Alınık Kupon Araçlar - ''Ortak Konu''

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Tek yapılması gereken cesaret... :)

Subaru Legacy 2.0 Limited 1999 Model 30.000 TL Sahibinden satılık ikinci el Şampanya renk - 526179330

212.JPG

hagakure

Aktif
Araç Markası
2004 Mazda 6
Araç Renk ve Tip
Şampanya-Sedan
Cesurum cesurum cesurum cesurummmmkorkuyorum korkuyorum korkuyorumm :D

Ah o cesareti bir bulabilsek bu forum ne araçlar görecek amaa olmuyor işte :)

Bu arada Outback güzelmiş, gerçi bi kaç sene evvel Ümraniye sanayide aynı renk aynı döşeme ve muhtemelen aynı yıl ezik dökük bir outback vardı ama o olmaması için dua ediyorum..

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet

Bu arada Outback güzelmiş, gerçi bi kaç sene evvel Ümraniye sanayide aynı renk aynı döşeme ve muhtemelen aynı yıl ezik dökük bir outback vardı ama o olmaması için dua ediyorum..

Subaru'ya karşı iki ön yargım var, camların direksiz olması harika fakat yılların verdiği yorgunluk ile ses yapabilme ihtimali ve lpg ile boksör :p motorunun sevişmemesi... :) @incirinaltı hocam daha iyi bilir gerçi diyerek pası vereyim...

Araç Markası
98-Mazda 626 AT
Araç Renk ve Tip
Füme-Sedan
Subaru'ya karşı iki ön yargım var, camların direksiz olması harika fakat yılların verdiği yorgunluk ile ses yapabilme ihtimali ve lpg ile boksör :p motorunun sevişmemesi... :) @incirinaltı hocam daha iyi bilir gerçi diyerek pası vereyim...
Benim de kafama takılan husus lpg
Ancak ilanlarda subaruların birçoğu lpgli, hepsi sıkıntı yaşıyor mu acaba?
Maddi durumu iyi olan bilinçli subarucuların benzinde kullandığı da bir gerçek

incirinaltı

Aktif
Araç Markası
2014 Mazda3 Powersense
Araç Renk ve Tip
Kırmızı-Sedan

Benim de kafama takılan husus lpg
Ancak ilanlarda subaruların birçoğu lpgli, hepsi sıkıntı yaşıyor mu acaba?
Maddi durumu iyi olan bilinçli subarucuların benzinde kullandığı da bir gerçek

Subaru forumlarına , Facebook Subaru gruplarına bakarsanız problemlerin çok çok büyük bir bölümünün lpg kaynaklı arızalar olduğunu görürsünüz( sensör, subap, egr valfi, egzoz v.s)
Şanzıman,Alt takım, amörtisör V.s pek görmezsiniz. İç, dış aksamları kalitelidir.
Forester bizde olumlu anlamda da olumsuz anlamda da derin izler bıraktı.
Düzeltebilmiş olsaydım hala biniyor olurdum.
En güzeli lpgsiz ve bakımları, arızaları belli başlı yerlerde yapılmış bir Subaru almak...

Bayraktar

Doğayı Sev Xedos'u Öp!
Yönetici
Moderatör
Araç Markası
Xedos 9

Bayraktar

Doğayı Sev Xedos'u Öp!
Yönetici
Moderatör
Araç Markası
Xedos 9
Sen xedosa cesaret edemiyorken 265 bin km'de LPG'li subaru için mi gaz veriyon :) :) :)

Mesajı ilk okuduğumda @MX9 Ahmet Abi yazdı sandım, o da hep böyle diyor da... :koptum: "Oradan bir Xedos yolla benim adresime" diyecektim az kaldı. Gerçi desem de cümle yanlış olmayacakmış... :p

Son derece haklısınız Mustafa Hocam, ne deseniz doğrudur bu konuda. ;) Ama öyle ki benim araç ve usta geçmişlerim pek iç açıcı değil. Benim hayatımda toplasam 5 tane kendime ait aracım oldu. Bir tanesi benim öyle psikolojimi bozdu ki (adını söylemeyim şimdi de baş harfi Focus) :D o araçtan sonra başladı bu araştırma içgüdüsü... Buna rağmen bile 626 alarak büyük bir yol kat etmiş biriyim. İnanın aklımda V6 motörlü :p bir araç almak; Xedos olur, Maxima olur, Infinity i30 olur; belki Accord olur... Sadece biraz (vakit nakittir mottosundan yola çıkarsak) zamana ihtiyacım var. :p Hele şu seneyi bir atlatalım bakalım hayırlısıyla... Hassasiyetimi hastalık derecesinden kurtarmam gerekli birazcık bir de o kadar... ;)

Ben aslında bu konularda ekol olan @hakan_emre 'yi bekliyordum; belki bir 929 belki bir Xedos kapatır diye... Onun tecrübeleri çok yol gösterici oluyor fakat o da başka yollara gitti artık. :D Bir de üzerine mesajınızı da beğenir beni deli eder, kardeşim... :koptum:

HakanEMRE

Aktif
Araç Markası
2004 - HONDA ACCORD
Araç Renk ve Tip
FÜME
  • Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan
Mesajı ilk okuduğumda @MX9 Ahmet Abi yazdı sandım, o da hep böyle diyor da... :koptum: "Oradan bir Xedos yolla benim adresime" diyecektim az kaldı. Gerçi desem de cümle yanlış olmayacakmış...

Son derece haklısınız Mustafa Hocam, ne deseniz doğrudur bu konuda. ;) Ama öyle ki benim araç ve usta geçmişlerim pek iç açıcı değil. Benim hayatımda toplasam 5 tane kendime ait aracım oldu. Bir tanesi benim öyle psikolojimi bozdu ki (adını söylemeyim şimdi de baş harfi Focus) :D o araçtan sonra başladı bu araştırma içgüdüsü... Buna rağmen bile 626 alarak büyük bir yol kat etmiş biriyim. İnanın aklımda V6 motörlü bir araç almak; Xedos olur, Maxima olur, Infinity i30 olur; belki Accord olur... Sadece biraz (vakit nakittir mottosundan yola çıkarsak) zamana ihtiyacım var. Hele şu seneyi bir atlatalım bakalım hayırlısıyla... Hassasiyetimi hastalık derecesinden kurtarmam gerekli birazcık bir de o kadar... ;)

Ben aslında bu konularda ekol olan @hakan_emre 'yi bekliyordum; belki bir 929 belki bir Xedos kapatır diye... Onun tecrübeleri çok yol gösterici oluyor fakat o da başka yollara gitti artık. :D
Araç aradığım dönemde kriterlerime uygun nitelikte bir Mazda olsaydı düşünürdüm. Bir ihtimal Mustafa abinin xedos gibi çıkardı ama 929'un Türkiye'de olmadığını düşünüyorum. 4 yıldır ara ara ilanlara düşen 929 Sentia'larda tertemiz, orjinal, kazasız bir araç görmedim.
Benim Azman Sentia'nın klasik, sıradışı görünümü haricinde her konuda daha iyi.

Birde araç aradığım dönemde 94 model 90 binde emsalsizin emsalsizi Amerikandan gümrük girişli 3.0 V6 İnfiniti j30 vardı, bekar olsaydım o aracı kesin alırdım. Fiyatı 50 binden 35 bine kadar düşmüştü.

Bkz. Daily Turismo: 5k: 5-er Fighter: 1994 Infiniti J30 Y32, Low Miles

@bayraktar abi şu aşamada senin artık Xedos veya 929 terfi etmende ben hiçbir engel göremiyorum açıkçası :)

incirinaltı

Aktif
Araç Markası
2014 Mazda3 Powersense
Araç Renk ve Tip
Kırmızı-Sedan
Mesajı ilk okuduğumda @MX9 Ahmet Abi yazdı sandım, o da hep böyle diyor da... :koptum: "Oradan bir Xedos yolla benim adresime" diyecektim az kaldı. Gerçi desem de cümle yanlış olmayacakmış... :p

Son derece haklısınız Mustafa Hocam, ne deseniz doğrudur bu konuda. ;) Ama öyle ki benim araç ve usta geçmişlerim pek iç açıcı değil. Benim hayatımda toplasam 5 tane kendime ait aracım oldu. Bir tanesi benim öyle psikolojimi bozdu ki (adını söylemeyim şimdi de baş harfi Focus) :D o araçtan sonra başladı bu araştırma içgüdüsü... Buna rağmen bile 626 alarak büyük bir yol kat etmiş biriyim. İnanın aklımda V6 motörlü :p bir araç almak; Xedos olur, Maxima olur, Infinity i30 olur; belki Accord olur... Sadece biraz (vakit nakittir mottosundan yola çıkarsak) zamana ihtiyacım var. :p Hele şu seneyi bir atlatalım bakalım hayırlısıyla... Hassasiyetimi hastalık derecesinden kurtarmam gerekli birazcık bir de o kadar... ;)

Ben aslında bu konularda ekol olan @hakan_emre 'yi bekliyordum; belki bir 929 belki bir Xedos kapatır diye... Onun tecrübeleri çok yol gösterici oluyor fakat o da başka yollara gitti artık. :D Bir de üzerine mesajınızı da beğenir beni deli eder, kardeşim... :koptum:
626 dan şaşma sen Ahmet abinin gazına gelip de :)
Aslında şu an benim de xedos almam mantıksız, ben ikinci arabam olduğu için bu riske girebildim. Büyük bir arıza verse evin önünde epey yatar :) :)

Bayraktar

Doğayı Sev Xedos'u Öp!
Yönetici
Moderatör
Araç Markası
Xedos 9
@bayraktar abi şu aşamada senin artık Xedos veya 929 terfi etmende ben hiçbir engel göremiyorum açıkçası :)

Azman muhakkak iyidir, teknoloji ve yaş farkı zaten su götürmez.

Benim öncelikli engelim Cemşid, altı ay oldu alalı fakat ilgilenemediğim için daha adam edemedim; bir 6 ay daha sürer bu süreç. Bu haliyle de hakkıyla satılamayabilir. İkincisi yukarıda belirttiğim gibi alacağım araç hakkında uzun uzun araştırmalar/incelemeler/okumalar yapmam lazım; 626 alma sürecinde olduğu gibi. Bunun için de şuan zamanım elvermiyor. Üçüncüsü nakit problemi; aslında bu o kadar önemli de değil. Satılık hoşuma giden bir araç bulduğumda bir şekilde Cemşid'in üzeri tamamlanarak bir şeyler yapılabilir. Dördüncüsü dediğin gibi temiz araç yok istenilen çerçevede, olanlar da satılık değil; kaldı ki artık tanımadığım kişiden bilmediğim bir aracı almam. Veli Abi'nin deyimiyle artık o kadar güven, özveri ve tecrübem yok. :kptmya:

Neyse ben gideyim de biraz Xedos fotoğraflarına bakayım... Bakıp bakıp çayımı yudumlayım... :D

ezmocesteri

__bülent__
Yönetici
Global Moderatör

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet