Garaj'da Ramazan !!

Domestos

(Veli Azak)
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Mitsubishi Space Star
Araç Renk ve Tip
Bakır Kırmızı-MPV
hayırlı ramazanlar arkadaşlar, ALLAH kabul etsin yar ve yardımcımız olsun bu uzun yaz günlerinde inşallah,
Temmuz ve Ağustos aylarında, Aydın gibi bir iklimde tuttuysam diyorum, Mayıs-Haziran ayındaki havalar vız gelir Allah'ın izniyle diyorum... :D

major35

__/ Hasan \__
Araç Markası
Mazda 323 1.8
Araç Renk ve Tip
Beyaz - Sedan
Temmuz ve Ağustos aylarında, Aydın gibi bir iklimde tuttuysam diyorum, Mayıs-Haziran ayındaki havalar vız gelir Allah'ın izniyle diyorum... :D
Her zorluğun bir kolaylığı vardır abi :) sayılı gün çabuk geçer

ASUS_Z00ED cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Domestos

(Veli Azak)
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Mitsubishi Space Star
Araç Renk ve Tip
Bakır Kırmızı-MPV
Her zorluğun bir kolaylığı vardır abi :) sayılı gün çabuk geçer

ASUS_Z00ED cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Keşke her zorluk, Ramazan Orucu gibi olsa Hasan... :) Allah bir şekilde veriyor sabrını. İlk hafta biraz hissettiriyor, sonrasında alışıyor insan. Bayram sonrası da hiç bitmese dediğim çok oldu benim.

Domestos

(Veli Azak)
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Mitsubishi Space Star
Araç Renk ve Tip
Bakır Kırmızı-MPV
İlk günlerinin hafta sonuna denk gelmesi, genel olarak haftada bir izin yapan benim için bu hafta sonu iki günün de boş olması Ramazan'ı daha bir keyifli karşılamama sebep oldu çok şükür. :) Havanın da serin ve yağmurlu olması keyfimize keyif kattı.

major35

__/ Hasan \__
Araç Markası
Mazda 323 1.8
Araç Renk ve Tip
Beyaz - Sedan
Aynen abi şu havalarda 2-3 gün serin olur sonra sıcakların geleceğini düşünüyorum ve benimde en yoğun işlerin olduğu zamana denk geliyor. İnş bunuda sağ salim atlatırız. En güzelide Tam Ezana 5 dk kala heryer sesssiz ve ezanı bekleme arzusu, hüzünlü olanıda Ramazan'ın son günü acaba bir daha görebileceğizmi düşüncesi. Allah (c.c) nice Huzurlu Ramazanlar Nasip etsin.

Araç Markası
2006 Mazda 3 Dynamic
Araç Renk ve Tip
Gri-Sedan
Yeter ki niyetimiz oruç tutmak olsun.mevlam bir şekilde veriyor kolaylığını..kolaylığı olmasa bile bu ibadetin sevabına nail olmak için bu zorluğa katlanilr..biz alışmışz 3 öğün yemek yemeye...Ama günde bir defa yemek ögününü zor bulan insanlar var...
rabbim en güzel şekilde orucumuzu tuta bilmeyi nasip etsin..
Herşey gönlümüzce olsun.

Araç Markası
2009 Mazda 3 Touring
Araç Renk ve Tip
Sedan - Gri Şimşek
İlk günün raporu:
Minik kızın aralıklarla kaldırışlarını saymazsak sabah 8'de uyandığımda midemin boşluğunu hissediyordum. Akşam 7'ye doğru nipeten yoğun geçen bir günün sonunda hiç açlık çekmeden ilk günü tamamladık..

Normalde yemekten 5 saat sonra kurt gibi acıkan ve bir süre sonra migrene doğru yol alan bedenim, şartlanınca bu denli ekonomik davranabildi çok şükür :)

ALPEREN58

•°•°• Mehmet •°•°•
Araç Markası
1999 Mazda 323F Astina
Araç Renk ve Tip
Kahverengi-Şampanya
Ah bir de migren olmasa bazen iftardan önce ve sonra dişlerime kadar vuruyor. İğne kadar ışık bile mahvediyor.
Mübarek Ramazan her şeye değer yine de...

Lenovo P1a41 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Domestos

(Veli Azak)
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Mitsubishi Space Star
Araç Renk ve Tip
Bakır Kırmızı-MPV
Ah bir de migren olmasa bazen iftardan önce ve sonra dişlerime kadar vuruyor. İğne kadar ışık bile mahvediyor.

Allah kolaylık ve sabır versin hocam... :(

Araç Markası
Sephia
Araç Renk ve Tip
Sedan
Geçen yıllarda şahit olduğum bir olayı anlatarak toplum olarak oruç ile ne kadar bilgili olduğumuzu gozler önüne sürmek istiyorum. Yine bir Ramazan ayında tıraş olmak için gittiğim berberde, ben tirasimi olurken berberin erkek kardeşi geldi. Genç,delikanlı biri. Gelirken onu de oturan kızın giyimine takılmış anlattıkça anlatıyor. Ramazanda böyle giyinilir mı derken tüm hatları saymayı ihmal etmiyor. Berber ortamında herkes gülerek dinliyor. Ben çocuğa oruçlu olup olmadığını sordum. Çocuk oruç tutuyormus. Tabi o gün ki orucu kabul olduğu bilemem. Fazla uzatmadan toplumu oruç hakkında bilgilendiren mercilerin ne kadar yetersiz kaldığını bu eksikliği görmelerini bile yetersizlikte tavan yaptığı aşikardır. Gerek TV programlarında gerek camilerde bu tip orucu zedeleyen ( bozuyor mu bilgim yok) konular hakkında fetva yada bilgi verilmemesi üzüyor beni. Şahsen birey olarak oruçta Allah'ın helal kıldığı yeyip içmek bile haram iken haramlarini işlemek hiç doğru değil. Lakin orucu bozar mı buna cevap verecek yada vermiş olan bir hoca denk gelmedi bana...

ALPEREN58

•°•°• Mehmet •°•°•
Araç Markası
1999 Mazda 323F Astina
Araç Renk ve Tip
Kahverengi-Şampanya
Geçen yıllarda şahit olduğum bir olayı anlatarak toplum olarak oruç ile ne kadar bilgili olduğumuzu gozler önüne sürmek istiyorum. Yine bir Ramazan ayında tıraş olmak için gittiğim berberde, ben tirasimi olurken berberin erkek kardeşi geldi. Genç,delikanlı biri. Gelirken onu de oturan kızın giyimine takılmış anlattıkça anlatıyor. Ramazanda böyle giyinilir mı derken tüm hatları saymayı ihmal etmiyor. Berber ortamında herkes gülerek dinliyor. Ben çocuğa oruçlu olup olmadığını sordum. Çocuk oruç tutuyormus. Tabi o gün ki orucu kabul olduğu bilemem. Fazla uzatmadan toplumu oruç hakkında bilgilendiren mercilerin ne kadar yetersiz kaldığını bu eksikliği görmelerini bile yetersizlikte tavan yaptığı aşikardır. Gerek TV programlarında gerek camilerde bu tip orucu zedeleyen ( bozuyor mu bilgim yok) konular hakkında fetva yada bilgi verilmemesi üzüyor beni. Şahsen birey olarak oruçta Allah'ın helal kıldığı yeyip içmek bile haram iken haramlarini işlemek hiç doğru değil. Lakin orucu bozar mı buna cevap verecek yada vermiş olan bir hoca denk gelmedi bana...
Yazdıklarınızı okuduğumda Nisa Suresinin 136. ayetinin bir bölümü aklıma geldi: "Ey iman edenler! İman ediniz!"
Ayet ve açıklaması:

Araç Markası
2000 - Renault Megane
Araç Renk ve Tip
Bordo - Sedan
İlk günlerinin hafta sonuna denk gelmesi, genel olarak haftada bir izin yapan benim için bu hafta sonu iki günün de boş olması Ramazan'ı daha bir keyifli karşılamama sebep oldu çok şükür. :) Havanın da serin ve yağmurlu olması keyfimize keyif kattı.
+1 :D

Geçmiş olsun hocam, Allah derman versin.

Üst Alt