İlgi Çeken Fotoğraflar

Araç Markası
2010 Mazda3 125000km
Araç Renk ve Tip
Granit Gri - Sedan
Bir bakıma katılıyorum (o kadar sorun varken o harcanan para daha yararlı yere harcanamaz mıydı kısmına)
Bir bakıma da katılmıyorum (zaten malum kesim Atatürk'ü unutturmak için elinden geleni yapıyor.)

Atatürk'ün kurdurduğu Kardemir'in olduğu kentte bir tane Atatürk heykeli ya da büstü yok. Okullar ya da üniversite hariç. Yurtdışına çıktığımda dikkatimi çeken ilk şey her köşede, parkta, meydanda bir büyüğün heykeli oldu. Hele Macaristan'da her köşede Macaristan krallığının ilk kurucu kralının o kadar çok ismi ve heykeli vardı ki anlatamam. St. Istvan. Aynı şekilde ABD'de Washington'da Abraham Lincoln. Her ülke kurucularına saygılarını dile getiriyorlar. Bizde de ne gerek vardı deniyor. Keşke bu heykeller sadece Atatürk ile sınırlı kalmasa da eski Osmanlı padişahlarının, eski Türk büyüklerinin de heykellerini, büstlerini yapsak her köşeye koysak. hatta her şehidimizin de büstünü koysak da vatandaşlar olarak en azından o büyüklerimize, şehidlerimize baktığımızda aklımız başımıza gelsin. Keşke...

Turizmin artmasını sağlayan bu görülecek eserlerdir. Adamlar katledilen yahudiler için adım başı eser yapmış, tripadvisor da görülmesi gereken yerler içinde üst sıralarda. Bizim boğaz kenarında ne var tarihten miras kalanlar haricinde? 15 temmuz şehitleri anıtı yapıldı istanbulda köprünün ayağına, bir de ankarada millet caminin yanına. Yakın tarihimizden bu eserler görülmesi gerekenler listesine eklenecek ve turist çekecektir de. Bu tür şeylerin çoğalması gerektiğini düşünüyorum. Çünkü park konusunda çok bilgisiziz.

Sonuç olarak ülkede şunun yerine bu yapılsa çok daha iyi olurdu denilebilecek o kadar çok şey varken, izmirdeki bu belediyenin giderayak yaptığı devede kulak kalır düşüncesindeyim. Ha bu durum haklı mı çıkarır kesinlikle hayır. Tüm yapılan yanlışları görmemiz lazım.

Domestos

(Veli Azak)
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Mitsubishi Space Star
Araç Renk ve Tip
Bakır Kırmızı-MPV
Hakikaten dipsiz kuyu, şimdi ne desem olmayacak, çünkü bu ülke için denilenecek her şey; kültürüne, toplumuna, aklına ve vicdanına ters... Balığa denizi anlatamazsınız, ancak denizden çıktığında anlar ne olduğunu... Bu ülke için doğruları, olması gerekenleri, hak hukuk ve vicdanı söylemek, balığa denizi anlatmak gibi bir şey... :) Ben çoğu şeyden ümidi kestim.

Üst Alt