Mazda 323 BJ (1999-03) Hakkında Hiç Bir Şey Bilmiyorum

İbrhmhlltrhn

Sessiz
Araç Markası
1999 Mazda 323 (1.5)
Araç Renk ve Tip
Gri-Sedan
Merhaba arkadaşlar.ben bugün 1999 model 1.5i bir mazda 323 satın aldım.iş güç yoğunluğundan fazla bişey sormadım sadece expertiz raporlarına baktım.klima yokmuş araçta sormayıda unuttum.bitek 4 cam otomatiği var.bu foruma denk geldim bu konu hakkında araç hakkında nasıldır bilgi verebilirmisiniz genel olarak.yardımcı olurmusunuz ?

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet

İbrhmhlltrhn

Sessiz
Araç Markası
1999 Mazda 323 (1.5)
Araç Renk ve Tip
Gri-Sedan
  • Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan

ALPEREN58

•°•°• Mehmet •°•°•
Araç Markası
1998 Renault Scenic
Araç Renk ve Tip
Mavi
Hoşgeldiniz aramıza. Ben hem sedan 1.6 otomatik hem de hb 1.8 düz vites kullandım. Genel olarak forumda, 323 satış broşürlerine kadar detaylı bilgi mevcut. Özel bir konu ile ilgili sorularınız varsa onu ayrıca üstadlar cevaplandıracaktır. Bu başlıkta bir hayli bilgi var.
Mazda 323 BJ (1999-2003)
Genel olarak zamanının kaliteli arabalarındandır. Çoğu Japon arabasında olduğu gibi yıllara meydan okuyan bir dayanıklılığı var. Bakımlı bir 323 sıkıntısız bir yol arkadaşıdır.

Lupara

Katılımcı
Araç Markası
Mazda 3 BL
Araç Renk ve Tip
Titanyum Gri - Sedan
@İbrhmhlltrhn

Bence mazdanin en kaliteli araci. Her vidasindan, plastik parcasina kadar kalite akiyordu.
Surus zevki zaten on numaraydi.
Aile bireylerinin aractan sıkılması yuzunden buyuk bir hata yaparak sattim.
Arabada dikkat edeceginiz teksey, arac lpgli ise bobin ve buji kablolarini orjinal olarak alin. Sonra uzun zaman sorunsuz kullanin.
Merak ettiginiz herseyi sorabilirsiniz.

İbrhmhlltrhn

Sessiz
Araç Markası
1999 Mazda 323 (1.5)
Araç Renk ve Tip
Gri-Sedan
Abiler harikasınız valla saolun.araca daha çok içim sine sine bineceğim.tek sorunu klima yok ben buna klima taktırsam maliyeti ne olur bana arabaya bi sıkıntı çıkarırmı sadece merakımdan soruyorum çünki uzun süre binmek için aldım aracı

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet

Lupara

Katılımcı
Araç Markası
Mazda 3 BL
Araç Renk ve Tip
Titanyum Gri - Sedan
Abiler harikasınız valla saolun.araca daha çok içim sine sine bineceğim.tek sorunu klima yok ben buna klima taktırsam maliyeti ne olur bana arabaya bi sıkıntı çıkarırmı sadece merakımdan soruyorum çünki uzun süre binmek için aldım aracı
Bizim buradaki elektrikci benim aracima sonradan klima takildigini soylemisti. Ne kadar dogru bilmiyorum. Yanilmis da olabilir.
8 sene sorunsuz kullandim.

İbrhmhlltrhn

Sessiz
Araç Markası
1999 Mazda 323 (1.5)
Araç Renk ve Tip
Gri-Sedan
Merhaba arkadaşlar.bu site sayesinde hiçbirşey bilmediğim mazda hakkında çok şey öğreniyorum.aracımı sevmeye başladım.internette çok şey bulamıyorum sizlere sormak istedim.araç 99 model sedan

1-Özelliklerini okuduğumda bagaj içerden açılabilir diyor ama ben o düğmeyi birtürlü bulamadım

2-klima taktırmak istesem bana maliyeti ne olur ?

3-double ekran taktırmak istesem herhangi bi double ekran alıp taktırabilirmiyim önerileriniz varmıdır ? Takılması kolaymıdır ben hiçbirşey bilmediğim halde takabilirmiyim ? Ve geri görüş kamerası

4-araç bakımı hakkında yağıdır filtresidir polen filtresi olduğunu öğrendim bunları nasıl kontrol ederim.malum şırnakta usta yok ben burda görev yapıyorum.

Şimdiden teşekkür ederim.ikinci aracım araçlara hiç hevesim olmamasına rağmen bir araç benim için sadece işimi halletsin dememe rağmen bu araç beni heveslendiriyor.

Son düzenleme:

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Klima ile ilgili yukarıda iki tane link verdim,

Double Din için;

Mazda 323 BJ (1999-03) - Efendi İçin 39.99 Dolara Double Din Teyp

Mazda 3 2005 Double Din Teyp Hakkında

Mazda 3 BK (2003-09) Double Din Teyp ve Multimedya Tavsiyesi

Yağ filtre bakımı için ne zaman değişim yapıldığını bilmiyorsan hemen değiştirmeni tavsiye ederim. Hatta; yağ filtre polen buji değişimi yapmak en doğru olanıdır.

Ayrıca; sorabileceğin başka soruların için öncelikle forumda arama yaparsan daha çok bilgiye kısa zamanda ulaşmış olursun.

http://www.mazdagaraj.com/konular/forumda-arama-nasil-yapilir.7498/

Kolay gelsin.

Bayraktar

Doğayı Sev Xedos'u Öp!
Yönetici
Moderatör
Araç Markası
Xedos 9
Merhaba arkadaşlar.bu site sayesinde hiçbirşey bilmediğim mazda hakkında çok şey öğreniyorum.aracımı sevmeye başladım.internette çok şey bulamıyorum sizlere sormak istedim.araç 99 model sedan

1-Özelliklerini okuduğumda bagaj içerden açılabilir diyor ama ben o düğmeyi birtürlü bulamadım

2-klima taktırmak istesem bana maliyeti ne olur ?

3-double ekran taktırmak istesem herhangi bi double ekran alıp taktırabilirmiyim önerileriniz varmıdır ? Takılması kolaymıdır ben hiçbirşey bilmediğim halde takabilirmiyim ? Ve geri görüş kamerası

4-araç bakımı hakkında yağıdır filtresidir polen filtresi olduğunu öğrendim bunları nasıl kontrol ederim.malum şırnakta usta yok ben burda görev yapıyorum.

Şimdiden teşekkür ederim.ikinci aracım araçlara hiç hevesim olmamasına rağmen bir araç benim için sadece işimi halletsin dememe rağmen bu araç beni heveslendiriyor.

Hocam öncelikle aracınız hayırlı olsun. Tüm bu sorularınızı cevaplayacak kadar forumda konularımız mevcut. Sağ üstteki "ara" kısmını kullanabilir veya aracınızla ilgili kategorilere direk göz atabilirsiniz. Ben yine de hızlıca cevap vereyim.

1- Şuradaki linke tıkladığınızda aracınızla ilgili teknik bilgilere ve donanım özelliklerine ulaşabilir, içeriden bagaj açma kolu olup olmadığını öğrenebilirsiniz.
2- Klima tesisatı (radyatör, evaporatör, kablolar, hortumlar vs.) çıkma olarak bulabilirsiniz. Ortalama 1000 lira civarı fiyatı olabilir. İşçilik de değişken olmakla birlikte 500 lira ortalaması vardır.
3- Double din teyplerin çoğu zaten Çin malı ve sadece az buçuk görüntüleri farklı. Bilinen markaların double'ları da epey pahalı. Aldığınız yer veya herhangi bir teypçi kolaylıkla montajlar.
4- Yağı yağ çubuğundan kontrol edersiniz. ;) Diğerleri de genel bakımda değişen şeylerdir zaten. Çok emin değilseniz sağlığından bir an önce genel bakıma sokup değiştirin ki kafanız rahat etsin.

Üst Alt