ibrasoft

Katılımcı
Araç Markası
2012 Mazda3 Dizel İmp
Araç Renk ve Tip
Füme - Sedan
Ouuu ortalık karışmış :)
Dizel 1.3 linea Renault Symbolden bile kötü yalnız..

Şimdi çok teknik konulara girmeden; dizel nox ile ilgili geçen bir yayın vardı, delphi ve bosch dizel için teknoloji takviyesi yapıyor başlığı ile. 2020 de 120mg a çekilecek olan NOx salınımını şimdiden 13mg değerine indirildi diye... Ki inmese nolur ki; bize bişe olmaz, radyasyonlu kimyasal atık dökülmüş araziye tel çitle koruma yapan milletiz, NOx da neymiş. :)
Adamlar NOx sahtekarlığı yaptı, o bahaneyle diğer ülkede adamlar kuruma ceza yazdı; bizim bakan çıktı bizde motor cc sine göre olay, nox,euro normları ile ilgili bir düzenleme yok dedi. :)

Otomatik konusuna gelince; ben Mazda 6 Sportta manuel yok diye arabayı almaktan vazgeçmiş adamım bana vites muhabbeti işlemez o yüzden :)
Şanzıman yağı, otomatik vites arızası, bakımı, hissizliği +yakıt tüketimi diye başlayan bir konuya girmek istemiyorum, çok derin :D
Kas fazla yok ama kas iyidir.. Fazla spor yapamıyoruz zaten, bir ucundan desteklemesi iyi olur ;)

Kapışmaya gelirse 0-100 yaklaşık 8 sn, 0-150 yaklaşık 19sn yetiyor,
2.viteste gaza asılırsan patinaja düşerim demesi;
1.500 devirden 4500 devre kadar yokuş, düzlük ayırmadan, gaza oturduğumda "abi ama vites..." demeden zıplaması;
Bundan önceki Vtec2 manuelin bile toroslarda, köy yolunda çekişten düştüğü memleket yollarında gık dememesi bana yeter.

Manuel benim olsun, otomatik senin,
Dizel benim olsun, Lpg senin,
Bagaj benim olsun, bagajdaki stepne senin,
Vibrasyon benim olsun, sessizlik senin,
Tork benim olsun, 6500 devir senin,
Senin en güzelll yerinnn kahverengiiii göözleriinnn @kadir :koptum::koptum:

(Baya eğlenceye bağladık olayı)

Araç Markası
2010 Mazda3 125000km
Araç Renk ve Tip
Granit Gri - Sedan
O hızlanma bizde de dipgazda oluyor da, turbonun katkı sağladığı gibi hızlı değil nazlı nazlı. Öldürmeyin siz de 1.6 benzinliyi. :D

Araç Markası
Mazda 3 A/T İmp. 2012
Araç Renk ve Tip
Karamio-Sedan
Ouuu ortalık karışmış :)
Dizel 1.3 linea Renault Symbolden bile kötü yalnız..

Şimdi çok teknik konulara girmeden; dizel nox ile ilgili geçen bir yayın vardı, delphi ve bosch dizel için teknoloji takviyesi yapıyor başlığı ile. 2020 de 120mg a çekilecek olan NOx salınımını şimdiden 13mg değerine indirildi diye... Ki inmese nolur ki; bize bişe olmaz, radyasyonlu kimyasal atık dökülmüş araziye tel çitle koruma yapan milletiz, NOx da neymiş. :)
Adamlar NOx sahtekarlığı yaptı, o bahaneyle diğer ülkede adamlar kuruma ceza yazdı; bizim bakan çıktı bizde motor cc sine göre olay, nox,euro normları ile ilgili bir düzenleme yok dedi. :)

Otomatik konusuna gelince; ben Mazda 6 Sportta manuel yok diye arabayı almaktan vazgeçmiş adamım bana vites muhabbeti işlemez o yüzden :)
Şanzıman yağı, otomatik vites arızası, bakımı, hissizliği +yakıt tüketimi diye başlayan bir konuya girmek istemiyorum, çok derin :D
Kas fazla yok ama kas iyidir.. Fazla spor yapamıyoruz zaten, bir ucundan desteklemesi iyi olur ;)

Kapışmaya gelirse 0-100 yaklaşık 8 sn, 0-150 yaklaşık 19sn yetiyor,
2.viteste gaza asılırsan patinaja düşerim demesi;
1.500 devirden 4500 devre kadar yokuş, düzlük ayırmadan, gaza oturduğumda "abi ama vites..." demeden zıplaması;
Bundan önceki Vtec2 manuelin bile toroslarda, köy yolunda çekişten düştüğü memleket yollarında gık dememesi bana yeter.

Manuel benim olsun, otomatik senin,
Dizel benim olsun, Lpg senin,
Bagaj benim olsun, bagajdaki stepne senin,
Vibrasyon benim olsun, sessizlik senin,
Tork benim olsun, 6500 devir senin,
Senin en güzelll yerinnn kahverengiiii göözleriinnn @kadir :koptum::koptum:

(Baya eğlenceye bağladık olayı)
Turbo çıktı mertlik bozuldu ne diyim :)
Mesaj otomatik olarak birleştirildi:

Uuuu güzel yazıydı. Yalnız 8 sn çok iyiymiş Kadir ben dönüyorum güle güle. Can evimden vurdular. :D
Laaaa nereyeeee

slymncmgz

Katılımcı
Araç Markası
Mazda3 2014 PowerSense
Araç Renk ve Tip
Kırmızı-Sedan
1.3 dizel linea ile 120 km hıza kadar başabaş ben 1-1.5 boy öndeydim hep, sonra bıraktım.
1.2 tsi lar ile başabaş. Onlar manuelse vites atmayı beceremediklerinden kıl payı ben önde.
Tofaşlar mı? Şakacı seni. :D
Manuel kullanılıyorsa 0.5-1 sn 0-100 uzuyor bir kere.
Tofaş 0-100 12 sn diye hatırlıyorum

Üst Alt