var fiyat neden bu kadar uygun bilemedim.

Bu Hatchback lerin bagaji inceledim fotoğraflarda. 340 lt diyor zaten teknik özelliklerde. Bizim Corolla da 440 litre, sattigim kalina 400 lt idi galiba. Yani simit tüp olursa bagaj hacmi fena sayılmaz. Bu ilanlara da baktım ben.

Bu satıcı ile yazismistim. 48500 olur en son demişti. Yazismadan anladigim kadarıyla kendisi titiz birine benziyor ama kendışı alalı çok olmamis. O yüzden kararsız kaldım.

Lupara

Katılımcı
Araç Markası
Mazda 3 BL
Araç Renk ve Tip
Titanyum Gri - Sedan
Temiz arabadan kasit nedir?
Aracin calismasi ve -kaza sonrasi toplanmis bile olsa- kasasi duzgunse cok da dusunmemek lazim.
Benim aracimi (2009 BL Touring) alirken, hicbir ustaya gostermedim. Gitmeden bir kac soru sordum. Gittim, 1 saat icinde kabaca baktim, biraz denedim, degisen boya konusunda da saticinin dediklerine ve 5664 e bakarak aldim.
Ben aracin temizligi olarak sorunsuzluguna bakarim. Bu arac da sorunsuzdu. Araci aldigimdan beri 15bin km yaptim. Sadece yaglari ve kayiş degistirdim. Simdilik sorunsuz sekilde kullaniyorum.
Bence temiz araba budur.

ozgur35

Aktif
Araç Markası
2011-Mazda 3 İmpresive
Araç Renk ve Tip
Gri-Hb
Aracin calismasi ve -kaza sonrasi toplanmis bile olsa- kasasi duzgunse cok da dusunmemek lazim.
Benim aracimi (2009 BL Touring) alirken, hicbir ustaya gostermedim. Gitmeden bir kac soru sordum. Gittim, 1 saat icinde kabaca baktim, biraz denedim, degisen boya konusunda da saticinin dediklerine ve 5664 e bakarak aldim.
Ben aracin temizligi olarak sorunsuzluguna bakarim. Bu arac da sorunsuzdu. Araci aldigimdan beri 15bin km yaptim. Sadece yaglari ve kayiş degistirdim. Simdilik sorunsuz sekilde kullaniyorum.
Bence temiz araba budur.
İnsanlara guven iyi degil ortam cok bozuk bi expere sokmak lazim grne de benim dusuncem bu

Bu Hatchback lerin bagaji inceledim fotoğraflarda. 340 lt diyor zaten teknik özelliklerde. Bizim Corolla da 440 litre, sattigim kalina 400 lt idi galiba. Yani simit tüp olursa bagaj hacmi fena sayılmaz. Bu ilanlara da baktım ben.

Bu satıcı ile yazismistim. 48500 olur en son demişti. Yazismadan anladigim kadarıyla kendisi titiz birine benziyor ama kendışı alalı çok olmamis. O yüzden kararsız kaldım.
Simit takili ise bagaj kuculmuyor bagai yeterli benim hep bi masa iki kamp sandalyesi bi adet plaj icin algida semsiye ve semaiyenin altindaki su tanki tekwrlere benzeyen ve bi adet ince stepne hep olur yazin bagaj hala bostur yani en full hali bu

image.jpg

Stepne, bir adet masa, iki kamp sandalyesi, cadir 2.40x2.40x1.85 boyutunda olanlardan, iki adet mat, detaling malzemelerim, iki adet sirt cantasi, bi adet algida semsiyesi, bir adet 20 lt lik termus buzdolabi, mor bi poset daha var orda onda da yastik var galiba

Bagaj leondan kullanisli 1 kasadan cok daha buyuk gozumle ikisini de gordum. leon ufak bes para etmez her yerinden trim sesi geliyor leonun biz de cıt yok adamlar yapmis agalar

aybayraktar

Sessiz
1. link
https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-mazda-ilk-sahibinden-509859539/detay
hem manuel hem 2 parça değişen var. 51500 fiyatı. 65k kmde.

2. link
https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-mazda-2010-mazda-3-impressive-499213900/detay
yine manuel, 2 kazası var ve 2. sinin fiyatı yazmıyor. Değişenlere bakmak gerekir. Fiyat 49250 117bin km.de

Şimdi bu fiyatlardaki araçların durumları bunlarken 50bin tl ye düzgün bir araç bulmak isteniyor. Bulunamayınca da piyasanın gereksiz pahalı olduğundan bahsediliyor. İyi de satarken pahalı satmak iyi de alırken mı kötü oluyor? Tek piyasası pahalı araç mazdalar mı? Gidin 2010 model bu donanımda olmayan corolla, civic, astra kaç para, görelim.

Ayrıca 50bin tl ye impressive ama nasıl bakıldığı belli olmayan bir araç mı? Yoksa touring bakımları düzgün yapılmış düzgün kullanılmış bir touring mi? Benim tercihim düzgün araç olurdu şahsen. Ayrıca bugün satılığa koysam aracımı ben de 52 den koyarım. Niye 100bin km bakımı düzgünce yapılmış. Bujisi, sıvıları düzgün aralıklarla değiştirilmiş, diskler balatalar, lastikler tamamen yenilenmiş. Üstüne başka araçlarda olmayan ışık paketi eklemişim vs bir sürü şey yapmışım. Yok eğer bu eklenen yapılan şeyler para etmez diyorsa alıcı, buyursun gitsin 50bin tl ye aldığı araca 5-6bin tl masraf yapsın.

Temiz araç bulununca 2-3 e bakılmaz.

Hocam tekraren şunu söylemem gerekiyor galiba: Aracın ederi neyse onu verip alayım zaten, ucuz araba almak gibi bir arayışta değilim. Ederi gideri neyse o. Peki bunu nasıl anlarız? 3 hafta geçmiş ve hala satilmamissa bana göre o arabanın rayiç bedeli o değil demek ki. Spesifik örnek vereyim: 3 veya 4 hafta önce Ceyhan dan 2007 corolla sol lpg 45 bin TL idi, el kadar bir lokal boya var camurlukta. 43e ver dedim, 44 dedi. Biraz daha sıkıştırdım, 43500 dedi. O gün beklemek zorunda kaldık, para gelmedi. Ertesi gün müydü ne, adamı aradik, satıldı dedi. 2006 2007 kazasiz sol paketler için o günden beri benim için 43500 kriteri var. O Civata yaklaşan biri oldu mu hemen alırım.

2005 2007 arası çıkan corolla dan sonra (efsane kasayı saymıyorum, o zaten efsane) en çok tutan kasa 2011 2013 kasa. Onda da 51500 bin çıtası var. (Elegant paket) Bunun tek istisnası siyah renk. Her ne hikmetse corolla da siyah renk 3 4 bin TL aşağı çekiyor fiyati. Dün akşam Erzurum da bir 2011 Elegant için eleman gönderirken yoldan geri çevirdik. Renk Siyah diye. Bir türlü satılmiyor. Şimdi 52 53 bine Elegant 2011 2012 kazasiz 130 bin km altı bulursam hemen alırım.

Bakın bunlarda bir eşik var, bir kriter bir ölçüt var. Ama Mazda 3 te öyle mi? 45 bine impressive 3 4 parça boyalı satılmıyor, diğer adam 50499 e touring koyuyor. 48 bin olur diyen touring lpgsiz olmasına rağmen km düşük diye alalım dedik, (aydinda) ben artık 50 bin istiyorum dedi. Satıldı mi peki? Elbette Hayır. Duruyor öyle.

Gelelim temizlik meselesine. "Temiz malbuldun mu 3e 5e bakmayacan." ifadesini bihakkin anlayacak kadar, anlamanın ötesinde icsellestirecek kadar dünya görüşüne sahip olmakla birlikte burdaki sorunsal şu ki: Kimse demez ki ayranim ekşidir. Araba temiz değil diyen yok ki, kamyonla yemin dönüyor ortada. Temiz olduğunu nerden bilecez? Temiz olduğuna ikna olduğum araç için 52 verebilecegimi zaten önceki postların birine yazmıştım.

Hulasa, Mazda saticilarinin mantığını cozebilmis değilim. Birkaç marka-model bakıyorum, cok farkli markalara bakmıyorum ama baktiklarim arasında bu kadar dengesiz bir piyasa görmedim. Dikkat edin, pahalı demiyorum, orası gorecelidir, dengesiz diyorum.

bilalkip

Aktif
Araç Markası
2010 Mazda 3
Araç Renk ve Tip
Siyah-Hb İmpressive
Bence temiz araba budur.
Benim için temiz arabadan kasıt şaselerde oynama olmaması. Şase tamiri yapılıp kasası düzgün toplanabilir. O araba benim için kesinlikle temiz bir araç olamaz. Bunun dışında sonuçta sıfır araç alınmıyor. Boyasıda olur değişenide olabilir. Bunlar herkese göre değişkenlik gösterebiliyor. Ve @ozgur35 dediği gibi insanlara güven kalmadı maalesef.

ozgur35

Aktif
Araç Markası
2011-Mazda 3 İmpresive
Araç Renk ve Tip
Gri-Hb
Herkes senin benim gibi özu sozu bir degil millet yalan ustune yalan soyluyor sahtekarligi meslek edinmis. Ben kimseye guvenmem valla expere sokarim ordan cikarim ikinci expere sokarim exper de hata yapabilir.

MutluTEKİR

Aktif
Araç Markası
2010 Mazda3 125000km
Araç Renk ve Tip
Granit Gri - Sedan
Hocam tekraren şunu söylemem gerekiyor galiba: Aracın ederi neyse onu verip alayım zaten, ucuz araba almak gibi bir arayışta değilim. Ederi gideri neyse o. Peki bunu nasıl anlarız? 3 hafta geçmiş ve hala satilmamissa bana göre o arabanın rayiç bedeli o değil demek ki. Spesifik örnek vereyim: 3 veya 4 hafta önce Ceyhan dan 2007 corolla sol lpg 45 bin TL idi, el kadar bir lokal boya var camurlukta. 43e ver dedim, 44 dedi. Biraz daha sıkıştırdım, 43500 dedi. O gün beklemek zorunda kaldık, para gelmedi. Ertesi gün müydü ne, adamı aradik, satıldı dedi. 2006 2007 kazasiz sol paketler için o günden beri benim için 43500 kriteri var. O Civata yaklaşan biri oldu mu hemen alırım.

2005 2007 arası çıkan corolla dan sonra (efsane kasayı saymıyorum, o zaten efsane) en çok tutan kasa 2011 2013 kasa. Onda da 51500 bin çıtası var. (Elegant paket) Bunun tek istisnası siyah renk. Her ne hikmetse corolla da siyah renk 3 4 bin TL aşağı çekiyor fiyati. Dün akşam Erzurum da bir 2011 Elegant için eleman gönderirken yoldan geri çevirdik. Renk Siyah diye. Bir türlü satılmiyor. Şimdi 52 53 bine Elegant 2011 2012 kazasiz 130 bin km altı bulursam hemen alırım.

Bakın bunlarda bir eşik var, bir kriter bir ölçüt var. Ama Mazda 3 te öyle mi? 45 bine impressive 3 4 parça boyalı satılmıyor, diğer adam 50499 e touring koyuyor. 48 bin olur diyen touring lpgsiz olmasına rağmen km düşük diye alalım dedik, (aydinda) ben artık 50 bin istiyorum dedi. Satıldı mi peki? Elbette Hayır. Duruyor öyle.

Gelelim temizlik meselesine. "Temiz malbuldun mu 3e 5e bakmayacan." ifadesini bihakkin anlayacak kadar, anlamanın ötesinde icsellestirecek kadar dünya görüşüne sahip olmakla birlikte burdaki sorunsal şu ki: Kimse demez ki ayranim ekşidir. Araba temiz değil diyen yok ki, kamyonla yemin dönüyor ortada. Temiz olduğunu nerden bilecez? Temiz olduğuna ikna olduğum araç için 52 verebilecegimi zaten önceki postların birine yazmıştım.

Hulasa, Mazda saticilarinin mantığını cozebilmis değilim. Birkaç marka-model bakıyorum, cok farkli markalara bakmıyorum ama baktiklarim arasında bu kadar dengesiz bir piyasa görmedim. Dikkat edin, pahalı demiyorum, orası gorecelidir, dengesiz diyorum.

Millet istediği kadar yemin etsin, bir aracın temizliği lifte kaldırınca anlaşılıyor. Her gün arabamı yıkarım çok ilgilenirim vs diyenlerin araçları görüyoruz, motorlarına yürüyenine gereken ilgiyi göstermiyor mesela. (Bu forumdakileri tenzih ederim.)

Yapılan bakımlar ele verir, sürücünün kullanışı ele verir. Araba 10 yaşında olup da 1 kez bile fren hidroliği, direksiyon hidroliği değişmemiş araçlar var, sürücüsü motor soğukken son devir gazlayanlar var. Bunları da aracı görmeye gitmeden anlamak mümkün değil maalesef.
Piyasa gerçekten saçma. Sahibinden fiyatının 10bin tl düşülen de görüyorum. Nasıl alıcı temiz araç görünce 3e 5e bakmamalıysa, aynı şekilde satıcı da düzgün alıcı bulunca çok da diretmemeli. Zaten satmak isteyenler belli oluyor bu aşamada. O nedenle siz fiyat teklifi edin, eğer istediğiniz seviyeye inmezse düşünürseniz arayın dersiniz. Satmak isteyen döner.

49 bin tl ye konulmuş makyajlı bk kasaları görünce millet de normal olarak yüksek fiyat istiyor. Ayrıca bu satılmama durumu tek mazdalarda yok, tüm araçlarda var. En çok satılan 2. araba olan astra k larda da bir durgunluk var.

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet

Tamamen katılıyorum hocam. Tebrikler teşekkürler... Son bir yıldaki manyak Mazda piyasası ve daha da manyak sahipleri yüzünden (genelleme yapmıyorum, ilanlara bakınca kimlerin manyak Mazda sahibi olduğu ortaya çıkıyor maalesef) benim gibi Mazda tutkunu birisi, tepki koymak adına ve arabasız kalmamak adına (2 ay kaldım) Mitsubishi aldım... Pişman mıyım? Kesinlikle değilim, şimdi aynı şey olsa yine yaparım... Fakat; gönül bu, Mazda'dan da vazgeçmiyor işte... :)

aybayraktar

Sessiz
Tamamen katılıyorum hocam. Tebrikler teşekkürler... Son bir yıldaki manyak Mazda piyasası ve daha da manyak sahipleri yüzünden (genelleme yapmıyorum, ilanlara bakınca kimlerin manyak Mazda sahibi olduğu ortaya çıkıyor maalesef) benim gibi Mazda tutkunu birisi, tepki koymak adına ve arabasız kalmamak adına (2 ay kaldım) Mitsubishi aldım... Pişman mıyım? Kesinlikle değilim, şimdi aynı şey olsa yine yaparım... Fakat; gönül bu, Mazda'dan da vazgeçmiyor işte... :)

Valla ben de Mitsubishi ye kayiyorum. Çarşamba günü birine 50 bin teklif edecem. Kabul ederse bir eleman gonderip baktiracam ertesi gün. Sıkıntı yoksa diğer gün gidip alacam. Hangi modeli almistiniz hocam siz?

mturhan

Katılımcı
Araç Markası
2010 Mazda3 İmpressive
Araç Renk ve Tip
Siyah Sedan
Araba işi biraz nasip işi bence.cok zorlayinca kesin elinde patlıyor

Son düzenleme:

aybayraktar

Sessiz
Çok teşekkür ederim ilginiz için. Kocaqeli'den ötede kimsem yok sayılır. İstanbul ayrı bir dünya, istanbul ilanlarına hiç bakmıyorum. Aman aman kaçırılmaz fırsatları zaten kaçırmıyorlar. Ederinde olan ilanlar için de oraya gitme şansım yok. Önden arabaya bakacak kimse olmadığı gibi mesai olarak da ben müsait değilim.

Ama benim için az önce mesajlaştığım şu yeni ilanı değerlendirebilirseniz memnun olurum. Bursa'da önden baktırabileceğim birileri var.
https://www.sahibinden.com/ilan/vas...plus-sirali-lpg-plus-hasarsiz-510809366/detay

Gerçekten bu araca alıcı gözle bakıp benim için değerlendirebilir misiniz? Çünkü bu gece 51 bin liraya bir ASX invite için yola çıkmaya niyetlenmiştik. Bir anda bu çıktı. Ne dersiniz? Gönlüm Impressive pakette ama impressiveler uçuşta. Bir de bu araç BL dediğinizden, değil mi?

Ha bu arada, satıcı 45 bin liraya iniyor. Zorlarsak 44e verebilir.

Şu ilanın impressive olmasına rağmen bu fiyata (44.500TL) burda öylece bekliyor olması da kafamı karıştırıyor. Yukarıdakini alacak olursak Touring için yüksek mi ödeyeceğiz acaba? https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-mazda-temiz-mazda-3-508029131/detay/

Son düzenleme:

Rcm

Aktif
Araç Markası
Mazda 3 Impressive AT
Araç Renk ve Tip
Kırmızı-Hatcback
Çok teşekkür ederim ilginiz için. Kocaqeli'den ötede kimsem yok sayılır. İstanbul ayrı bir dünya, istanbul ilanlarına hiç bakmıyorum. Aman aman kaçırılmaz fırsatları zaten kaçırmıyorlar. Ederinde olan ilanlar için de oraya gitme şansım yok. Önden arabaya bakacak kimse olmadığı gibi mesai olarak da ben müsait değilim.

Ama benim için az önce mesajlaştığım şu yeni ilanı değerlendirebilirseniz memnun olurum. Bursa'da önden baktırabileceğim birileri var.
https://www.sahibinden.com/ilan/vas...plus-sirali-lpg-plus-hasarsiz-510809366/detay

Gerçekten bu araca alıcı gözle bakıp benim için değerlendirebilir misiniz? Çünkü bu gece 51 bin liraya bir ASX invite için yola çıkmaya niyetlenmiştik. Bir anda bu çıktı. Ne dersiniz? Gönlüm Impressive pakette ama impressiveler uçuşta. Bir de bu araç BL dediğinizden, değil mi?

Ha bu arada, satıcı 45 bin liraya iniyor. Zorlarsak 44e verebilir.

Şu ilanın impressive olmasına rağmen bu fiyata (44.500TL) burda öylece bekliyor olması da kafamı karıştırıyor. Yukarıdakini alacak olursak Touring için yüksek mi ödeyeceğiz acaba? https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-mazda-temiz-mazda-3-508029131/detay/
İkinci araç öyle yazdığı gibi hafif çarpma felan değildir araçta simetri hatası var resimlerden belli oluyor. Onu almaktansa 1. aracı almanızı tavsiye ederim son derece güzel görünüyor. Fiyat olarak da ideal bence pazarlığıyla beraber.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Üst Alt