Araç Markası
Mazda 3 A/T İmp. 2012
Araç Renk ve Tip
Karamio-Sedan
Kabloyu al kendin yap :)
Brc olsaydı sistemin ben hallederdim ;) kablo, yazılım mevcut.
Kablo yazılım bende var , programı elletmiyecem , sadece bakım saatini sıfırlatıcam , bide made in italy filtre değişimi.

Yada sadece filtreyi isterim verirlerse değişimi ben yaparım.
Mesaj otomatik olarak birleştirildi:

40 liraya yapıyorlar burda gel
İstanbul farkı işte made in Fikirtepe :) :)

Domestos

(Veli Azak)
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Mitsubishi Space Star
Araç Renk ve Tip
Bakır Kırmızı-MPV
Filtre değişim, bakım ayar, enjektör tamiri, arıza ışığı çözümlerini yaptırdım 80 lira istediler 60'a bağladık. O esnada yağ değişimindeki buji yağlanması aynı güne denk geldi lpg ayarı haliyle tad vermedi, belki 10 defa ayar yapıldı adam da mahçup oldu (önce ateşleme problemini o da bende çözememiştik) öyle bir noktaya geldi ki, al şu 60 liranı git abi lütfen diyecek sandım. :)

Ateşlemeyi düzeltince en son bi ayar daha yaptı, abi mümkünse çay içmeye gelirsin artık dedi. :)

Filtre değişiminin nasıl yapıldığını öğrendim, ömür vefa ederse kendim değişim yaparım. Tabi düdük müdük ötmüyorsa.

ibrasoft

Katılımcı
Araç Markası
2012 Mazda3 Dizel İmp
Araç Renk ve Tip
Füme - Sedan
İbrahim abi siz NOx emisyonundan bahsedin hele bi. :D
Vaay. Hoş geldin Mutlu. :)
Demek öyle :)
Valla NOx diyince benim aklıma bir tek Vw geliyor, bizde sıkıntı yok Euro norm neyse o :)
Euro normu bile olmayan araçlar hala kara duman atarken, İstanbulda iki yaka arası çalışan, euro normu olmayan bir vapur euro5 normundaki 20.000 araç kadar salınım yaparken; Euro5 olarak ben oldukça rahatım..

Aklıma gelmişken, rampa çıkarken fln nasıl gidiyor hayat @kadir :) seninki otomatik ya vitesi kendi mi düşüyor, rampaya başlamadan sen mi düşürüyorsun, eğim sensörü yok değil mi? Newton metre diye bir terim var, rampada nasıl zevk veriyor anlatamam :)
Mutlu senin manueldi sanırım, sen kendin düşüyorsundur :)

(Eğlencesine takılıyoruz diye geyik yapıyorum, alınma, gücenme olup birileri gönül koyacaksa sonlandırabiliriz.)

Son düzenleme:
Araç Markası
2010 Mazda3 125000km
Araç Renk ve Tip
Granit Gri - Sedan
Ben de takılıyorum abi, 2 sac teneke için niye alınalım. :D
Valla nox olarak rahat olabilirsin ama benzinli hele de lpg ye göre çok yüksek. Partikül emisyonundan bahsetmiyorum bile. Avrupadaki düşük emisyon alanlarına 2020 de euro 6 lar girebilecekken lpg li araçlarsa 2030 a kadar kısıtlama yok. :)
Dolmabahçede bir dolaşalım dedik genzim egzos gszlarından yandı.
Her yer dizel :D
Yok benimki de otomatik. Kendi düşürüyor vitesi. çoğu yerde gerek kalmıyor ama.
Otomatiğin konforu var bir kere. İstanbul trafiğinde otomatik kalkış destekli adaptif hız sabitleyici aradım valla. Gaz fren yapmaktan bileğim ağırdı. Senin sol bacak kas yaptı mı İbrahim abi? :))

Araç Markası
Mazda 3 A/T İmp. 2012
Araç Renk ve Tip
Karamio-Sedan
Ben de takılıyorum abi, 2 sac teneke için niye alınalım. :D
Valla nox olarak rahat olabilirsin ama benzinli hele de lpg ye göre çok yüksek. Partikül emisyonundan bahsetmiyorum bile. Avrupadaki düşük emisyon alanlarına 2020 de euro 6 lar girebilecekken lpg li araçlarsa 2030 a kadar kısıtlama yok. :)
Dolmabahçede bir dolaşalım dedik genzim egzos gszlarından yandı.
Her yer dizel :D
Yok benimki de otomatik. Kendi düşürüyor vitesi. çoğu yerde gerek kalmıyor ama.
Otomatiğin konforu var bir kere. İstanbul trafiğinde otomatik kalkış destekli adaptif hız sabitleyici aradım valla. Gaz fren yapmaktan bileğim ağırdı. Senin sol bacak kas yaptı mı İbrahim abi? :))
@ibrasoft gecenlerde dert yanıyor @MutluTEKİR

-hayırdır @ibrasoft ne oldu?
_sol ayak 42 numara sag 41 numara ayakkabı bulamıyorum
-otomatik candır :)
Mesaj otomatik olarak birleştirildi:

1.3 dizel linea ile 120 km hıza kadar başabaş ben 1-1.5 boy öndeydim hep, sonra bıraktım.
1.2 tsi lar ile başabaş. Onlar manuelse vites atmayı beceremediklerinden kıl payı ben önde.
Tofaşlar mı? Şakacı seni. :D
Manuel kullanılıyorsa 0.5-1 sn 0-100 uzuyor bir kere.
Muhabbet aramızda kalsın 2.köprü yolunda yapıştırmış gibiyorum soldan kadran 184 arkamda deli mavi xenon sellöktör atıp duruyor saga geçtim oda ne laa araba şahin çıkto ve geçti beni yaaaaa

Neyse makas şovla kurtardık :)

Üst Alt