Mazda 3 BM Skyactiv Fiyatlar ve Seçim Hakkında

ishilra

Sessiz
Araç Markası
2016 - Mazda 3 Sky-G
Araç Renk ve Tip
Kırmızı Sedan
Öncelikle herkese merhabalar,
Segmentteki birçok aracı inceleyip test ettikten sonra Mazda 3 Power almaya karar verdim. Bir bayiden 2016 model yılı için 93K fiyat aldım (kumaş koltuklu) ve diğer araçlara kıyasla fiyatı makul geldi. 2. el fiyatlara baktığımda ise 2015 model 10.000-20.000 km ler 80-82k fiyat aralığında geçiyor. Size danışmak istediğim konu ise şu. 2-3 yıl sonra yurtdışına gitme durumum var. 2. elini düşündüğümde bu 2 seçimden hangisini tercih etmem daha mantıklı olur?

Ayrıca 2017 makyajlı kasayı da inceleme fırsatım oldu yalnız arasında malesef 10-15k oynuyor. Onu da opsiyonlarım arasına dahil etmeli miyim? Çok teşekkürler.

Son düzenleme:

Murat Yılmaz

Kıdemli Üye
Araç Markası
Mazda Xedos 9
Araç Renk ve Tip
Mazda 3 BL MDS
Öncelikle hoşgeldiniz. Bence en mantıklı seçim 0 olarak 2016 model. 8 bin lira için ikinci el almaya değmez.

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Piyasa yükselmiş demek ki. 3-4 ay öncesinde 70 bin liralara Power vardı. Hadi şimdi 75 olsun, 80 binler çok olmuş gerçekten.

Sıfır alacak bütçe varsa tercihini o yönde kullan bence 2 yıl sonrasında değerini korur bu piyasada.

ishilra

Sessiz
Araç Markası
2016 - Mazda 3 Sky-G
Araç Renk ve Tip
Kırmızı Sedan
  • Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan
Çok teşekkürler yorumlarınız için, tanışma duyurusunu kaçırmışım, hemen yazdım onu da :) Aslında iş için Ankaraya gitmiştim, dönüşte yeni kasasını incelemek için yolumu değiştirip kapora bıraktım. Hayat tesadüflerle dolu. 2017 makyajını da çok beğendim, ön konsol çok güzel olmuş gerçekten yalnız genelde mazda deri döşeme gönderdiği için fiyat biraz daha da yukarıya çıkıyor (17-18k).

Bayinin elinde 2015 0km power sense de kalmış, onu da verebiliriz dediler ama 2016 power sanki daha mantıklı geldi. O konuda düşünceleriniz nedir acaba?

ishilra

Sessiz
Araç Markası
2016 - Mazda 3 Sky-G
Araç Renk ve Tip
Kırmızı Sedan
Aynı fiyat 2015 power sense ile 2016 power.

MutluTEKİR

Aktif
Araç Markası
2010 Mazda3 125000km
Araç Renk ve Tip
Granit Gri - Sedan
Ben sıfır araca verilen paraya acıyorum açıkçası. O nedenle 5-10-15 bin km. civarında 2. el bakınırdım. Madem makyajlısını alamıyorsunuz, 2016 ve öncekilerin arasında fark yok. Eğer sabırlı olursanız 70-75 civarına da power bulabilirsiniz. Dediğiniz fiyata 2. el power sense bulunur.

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Ben sıfır araca verilen paraya acıyorum açıkçası. O nedenle 5-10-15 bin km. civarında 2. el bakınırdım. Madem makyajlısını alamıyorsunuz, 2016 ve öncekilerin arasında fark yok. Eğer sabırlı olursanız 70-75 civarına da power bulabilirsiniz. Dediğiniz fiyata 2. el power sense bulunur.
Mazda zarar ettirmiyor hocam. 3 yıldır bm kasa böyle en azından...

@ishilra yolculuklar uzun yol olmayacaksa eğer, sense donanıma gerek yok bence. Ama olmuşken en full donanım olsun dersen sense mantıklı. Çünkü fiyat farkı yok model yılı farklı.

MutluTEKİR

Aktif
Araç Markası
2010 Mazda3 125000km
Araç Renk ve Tip
Granit Gri - Sedan
Mazda zarar ettirmiyor hocam. 3 yıldır bm kasa böyle en azından...

@ishilra yolculuklar uzun yol olmayacaksa eğer, sense donanıma gerek yok bence. Ama olmuşken en full donanım olsun dersen sense mantıklı. Çünkü fiyat farkı yok model yılı farklı.

Zarar ile ilgili bir şey demedim ki Veli abi. Daha ucuza alabilecekken sırf 10-20 bin km.de diye sıfır almaya yönelmeyi kendimce yanlış buluyorum.

ezmocesteri

__bülent__
Yönetici
Global Moderatör
Sense de olan artı 4 donanım sizin için olmazsa olmaz değilse bir model yüksek olsun sıfır Power olsun derim, çünkü Power zaten ağzına kadar dolu cinsten. İkinci tercihim de ikinci el olur, çok km yapmazsanız 3 yıl boyunca satarken en az maddi kaybı ikinci el alırsanız yaşarsınız diye düşünüyorum. Bunun yanında 3 yıl bineceğiniz bir otomobil için ikinci el kaygısını daha almadan yaşamanızı doğru bulmuyorum, gönlünüzden geçeni alın, tadını çıkarın, otomobil zevktir.

ishilra

Sessiz
Araç Markası
2016 - Mazda 3 Sky-G
Araç Renk ve Tip
Kırmızı Sedan
Çok teşekkür ederim değerli yorumlarınız için :)

Maytalman

Aktif
Araç Markası
Mazda
Araç Renk ve Tip
Titanyum m3
Power sense alın model yılına takılmayın bu araba yatacağına göre sıfır da alınır zaten km yapmayacağı için çok değer kaybetmeyecektir...Makyajlı power sense al koy depoya yazları gelince binersin :)

ishilra

Sessiz
Araç Markası
2016 - Mazda 3 Sky-G
Araç Renk ve Tip
Kırmızı Sedan
Tekrardan merhaba herkese, fiyatta biraz değişiklik oldu takas değerlerinden ötürü. 2016 power için 92.500 fiyat biraz pahalı mı yoksa kabul edilir bir fiyat mıdır sizce? Sanki fiyat biraz fazla gibi gelmeye başladı. Teşekkürler.

MutluTEKİR

Aktif
Araç Markası
2010 Mazda3 125000km
Araç Renk ve Tip
Granit Gri - Sedan
Tekrardan merhaba herkese, fiyatta biraz değişiklik oldu takas değerlerinden ötürü. 2016 power için 92.500 fiyat biraz pahalı mı yoksa kabul edilir bir fiyat mıdır sizce? Sanki fiyat biraz fazla gibi gelmeye başladı. Teşekkürler.

Boş 50 yıl corollanın fiyatlarına bakarsanız hiç de fazla olmadığını görürsünüz. Ya da benzinli motorlu diğer araçlara bakın fiyatları hepsi neredeyse dizel seviyesine gelmiş.
Madem bütçe 92, yerinizde olsam 2015 dizel otomatik mazda 3 power alırdım 2. elleri 95 den yazılıyor pazarlıkla daha ucuza alabilirsiniz. Torku da yüksek sonuçta. dizelin yakıt tasarrufu yanı da var.

ishilra

Sessiz
Araç Markası
2016 - Mazda 3 Sky-G
Araç Renk ve Tip
Kırmızı Sedan
Senelik az km yaptığım için dizel almamı gerektiren bir durum yok. Dolayısıyla benzinli model bakmam daha mantıklı oluyor. Gönlüm her ne kadar mazdada olsa da 2016 0km opel astra k için 82.000 fiyat aldım. Bu 10.000 fark gözümde büyümeye başladı.

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Donanım olarak karşılaştırın, fiyat farkının sebebi ortaya çıkacaktır. :)

MutluTEKİR

Aktif
Araç Markası
2010 Mazda3 125000km
Araç Renk ve Tip
Granit Gri - Sedan
Senelik az km yaptığım için dizel almamı gerektiren bir durum yok. Dolayısıyla benzinli model bakmam daha mantıklı oluyor. Gönlüm her ne kadar mazdada olsa da 2016 0km opel astra k için 82.000 fiyat aldım. Bu 10.000 fark gözümde büyümeye başladı.

Astra K da güzel bir tercih olur, eğer beyaz seçilmezse. Astra K adaptif hız sabitleyici haricinde daha da dolu. Şerit takip, masajlı koltuk var ful donanımda. 1.4T 150 hp güç ve 245 nm tork, 9 sn 0-100 ile motor performansı ve dolulukla tercih edilebilir gayet.

Üst Alt