Mazda 3 BM Skyactiv Fiyatlar ve Seçim Hakkında

immmir

Aktif
Araç Markası
2012 Mazda 3 Touring D
Araç Renk ve Tip
Kristal Beyaz-Sedan
hayırlı olsun, güle güle kullanın.

clas89

Sessiz
Araç Markası
2015 Mazda 3 Sky-G
Araç Renk ve Tip
Kırmızı - Sedan
Teşekkürler herkese ilk gece deneyimimde kafama takılan bir şey oldu yolun sağ tarafı sola göre daha çok aydınlanıyor. Normali mi bu yoksa farda bir sıkıntı olabilir mi? Fotoğraf çekmeye çalıştım bahsettiğim durumla ilgili

Başka bir fotoğraf

Ekli dosyalar

• 20170425_231630.jpg
    20170425_231630.jpg
    26.4 KB · Görüntüleme: 43
  • 20170425_230736.jpg
    20170425_230736.jpg
    26.6 KB · Görüntüleme: 44

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Standart olarak far ayarı böyledir, karşıdan gelenin gözünü almasın mantığı. :) Sorun sıkıntı yok yani.

MutluTEKİR

Aktif
Araç Markası
2010 Mazda3 125000km
Araç Renk ve Tip
Granit Gri - Sedan
Teşekkürler herkese ilk gece deneyimimde kafama takılan bir şey oldu yolun sağ tarafı sola göre daha çok aydınlanıyor. Normali mi bu yoksa farda bir sıkıntı olabilir mi? Fotoğraf çekmeye çalıştım bahsettiğim durumla ilgili

Başka bir fotoğraf
Fark biraz fazla gibi. Düz duvara karşı bir fotoğraf çekebilir misiniz?

clas89

Sessiz
Araç Markası
2015 Mazda 3 Sky-G
Araç Renk ve Tip
Kırmızı - Sedan
Hyundai ile kıyaslamayı bırakın bence, yeni teknoloji ve felsefenin keyfini sürün... :) Arada bir "daha önce neden Mazda sahibi olmadım" pişmanlığı da gelir onu da çok dert etmeyin. :D
10 yıldır aynı arabayı kullanınca ister istemez karşılaştırıyorum :D gözümü erayla açtım lansmanı yapılırken sıfır aldığımız bir araçtı. mazda sahibi olabilmek için de kısmetimi bekledim diyelim. Çok şükür rabbim nasip etti. bugün mazdayı kullandıktan sonra 10 yıldır arabaya değil eşeğe biniyormuşum dedim

Holydao

Benlik bi durum yoksa çıkıyorum!
Araç Markası
2016 Honda HR-V
Araç Renk ve Tip
Beyaz - SUVcuk

Başka bir fotoğraf
Problem yok, normali bu
c132f05d850eaac20682c42e61037192.jpg

clas89

Sessiz
Araç Markası
2015 Mazda 3 Sky-G
Araç Renk ve Tip
Kırmızı - Sedan
Herkese teşekkürler arkadaşlar. Sıradaki sorumu cahilliğime verin ilk defa otomatik kullanıyorum d r p arası vites geçişi yaparken mandalı çekiyor muyuz? O mandalın tam olarak ne işe yaradığını anlamadım :D

Holydao

Benlik bi durum yoksa çıkıyorum!
Araç Markası
2016 Honda HR-V
Araç Renk ve Tip
Beyaz - SUVcuk
Herkese teşekkürler arkadaşlar. Sıradaki sorumu cahilliğime verin ilk defa otomatik kullanıyorum d r p arası vites geçişi yaparken mandalı çekiyor muyuz? O mandalın tam olarak ne işe yaradığını anlamadım :D
Mandal yanlislikla, istenmeden yapilacak hatali vites gecisini engellemek icin, yani 80 km hizla giderken yanlislikla eliniz carptiginda geri vitese gecmesin diye.

Mandala basmadan degistiremiyorsaniz mandala basmaniz gerekiyor demektir, diger durumlarda ihtiyac olmadigindan mandalsiz da geciyor zaten.

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet

ishilra

Sessiz
Araç Markası
2016 - Mazda 3 Sky-G
Araç Renk ve Tip
Kırmızı Sedan
  • Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan
Hayırlı olsun güle güle kullanın. Farla ilgili aynı kaygıyı ben de yaşamıştım ama internetten araştırınca boşuna kaygılanmışım :)

Koreu

Katılımcı
Araç Markası
2012 Mazda 3 İmpressiv
Araç Renk ve Tip
Beyaz - HB
Hayrılı olsun, paylaşımlarınızı bekliyoruz, yeni Mazda kullanıcısı olarak, düşünceleriniz önemli, bizler paylaşımlarımızı yapmıştık;)
Farlar fabrika ayarlarında, olması gerektiği gibi...arkadaşlarım belirttiler, bu arada aydınlatma kuvveti çok iyiymiş, donanım olarak tercihiz ne oldu?
Güzel günlerde kullanmanız dileği ile.....

clas89

Sessiz
Araç Markası
2015 Mazda 3 Sky-G
Araç Renk ve Tip
Kırmızı - Sedan
Donanım olarak power tercih ettim iyi ki de öyle yapmışım bose, ön ve arka park sensörü ve ledler aracı çok değiştiriyor.aktif kullanırken en çok bose müzik sisteminden memnun kaldım. 200ü şehir dışı 300ü şehir içi 500 km yol yaptım. Araçtan memnunum genel olarak. Konfor ve yol tutuşuna diyecek bir şey yok zaten süspansiyonları gayet başarılı kısa ve uzun yolculuklarda yormuyor. Gaz tepkimeleri ve performansı iyi ama çok iyi değil.

Otomatik vites geçişleri ilk viteslerde hissediliyor yükseklere çıkınca hissettirmiyor ama gayet başarılı buldum. Bu arada merak edenler için o mandala basmadan p'den rye ve dye geçiyor ama dden geri dönmüyor sürüş sırasında el çarpmasına karşın güvenlik önlemiymiş.

Yakıt olarak 500ün ortalaması 6.4 lt/100 km. Şehir içi olan kısmı 6.9/100 şehir dışı 5.5/100 olarak ölçtüm ki muazzam değerler.

Sürüş olarak ben güzel arabaya biniyorum dedirtiyor gerçekten. İyi ki almışım diyorum

tek dokunuşla açılan camlar, sürüşe başlayınca otomatik kapanan kapılar, eve dönüş fonksiyonu da olsa tam olurdu.

bu arada anahtarsız giriş ve çalıştırma çok güzel çalışmakla birlikte, arabayı park ederken nasıl stop edeceğimi çözemedim. arabayı yanaştırıp frene basınca istop devreye giriyor p ye alınca da motor stop halde kalıyor ancak araç çalışmaya devam ediyor. mazda mühendislerinin bunu düşünmeyeceğini varsayarak kafam basmadı bu olaya diyorum :D

Son düzenleme:

Üst Alt