Haydi Garaj Spor Yapalım!

Olgun

Katılımcı
Araç Markası
TOFAŞ-GARTAL
Araç Renk ve Tip
BEYAZ/1995
Arkadaşlar merhabalar...
Zek, çevik ve aynı zamanda ahlaklı olabiliriz kendimizce ya da çevremizde... Ama sporcu değilsek sağlam vücudu sağlam bir kafayla düşünemeyiz...
Sporun hayattaki önemi tartışmaya bile gerek yok çok açık bir şekilde tek kelime ile bile özetlenebilir kanımca... DOKTOR!
Evet garaj ailesi;
Bir insanın doğal doktoru spordur bence...
Hep birlikte kendi bünyemize uyan ve hoşumuza giden her türlü sporu yapabiliriz...
Ama spor yapalım yeter ki... Bir taşı kaldırıp kenara bırakmakta spordur fakat bunu düzenli yapmadıkça anlam kazanmaz ve fayda getirmez... Tembel bünyeyi uyandırıp hareketin ruhunu hissetmemiz gerekiyor bence...
Spor yapan arkadaşlardan (illa vardır aramızda :dua: ) yardım alabilir ve uygulamaya geçebiliriz...
VÜCUDUMUZUN KIYMETİNİ ASLA BİLEMEYECEĞİZ... Umarım atılgan ağabeylerimiz ve kardeşlerimiz çıkar... Ben inanıyorum...
SAĞLAM KAFA SAĞLAM VÜCUTTA BULUNUR... M.KEMAL ATATÜRK.

Araç Markası
Renault - Twingo
Araç Renk ve Tip
Su Yeşili-HB Coupe
Eve vücut kondisyon aleti aldım fırsat buldukça çalışyorum
4 farklı hareket çalışabiliyorsunuz, tavsiye ederim ;)

Olgun

Katılımcı
Araç Markası
TOFAŞ-GARTAL
Araç Renk ve Tip
BEYAZ/1995
[member=5]Hakan_Emre[/member] hocam süper yapmışsın... Benim evin 200 m ötesine güzel 3 katlı deniz manzaralı bir spor salonu açıldı... Ve saunası falan da var. Bulunmaz fırsat benim için. Eğer Cuma gün yeni görev yerim Giresun İl M.E.M olursa hemen yazılacağım İnşallah...

Araç Markası
Mazda 3 A/T İmp. 2012
Araç Renk ve Tip
Karamio-Sedan
Servise kadar yuruyorum gun icinde cay yemek malosi haric ayakdayim. Baya bi spor yapiyorum yani :-D

Domestos

(Veli Azak)
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Mitsubishi Space Star
Araç Renk ve Tip
Bakır Kırmızı-MPV
Ortalama günün yarısı ayakta ve yürümekle geçiyor... Ama yetmiyor... Akşamları iş çıkışı yürüyüşe çıkıyorum...

selmazda

Katılımcı
Güzel ve önemli bir konu Olgun bey, tebrikler.

Ben şahsen bir spor klübüne üyeyim, düzenli olarak kardiyo, basket, fitnes, yüzme sauna vb. yapmaya çalışıyorum. Uzun zamandır gitmedim, tekrar başlayacağım.

Bir de At binme sporu yapmak istiyorum. Çok faydalı bir spor gerçekten. Hem bedene, hemde ruha hitap ediyor, Bir canlı hayvan ile spor yapılması çok daha faydalı deniyor uzmanlar tarafından.

1 saat ata binmekle şimdi yanlış olmasın 400 kalori harcanıyormuş sanırım..akşam tv'de anlatılıyordu.

Onun dışında balık tutmayı severim ve baya tutmuşluğum vardır. İstanbul ve yakınlarında balık sevdası olanlar varsa haftasonları gidebiliriz..

ezmocesteri

Kıdemli Üye
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
2013 - Mazda 3 Dizel
Araç Renk ve Tip
Beyaz Sedan İmp.
Spor yapmak lazım elbette ama düzenli spor yapacak hayat şartlarım maalesef yok, en iyi spor yüzmek benim için, Ankara da deniz yok ama bolca havuz var, zaman buldukça yüzüyorum.

selmazda

Katılımcı
HAFİF AKTİVİTELER - 150'den az Kalori/saat

Bilardo 140

Uzanmak/uyumak 60

Ofis İşleri 140

Oturmak 80

Ayakta Durmak 100

ORTA DERECELİ AKTİVİTELER - 150-300 Kalori/saat

Oryantal Oynamak 340

Dans Etmek 210

Bisiklete Binmek 170

Bowling Oynamak 160

Kürek 170

Bahçe İşleri 270

Golf Oynamak (araba ile) 180

Golf Oynamak (arabasız) 320

Pazar Alışverişi 180

Ata Binmek 250

Ev Temizliği 250

Pinpon Oynamak 270

Yüzmek 290

Tenis (çiftler) 310

Evde Elektrikli Süpürge 220

Voleybol 260

Yürüyüş 200

Yürüyüş (acele) 240

Yürüyüş (hızlı) 300

Aikido 300

Tai chi 236

BÖLGESEL ZAYIFLAMA HAREKETLERİ

AĞIR AKTİVİTELER - 350'den çok Kalori/saat

Step/Ayrobik 440

Sırtçantalı Gezinti (5 kg'luk) 540

Badminton 450

Basketbol (maç) 660

Basketbol (atışlar) 390

Bisiklet (5 km hızla) 375

Bisiklet (7 km hızla) 600

Kayak Yapmak 460

Dağa Tırmanmak 460

Buz Pateni Yapmak 384

Koşmak 550

Koşmak (hızlı) 690

Duvar Tenisi 620

Rollerblade Kaymak 384

Kürek Makinesinde Çalışmak 540

Koşmak (çok hızlı) 900

Dalmak 570

Kar Temizlemek 580

Futbol Oynamak 580

Spinning 650

Merdiven Çıkmak 480

Yüzmek (hızlı) 680

Su Ayrobiği 400

Su Kayağı 480

Ağırılık Çalışmak (setler arası 30 sn.) 760

Ağırılık Çalışmak (setler arası 60 sn.) 570

Domestos

(Veli Azak)
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Mitsubishi Space Star
Araç Renk ve Tip
Bakır Kırmızı-MPV
Bi yerde kar temizlemek yazıyor... Sağlam güldüm. :D

Bu ileti Tepetaklak gönderildi...

Olgun

Katılımcı
Araç Markası
TOFAŞ-GARTAL
Araç Renk ve Tip
BEYAZ/1995
Arkadaşlar araç kullanmak 170 kalori konusunda şunu belirtmek isterim ki;
gün içinde besinlerden aldığımız besin öğeleri harcadığımızın kat kat fazlası olduğundan 170 kalori bir şey ifade etmez saatte. ;)
Ben Hapkido yaptım, dağ bisikleti grubumuz vardı, yüzme, koşmak, body bulding...
Şimdi bakıyorum 80 kg olmuşum 65 kg dan.. Çelik gibi karnım olmuş katmer katmer yağ... Eski fotolara bakıyorum yenilere bakıyorum... Bu ben değilim tarzı bişey çıkmış ortaya...
Ele alacağım tekrar "BAR SETLERİ"ni... Yanında kick box da düşünebilirim... Hapkido ile gördüm ki gerçekten esneyebiliyorum... Tavsiye olunur... O0

Ben de spor salonuna 1 yıllık abonelik yaptım. 4-5 aydır gidiyorum. Hastalık ve şehir dışında olmamdan dolayı 1 ay gidemedim ama şimdi tekrar başladım. Ne kadar yorulsam da kendimi daha mutlu hissediyorum. Bodybuilding olarak değil de fitness olarak çalışıyorum ben. Tabii kilo da olunca genellikle yağ yakma hareketleri koşu vb çalışıyorum.gün içinde iş yerinde bilgisayar başında olmamdan dolayı hareketsiz geçiyor. Haftanın 3-4 günü gidiyorum. Yardımcı olabileceğim bir konu olursa seve seve yardım etmek isterim.

Araç Markası
Mazda
Araç Renk ve Tip
Titanyum m3
[member=5]Hakan_Emre[/member] hocam süper yapmışsın... Benim evin 200 m ötesine güzel 3 katlı deniz manzaralı bir spor salonu açıldı... Ve saunası falan da var. Bulunmaz fırsat benim için. Eğer Cuma gün yeni görev yerim Giresun İl M.E.M olursa hemen yazılacağım İnşallah...
Güzel konu olmuş :) benim evin 500 metre ilerisinde deniz manzarasız bodrum katta salon açıldı 1 aydır devam ediyoruz bakalım 1 hafta aradan sonra tekrar devam edicem bakalım :)

Araç Markası
Mazda 3 A/T İmp. 2012
Araç Renk ve Tip
Karamio-Sedan
Sbah işe başlamadan ve paydos dan önce vücüt gerdirme hareketleri yapıyoruz.
Sbah iyi oluyorda akşam hiç sarmıyor.

Üst Alt