İzlenmesi Gereken Filmler Belgeseller-Ortak Konu

romulus

Katılımcı
Araç Markası
Sephia
Araç Renk ve Tip
Sedan
Ben Türk filmi perdesini cok övülen Babam ve oğlum, Kırmızıgül'ün Beyaz melek, son olarak Fetih 1453 ile kapatmış ve bir daha zaman ayirmayacagima kendi kendime söz vermiştim. Bana Yeşilçam filmleri daha kaliteli gelmiştir hep.
Ayla filmi yine çok ovuluyor, kararsız kaldım şimdi. Sanki bu sefer dramı dram gibi yapmışlar diyorum.

ivons

İbrahim
Araç Markası
1994 Mazda 626
Araç Renk ve Tip
Beyaz - Sedan
Ben Türk filmi perdesini cok övülen Babam ve oğlum, Kırmızıgül'ün Beyaz melek, son olarak Fetih 1453 ile kapatmış ve bir daha zaman ayirmayacagima kendi kendime söz vermiştim. Bana Yeşilçam filmleri daha kaliteli gelmiştir hep.
Ayla filmi yine çok ovuluyor, kararsız kaldım şimdi. Sanki bu sefer dramı dram gibi yapmışlar diyorum.
Ayla filmi için önyargılı gitmiştim. Fakat filmin sonunda ''yanılmışım'' dedim. Ama ikinci kez izlemem. Çünkü ağlamaklı oluyorum. ;);) Tavsiye ederim.

Araç Markası
2011-Mazda 3 İmpressiv
Araç Renk ve Tip
Gri-Hb
sinemaya en son harry potter felfese tası varken gıttım. Sınemeya para vercegıme yakıt atar gezerım ne gerek var

al sana bedava sınema :D

En azında bilgi verici yarın öbür gün ormanda kaybolduğunda, Klarnet yapar çalarsın. Canın sıkılmaz gardaşşş

Son düzenleme:

Rcm

Katılımcı
Araç Markası
2010-Mazda 3 Impres AT
Araç Renk ve Tip
Kırmızı-HB
Mutlaka izlemeni öneriyorum çünkü sıradan bir Türk filminden öte bir film olmuş bu. Oscar alması gerekiyor kanımca.

Son düzenleme:

romulus

Katılımcı
Araç Markası
Sephia
Araç Renk ve Tip
Sedan
Mutlaka izlemeni öneriyorum çünkü sıradan bir Türk filminden öte bir film olmuş bu. Oscar alması gerekiyor kanımca.
İlk fırsatta izleyeceğim.
Dram da Yeşilçam filmleri sıradan değildir.Hatta şu ana kadar hollywood bile dramda Yeşilçamın eline su dökememiştir.Misal;
Türkan Şoray: Dönüş, Azap
Tarık Akan:Canım Kardeşim
Cüneyt Arkın:Gönülden Yaralılar,Büyük Yemin
Biz dramda bu filmleri 50 yıl önce çekebildiysek şimdi ki gelmemiz gereken nokta Babam ve oğlum yada Kırmızıgül'ün ıvır zıvır filmleri olmamalı.
Umarım "Ayla" ile Türk Sineması hak ettiği yerlere gelmeye başlar.

Bu arada Western serimizi
digiturk-birkac-dolar-İcin-filmi.jpg
kült bir filmle tamamlayalım.Eastwood mu Van Cleef mi karasız kaldım.İki büyük ustatdan enfes bir Western..

Son düzenleme:

romulus

Katılımcı
Araç Markası
Sephia
Araç Renk ve Tip
Sedan
Çok güzel bir gerilim filmi yazayım. Türünün hakkını çok iyi veren ender filmlerden.Bir solukta izlenecek olması ayrıyeten güzel.Ailecek izlenebilir,çocuklar olmadan tabi :)
Konusuna gelecek olursak, dilsiz ve sağır bir yazarın, ormanın derinliklerinde yazmak için yapayalnız bir evde geçirdiği geceyi anlatıyor.Elbette tek başına değil,bunun olmadığını anlamasıyla gerilimi içimize kadar işletmeyi başarıyor.Tek mekan tek gece filmlerinden...

..jpg

romulus

Katılımcı
Araç Markası
Sephia
Araç Renk ve Tip
Sedan
Gerilimden devam edelim.Bir önceki film gibi yine evde yalnız bir bayan.Ben yalnız bayanları seviyorum:) , hemen yanlış anlamayın, bayan olunca verdiği çaresizlik mi nedir bilemiyorum gerilim dozu bir tık daha yükseliyor.Filme gelecek olursak Amerikadan kalkıp gelen genç bakıcımız İngilterenin ücra bir yerleşim yerinde büyük bir evde dadılık yapmayı kabul eder.Ancak dadılık yapacağı çocuk, ailenin 20 yıl evvel kaybettiği oğullarının yerine koyduğu oyuncak bir bebektir.
Oyuncak bebekli filmler hep germiştir beni.Chucky saolsun,çocukluğuma vurduğu damga ile bu korkumu yenemiyorum.
Film çocuksuz,ailecek izlenebilir.

51-7Kp4l+UL.jpg

Araç Markası
2014 Mazda 3
Araç Renk ve Tip
Kırmızı HB
Onceki gun bir arkadasin tavsiyesi uzerine izledim, "Marley & Me" filmin ismi. Yeni evli bir ciftin bebek icin hazir olup olmadiklarini dusundukleri sirada, erkegin hem prova olsun hem de bayanin bebek istegi birkac yil otelensin diye aldigi yavru kopek uzerine islenmis bir aile komedisi. Jennifer Aniston ve Owen Wilson oynuyor basrollerde. Kopek ile insan arasindaki bag hem cok komik hem de cok duygusal olarak anlatmis.

Araç Markası
2010 Mazda 3
Araç Renk ve Tip
Siyah-Hb İmpressive
What-Happened-to-Monday.jpg

Arkadaşlar fırsat bulduğunuzda izlemenizi tavsiye ederim. Az önce bitirdim ve sizinle paylaşmak istedim. Çok ilginç bir konusu var. İnanılmaz sürükleyici. Pişman olmayacaksınız.

romulus

Katılımcı
Araç Markası
Sephia
Araç Renk ve Tip
Sedan
Gerilimin yanına gizemde katıp, e Kore olunca "intikam" olmazsa olmazımız şöyle Gerilim-gizem-intikam üçlemesinde güzel bir film yazayım.
Terfi aldığı için iş arkadaşları ile parti veren dedektifimiz aynı gecenin devamında yanlışlıkla birini vurup öldürür.Ertesi sabah vurduğu adamın cesedini vince asılmış şekliyle haberlerde görünce iş çıkmaza girer.Çünkü vince asan kendisi değildir.Olayı ört bas edebilmek için davayı kendi alır ancak kedi fare oyunu henüz başlamıştır.Ailecek izlenebilir.

o151029_d7426.jpg

ezmocesteri

Kıdemli Üye
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
2013 - Mazda 3 Dizel
Araç Renk ve Tip
Beyaz Sedan İmp.
Gerilimin yanına gizemde katıp, e Kore olunca "intikam" olmazsa olmazımız şöyle Gerilim-gizem-intikam üçlemesinde güzel bir film yazayım.
Terfi aldığı için iş arkadaşları ile parti veren dedektifimiz aynı gecenin devamında yanlışlıkla birini vurup öldürür.Ertesi sabah vurduğu adamın cesedini vince asılmış şekliyle haberlerde görünce iş çıkmaza girer.Çünkü vince asan kendisi değildir.Olayı ört bas edebilmek için davayı kendi alır ancak kedi fare oyunu henüz başlamıştır.Ailecek izlenebilir.

Ekli dosyayı görüntüle 27341
Çok iyi, bu tarz intikam gizem karışımı filmler müthiş oluyor, Kore'liler bu işi biliyor, film Kia'dan geçilmiyor :p Sağol @romulus

Üst Alt