Mazda 3 BM Skyactiv Fiyatlar ve Seçim Hakkında

slymncmgz

Katılımcı
Araç Markası
Mazda3 2014 PowerSense
Araç Renk ve Tip
Kırmızı-Sedan
Piyasa çok yükselmiş durumda, benim araca satarsanız 80'e alırım demişti bayideki çocuk, honda bayisi bile 78 vermişti, 80 altında temiz sense zor denk gelir sanırım. Dizel 1,3 linea ile Konya'da 5,5 yakıyordum, sky3 ile 6,5. Her yokuşta çok vites düşürmeden, 120nin altına inmeden hem çıkar hem milleti tokatlarım diyorsanız turbolu araçlara bakınız. Çok agresif kullanmam diyorsanız sky-g sizi tatmin edecektir. Konya-Antalya ve tam tersi istikamette 2 kez araç 5 kişi ve bagaj full olarak gittim geldim, hiç suratım asılmadı. C sınıfı araçlarda maalesef ses yalıtımı, özellikle de yol sesi çok tatmin edici değil. Bir önceki kasa elantra, Octavia'dan daha kaliteliydi, güncel kasada aynı şeyi hissedemedim (Ben denediğimde en full paket gelmemişti ülkemize). Octavia kullanıcılarının çoğu her ne kadar araçlarından alman tankı olarak bahsetseler de bir sahibinden.com ilanında camları yarıya kadar açınca sallanan, virajlarda savrulan, süspansiyonları çok sert olan, servise her gittiğinde onlar normal deyip başından savıldığını söyleyen 1 sayfa dolusu yergi düzmüş birisi vardı 2 yıl önce. O yüzden ilk binişte albenili gibi gelse de yorumları duydukça soğumuştum Octavia'dan.

clas89

Sessiz
Araç Markası
2015 Mazda 3 Sky-G
Araç Renk ve Tip
Kırmızı - Sedan
Piyasa çok yükselmiş durumda, benim araca satarsanız 80'e alırım demişti bayideki çocuk, honda bayisi bile 78 vermişti, 80 altında temiz sense zor denk gelir sanırım. Dizel 1,3 linea ile Konya'da 5,5 yakıyordum, sky3 ile 6,5. Her yokuşta çok vites düşürmeden, 120nin altına inmeden hem çıkar hem milleti tokatlarım diyorsanız turbolu araçlara bakınız. Çok agresif kullanmam diyorsanız sky-g sizi tatmin edecektir. Konya-Antalya ve tam tersi istikamette 2 kez araç 5 kişi ve bagaj full olarak gittim geldim, hiç suratım asılmadı. C sınıfı araçlarda maalesef ses yalıtımı, özellikle de yol sesi çok tatmin edici değil. Bir önceki kasa elantra, Octavia'dan daha kaliteliydi, güncel kasada aynı şeyi hissedemedim (Ben denediğimde en full paket gelmemişti ülkemize). Octavia kullanıcılarının çoğu her ne kadar araçlarından alman tankı olarak bahsetseler de bir sahibinden.com ilanında camları yarıya kadar açınca sallanan, virajlarda savrulan, süspansiyonları çok sert olan, servise her gittiğinde onlar normal deyip başından savıldığını söyleyen 1 sayfa dolusu yergi düzmüş birisi vardı 2 yıl önce. O yüzden ilk binişte albenili gibi gelse de yorumları duydukça soğumuştum Octavia'dan.
Anladım teşekkürler.

clas89

Sessiz
Araç Markası
2015 Mazda 3 Sky-G
Araç Renk ve Tip
Kırmızı - Sedan
Bir de deri koltuk hakkında bilgisi olan var mı? Gerçek mi suni mi? Kalitesi nasıldır?

Forlan

Gri Atmaca
Araç Markası
2017 M3 Dizel Power
Araç Renk ve Tip
Kül Grisi - Sedan
Bir de deri koltuk hakkında bilgisi olan var mı? Gerçek mi suni mi? Kalitesi nasıldır?
Beyaz gerçek, siyah suni diye biliyorum en azından Cx3de öyleydi.

Zaten siyah ile beyaz arasında bir 600lira fark var buda sanki beni doğruluyor gibi ama dediğim gibi emin değilim sadece Cx3de sorduğumda öyle denmişti diye hatırlıyorum.

Moderatörün son düzenlenenleri:

incirinaltı

Aktif
Araç Markası
2014 Mazda3 Powersense
Araç Renk ve Tip
Kırmızı-Sedan
@incirinaltı na bir Cx-5 bulun Sense yi kapın ;)
85 bin liralara cx5 yok piyasada, cx5 in fiyatları da yükseldi. Skyactivelerin 2.el fiyatlarında ortalama 5 bin lira artış var. Talep var mı bilmiyorum.
Yalnız 2.elde 3,6,cx5 fiyatları arasındaki fark,vergisiz fiyatları arasındaki farka eşit. Yani Vergisiz fiyat farkı 10 bin, 2.el fiyat farkı 10 bin :D

MutluTEKİR

Aktif
Araç Markası
2010 Mazda3 125000km
Araç Renk ve Tip
Granit Gri - Sedan
Şahsen düşünüyorum kendi açımdan 2. el kaygısı nedeniyle gider mazda 3 alırdım. Fakat power sense lerin fiyatı 80 bine geldiyse gider dizel mazda 3e zorlardım kendimi. Tork var bir kere araçta. Benzin fiyatları malum, ne kadar az basarsan bas yakıyor. Sonra da 85-90-95 dizel mazda 3 e veresiye kadar git mazda 6 al derdim kendime. Bu noktada 2. el satılabilirlik hızı ve yakıtı ile mazda 3 dizel, geri kalan her türlü şeyde de 6 önde olurdu. Sonra da bütçem varsa gider 6 alırdım. :D

clas89

Sessiz
Araç Markası
2015 Mazda 3 Sky-G
Araç Renk ve Tip
Kırmızı - Sedan
arkadaşlar mazda3 skyactive 1.5g alma arefesindeyim ancak kafamı kurcalayan bir mevzu var. şu an konyada yaşadığım için servis sıkıntım olmasa da 1 yıl sonra muhtemelen en yakın servise 200 km uzaklıkta olan bir yerleşim yerine taşınacağım. bu 6 ay/10000 bakımı benim belimi çok büker mi? 6 ayda bir servis bakımı için o kadar yol tepmek mantıklı gelmiyor.

aurora

(Can)
Araç Markası
2001 - Mazda 626
Araç Renk ve Tip
Gri - Sedan
Eğer servise gitme konusunda mesai saati engeliniz yoksa 6 ayda bir gezmek için bahane olur. Şahsen ben keyif alırdım. Üstelik bakım sonrası aracı uzun yolda test etme fırsatınız olması da çok iyi olur.

Araç Markası
X
Araç Renk ve Tip
Lacivert
Öncelikle hayırlı olsun , taşındığınız zaman hangi servise götürecekseniz aracı almadan önce servise bu konu hakkında danışmanızı tercih ederim belki 9 ay veya 12 aya (10bin km geçmiyorsa) esnetebilirler, bu tarz iyi niyetli yaklaşan servisler var diye biliyorum , servisin insiyatifine kalmış bir durum

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Eğer servise gitme konusunda mesai saati engeliniz yoksa 6 ayda bir gezmek için bahane olur. Şahsen ben keyif alırdım. Üstelik bakım sonrası aracı uzun yolda test etme fırsatınız olması da çok iyi olur.
Tamamen aynı düşüncedeyim... :)

Ayrıca; Mazda haricinde alacağın başka bir markanın servis ücreti farkı ile 200 kilometreyi tolere etmiş olursun... ;)

ezmocesteri

__bülent__
Yönetici
Global Moderatör
Serkan ve Can'a katılıyorum. Yılda bir bakımda garantiyi devam ettiren servisler mevcut (belki de hepsi), sorun olmaz bence

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Hayırlı olsun, kazasız belasız nazarsız günlerde kullanmak nasip olsun. :)

Fotoğraflarını bekliyoruz.

Üst Alt