Garaj'da Ramazan !!

major35

__/ Hasan \__
Araç Markası
Mazda 323 1.8
Araç Renk ve Tip
Beyaz - Sedan
Allah herkese, Ramazan ayının, bereketini, hayrını, güzelliğini ve sevabını kazanmayı nasip etsin inşallah. :)

Hasan, iftarda bi menemen organizasyonu da fena olmaz di mi? :) @fatih.akbas.9615 tatlıları hazırla gari. :p
abi bu sefer mangalı yakarız ama :) menemen az gelir :D Allah nasip ederse ortalara dogru yaparız abi burdanda duyuyuruz. :)

Araç Markası
Sephia
Araç Renk ve Tip
Sedan
Beni en çok susuzluk etkiliyor, 3 gün aç kalmam sorun değil de, 17 saat susuzluğa Aydın gibi bir şehirde dayanmak zor oluyor ama oluyor...

3 yıl önce bu sıcak iklimde oruç tutmaya başlayınca, o dükkan senin bu dükkan benim gezerek en büyük bardağı buldum, tam da 0,7 Litre !! :)

İftarda yarı yarıya vişne ve soda doldurup üzerine buz atıyorum ancak susuzluğuma görsel ve boyut olarak çare olabiliyor.
Susuzluk en zoru olsa gerek. Beni en çok sigara ve çaysızlık etkiliyor.Birde sabah kalkması. Birde... :)Tüm sevabı kaçıracağız şimdi.
Tüm zorluklara rağmen iftar vakti girmek üzereyken mahallenin büründüğü sessizliğin de kaTkısıyla duyulan huşu mu desem huzur mu desem o durum işte herşeye yetiyor. Sırf o psikoloji için bile tutulur oruç.

Eskiden zaman kavramı nasıl hesaplanıyor diye araştırırken denk gelen bir ayeti paylaşmak istiyorum. (Bana göre bu ayet Allahın varlığına ispattır.Ateistler yırtınsın dursun.)Yüce Kitabımızın indiği dönemde malumunuz saat bile yoktu.O kadar eski bir dönemde, ayın ışık kaynağı değilde yansıtıcı olduğunun bir insan tarafından biliniyor olması mümkün olmadığına göre Allah vardır.
"O, güneşi ışık kaynağı ve ayı aydınlık yaptı; yılların sayısını ve vakitlerin hesabını bilesiniz diye, ay için farklı doğuş noktaları belirledi. Allah bunları mutlaka bir gerçeğe, bir sebebe dayalı olarak yarattı. O bilen kimselere ayetlerini ayrıntılı biçimde anlatır" Yunus-5
Herkese hayırlı Ramazanlar...

Araç Markası
2006 Mazda 3 Dynamic
Araç Renk ve Tip
Gri-Sedan
Benim de en üzüldüğüm nokto eskiden(ben den daha büyük abilerim var onlar daha iyi bilirler tabi) ramazan da oruç tutmayan biri sokak ortasında bir şey yiyip içmeye utanırken şimdi bakıyorum da kimsenin kimseye saygısı kalmamış..sokakta sigara içen mi ararsn,rahat rahat rahat yemek yiyen mi arar sin.. Ne ararsan var..rabbm sonumuzu hayır eylesin inşallah.

Araç Markası
Mazda
Araç Renk ve Tip
Titanyum m3
✈✈✈✈✈✈✈✈✈✈
_*RECEP* gruptan ayrıldı._
_*ŞABAN* çevirimiçi._
_*RAMAZAN* yazıyor_...
✈ _Mübarek Ramazan Ayı Havayollarının hicri 1436 sefer sayılı yolculuğuna hoş geldiniz._
✈ _Uçuş mesafesi 29-30 gün olup uçuş süresi günlük 15-16 saattir._
✈ _Bu yolculukta sigara ve her türlü kötü alışkanlıktan uzak durulmalıdır._
✈ _Yolculuk esnasında değerli yolcularımızdan iman ve takva kemerlerini bağlamalarını ve her türlü haram ve şüpheli şeylerden kaçınmalarını önemle rica ederiz._
✈ _Kaptanınız *KUR'AN-I KERİM'*dir._
✈ _Bütün melekler *ALLAH'ın rızasını* kazanmanız için sabır ve takva dolu, başarılı, iyi yolculuklar diler._
✈✈✈✈✈✈✈✈✈✈

Üst Alt