Fenerbahçe

Domestos

(Veli Azak)
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Mitsubishi Space Star
Araç Renk ve Tip
Bakır Kırmızı-MPV
FB'nin sayılı efsanelerinden birine yöneltilen soru ve birilerinin utanması gereken acı bir cevap!

- Derbiye gidecek misin?

Alex: "Bilet bulursam gideceğim, maçı izlemeyi çok isterim."
Eğer maça bilet sorunu sebebiyle gidemezse, @Squall ne tür küfür edecekse, O'ndan çok daha pis küfür ederim. :bsmagryr::krnz:

Domestos

(Veli Azak)
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Mitsubishi Space Star
Araç Renk ve Tip
Bakır Kırmızı-MPV
Olaya duygusal bakmazsam Alex'in Fenerbahçe teknik direktörüne davranış tarzı doğru değildi.
Olayın realitesi buydu zaten ama beş yılın sonunda geriye doğru bakınca realiteye doğru yaklaşımda bulunulmadığı ortada hocam.

ezmocesteri

Kıdemli Üye
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
2013 - Mazda 3 Dizel
Araç Renk ve Tip
Beyaz Sedan İmp.
Olaya duygusal bakmazsam Alex'in Fenerbahçe teknik direktörüne davranış tarzı doğru değildi.
Davranış tarzında bir şey yoktu ki, oyundan alındı diye tribünde oturması ise, olay o noktaya gelene dek neler yaşandı kim bilir, formayı çıkarıp yere atan Emenike bile bu takımdan gönderilmediğini ve Alex in ne kadar saygılı bir insan olduğunu düşününce ben bu yaşananlarda sorunun Alex'te olduğunu düşünmem.

Araç Markası
2014 Mazda3 Powersense
Araç Renk ve Tip
Kırmızı-Sedan
Davranış tarzında bir şey yoktu ki, oyundan alındı diye tribünde oturması ise, olay o noktaya gelene dek neler yaşandı kim bilir, formayı çıkarıp yere atan Emenike bile bu takımdan gönderilmediğini ve Alex in ne kadar saygılı bir insan olduğunu düşününce ben bu yaşananlarda sorunun Alex'te olduğunu düşünmem.
Emenikeninki anlık tepkiydi, Alex'in tepkisi bir kere değil ki. Aykut kocaman zaten konuşmuş, seni bazen 70 te oyundan alacam, bazen sonradan oyuna gireceksin diye. Bu konuşmayı yapmak zorunda değildi. Olay verilen emekse -ki hiçbiri babasının hayrına oynamıyor- Aykut da Alex kadar emek vermiştir bu takıma.
Hoca ne zaman ne görev verirse oyuncu yapacak. Yılda 5-15 trilyon para alacan bir de kapris yapacan, bence yok öyle bi dünya.
@Domestos Veli abi sonraki süreçte başarısız olunması Alex'i haklı çıkartmaz. Yönetimin başarısızlığı ayrı bi konu.

Domestos

(Veli Azak)
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Mitsubishi Space Star
Araç Renk ve Tip
Bakır Kırmızı-MPV
Ben Alex haklı demedim ki, haklı değil temelde... Ben uygulanan yöntem yol vs. Başarısızlıkla sonuçlanmıştır diyorum... Daha iyisini getiremediler, daha başarılı olamadılar.

ezmocesteri

Kıdemli Üye
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
2013 - Mazda 3 Dizel
Araç Renk ve Tip
Beyaz Sedan İmp.
Mustafa hocam Alex konusunda katılmıyorum sana, Alex verimsiz bir halde değildi ki gidip böyle bir açıklama yapıyorsun, sıkıntı başka Aykut'ta, TD her zaman haklı değildir, Panathinaikos maçında Yusuf Şimşek'i sol bek oynatan Lorant'a haklı der misin?, Aynı şey olmadığını biliyorum ama Alex bu takımdan o dönemde kesilecek son kişiydi, ve vefa denen bir şey var, Totti bile verimli olmasa bile 40 yaşında ilk 11 de yer buldu, neden?, Çünkü o tribünün çocuğuydu Roma'nın sembolüydü, Kadıköy'de heykeli dikilen bir adama Baki Mercimek'miş gibi davranamazsın.

Araç Markası
2014 Mazda3 Powersense
Araç Renk ve Tip
Kırmızı-Sedan
Mustafa hocam Alex konusunda katılmıyorum sana, Alex verimsiz bir halde değildi ki gidip böyle bir açıklama yapıyorsun, sıkıntı başka Aykut'ta, TD her zaman haklı değildir, Panathinaikos maçında Yusuf Şimşek'i sol bek oynatan Lorant'a haklı der misin?, Aynı şey olmadığını biliyorum ama Alex bu takımdan o dönemde kesilecek son kişiydi, ve vefa denen bir şey var, Totti bile verimli olmasa bile 40 yaşında ilk 11 de yer buldu, neden?, Çünkü o tribünün çocuğuydu Roma'nın sembolüydü, Kadıköy'de heykeli dikilen bir adama Baki Mercimek'miş gibi davranamazsın.
La baki mercimeki nerden buldun :) :) :)
Alex'in formu yüksek değildi ki. Hem ben Alex'in formuna da bakmıyorum, hoca oynatmıyorsa ona tepkiyi verecek olan oyuncu değil. Taraftar tepki verir, yönetim ültimatom verir ama oyuncu idmanını yapar. Ben olsam rvp yi de şutlardım. Valbuena da tepki göstersin o zaman. Bunlar amatör takım değiller, sözleşme zamanı menajerini gönderip profesyonel davranıyorsan, görevlerini de profesyonelce yapacaksın. Baki mercimek örneğine de katılmıyorum. Baki belki Sergen'den daha fazla BJK lidir, takım kaybedince daha fazla üzülüyordur, daha faydalı olmak için daha çok çabalıyordur. Buradan şu sonuç çıkmasın, adam yeteneksiz ama çabalıyor o zaman oynasın, demek istediğim bu değil. Yöneticiler de hoca sa oyuncular da her zaman profesyonel davranmalı. Yoksa Alexi Rıdvanı Tuncayı(sahada ölümüne fenerliydi giderken profesyonel davrandı, tam da olması gerektiği gibi) izlemek keyifli o kadar benim için. Kimin ne kadar Fenerbahçeli olduğunu bilmiyorum çünkü...

romulus

Katılımcı
Araç Markası
Sephia
Araç Renk ve Tip
Sedan
@ezmocesteri üstat Mercimek nereden aklına geldi :) Alem adamsın valla:)
Mercimek denilince aklıma o yıllarda Bjk ile oynadığımız ve Dereli sayesinde elendigimiz maç geldi. Mercimek e o maçta en uç kırmızı varken Dereli beyefendi bir sarı ile tamamlatmisti.
Bende @incirinaltı hocam gibi umutluyum. Tek dayanagim ise hem bjk nin hem GS nin yarıştan kopmaması. Bunlar yarıştan kopmayinca biz şampiyon oluyoruz. En azından birbirine yatmayacak maçlarda.
Tabi bu haftaki maç çok önemli.

Son düzenleme:

Domestos

(Veli Azak)
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Mitsubishi Space Star
Araç Renk ve Tip
Bakır Kırmızı-MPV
@ezmocesteri üstat Mercimek nereden aklına geldi :) Alem adamsın valla:)
Mercimek denilince aklıma o yıllarda Bjk ile oynadığımız ve Dereli sayesinde elendigimiz maç geldi. Mercimek e o maçta en uç kırmızı varken Dereli beyefendi bir sarı ile tamamlatmisti.
Bende @incirinaltı hocam gibi umutluyum. Tek dayanagim ise hem bjk nin hem GS nin yarıştan kopmaması. Bunlar yarıştan kopmayinca biz şampiyon oluyoruz. En azından birbirine yatmayacak maçlarda.
Tabi bu haftaki maç çok önemli.
Olayı hafta hafta değerlendirmek güzel belki ama, bu maçı kazanmak, gelecek maçlar için umut vermiyor maalesef, yıllardır bu çerçevede bir şeyler söylüyorum hep... Atıyorum; Malatya maçına çıkarken, hele hele 1-0 öne geçmişken 3 puan hanemize yazıldı diyemiyorum, yine atıyorum; Akhisar'a puan kaptıracağını adım gibi biliyordum... Çünkü tarihte saçma sapan takımlara o kadar çok puan dağıttık ki, inancım kırıldı... Ayrıca; kaç yıldır yaşananlar, gelecekte de taraftarın beklediği başarıyı yakalayamayacağına işaret değil mi? :)

Özetle; Umut denilen şeyin U'su yok bende.

Erçay

Katılımcı
Araç Markası
2006 Mazda 3
Araç Renk ve Tip
Siyah - Sedan
Bu kadronun şampiyon olamayacağı daha başından belliydi. Hatta birkaç yıl daha şampiyonluk hayal. Gelecek sezondan itibaren şampiyonluk hedefi koymadan mali sorunları çözmeye gidilmeli... Beşiktaş’ın feda sezonu gibi 2 sezon takım nadasa bırakılmalı... şuanda yaptığımız yüksek modelli hasarlı araç almak, o arabayı toplamak için yapılan masrafla iyice borçlanmak. Birkaç sene düşük modelli sorun çıkarmayan bir araçla idare edilmeli :)

saridoan

Katılımcı
Araç Markası
2011 Mazda 3
Araç Renk ve Tip
Beyaz HB
Alex Taktik.png

Acaba bir kurt hocanın Sportif Direktörlük yapacağı, altında teknik direktör olarak Alexin olacağı bir model mi konuşuluyor. Yada zamanının Daum Aykut ikilisi gibi, Alexi önce pişirecek birisi ile beraber mi çalıştıracaklar? Yada herşey sadece Aykut hocaya kişisel bir mesaj mı... Sene sonu olacak gelişmeleri merak ediyorum doğrusu...

Erçay

Katılımcı
Araç Markası
2006 Mazda 3
Araç Renk ve Tip
Siyah - Sedan
Sene sonunda olacak belli aslında Aziz Yıldırım aday olduğu sürece Başkan seçilecek. O başkan olduğu sürece de aynı tas aynı hamam devam edecek. Daha önce de söyledim. Aziz Yıldırım'ın Fenerbahçe ve Türk futboluna verdiği hizmetler asla inkar edilemez. Ama artık zarar veriyor bu da gözardı edilemez.

Domestos

(Veli Azak)
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Mitsubishi Space Star
Araç Renk ve Tip
Bakır Kırmızı-MPV
Aziz Yıldırım'dan Ali Koç'a sert sr! - Spor

Kimin sözü geçiyorsa, Başgan kimi dinliyorsa, söylesinler kendisi, Vefa Küçük'ü 1 oy (yazı ile bir) farkla geçerek başkan olduğunda kulübü bölerek mi başkan olmuş? Kendisine, kendince düşman/rakip gördüklerini (Aziz Yılmaz, Sadettin Saran, H.Bilal Kutlualp, Hulusi Belgü, Davut Dişli, M.Ali Aydınlar ve daha bir çok isim) kulüpten dışlarken, disipline verirken kulüp bölünmemiş mi?

Alex'i vefasızca gönderirken, şampiyon yapmış hocaların arkasından teneke bağlayarak gönderirken, bu kapıdan giremez dediği adama takımı teslim ederken ve içine ederlerken kulüp bölünmüş olmadı mı? Benim veliahtım Ali Koç'tur diyerek kendi başkan adayının bile Ali KOÇ olduğunu açıklarken hiç kimse bölünmedi mi? 3 Temmuz'un ertesinde, "ne biliyorsam konuşcam" dediğin halde sustun, taraftar bölünmedi mi? Hiç bir şey olmamış gibi gelip diktatörlük ilan ettin, taraftar sineye çekti ama yeter.

Aklı başında taraftarların, Aziz Yıldırım için gönüllerinde az biraz sevgi ve saygı kırıntıları varken bırakmasını bari başar artık ki, saygıyla analım hep. Yoksa, sen debelendikçe, peşinden gelen "pavalı köpeklerin" ortalıkta havladıkça işin tadı tuzu kaçıyor...

Kötü olsa bile, artık değişim şart... :cool:

ezmocesteri

Kıdemli Üye
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
2013 - Mazda 3 Dizel
Araç Renk ve Tip
Beyaz Sedan İmp.
Böyle manasız ve kendini küçük düşürücü söylemler koltuğun gideceğini anladığı içindir, dün ikisi de konuştu, biri kin nefret kustu, diğeri sevgi ve umut dağıttı, resim ortada.

Erçay

Katılımcı
Araç Markası
2006 Mazda 3
Araç Renk ve Tip
Siyah - Sedan
Ağzına sağlık Veli abi :D
Mesaj otomatik olarak birleştirildi:

Böyle manasız ve kendini küçük düşürücü söylemler koltuğun gideceğini anladığı içindir, dün ikisi de konuştu, biri kin nefret kustu, diğeri sevgi ve umut dağıttı, resim ortada.
Aziz Yıldırım adaysa seçilen o olur malesef... :( seçmenlerin yarısını o üye yaptı zaten

ezmocesteri

Kıdemli Üye
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
2013 - Mazda 3 Dizel
Araç Renk ve Tip
Beyaz Sedan İmp.
Ağzına sağlık Veli abi :D
Mesaj otomatik olarak birleştirildi:

Aziz Yıldırım adaysa seçilen o olur malesef... :( seçmenlerin yarısını o üye yaptı zaten
Senin gibi düşünüyordum ama MAA bile aday olduğunda bir dünya oy aldı Ali Koç ismi çok daha iyi olur ve yaptığı toplantılara katılım sağlayan kongre üyelerinin sayısı az buz değil, umutluyum

Erçay

Katılımcı
Araç Markası
2006 Mazda 3
Araç Renk ve Tip
Siyah - Sedan
Senin gibi düşünüyordum ama MAA bile aday olduğunda bir dünya oy aldı Ali Koç ismi çok daha iyi olur ve yaptığı toplantılara katılım sağlayan kongre üyelerinin sayısı az buz değil, umutluyum
Ben de umutluyum ama ümidimi yitirmek istemediğimden :D İnşallah umutlarımız boşa çıkmaz. Ali Koç gelsin 2 sene takımı nadasa bırakıp mali sorunları halledeceğiz ardından Avrupa'da başarılı olacak bir takım oluşturmaya çalışacağız desin, senelerdir şampiyon olmamamıza rağmen kimse buna itiraz etmeyecektir.

ezmocesteri

Kıdemli Üye
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
2013 - Mazda 3 Dizel
Araç Renk ve Tip
Beyaz Sedan İmp.
Ben de umutluyum ama ümidimi yitirmek istemediğimden :D İnşallah umutlarımız boşa çıkmaz. Ali Koç gelsin 2 sene takımı nadasa bırakıp mali sorunları halledeceğiz ardından Avrupa'da başarılı olacak bir takım oluşturmaya çalışacağız desin, senelerdir şampiyon olmamamıza rağmen kimse buna itiraz etmeyecektir.
Kesinlikle etmez, camiaya bir birlik bütünlük gelir, bir tane dostumuz kalmadı etrafımızda, hayt höyt ile Fenerbahçe Kulübü yönetilmez, efendi bir kişiliğe ama aynı zamanda da işi bilen birisine çok fazla ihtiyaç vardı, tam zamanı şimdi diyorum :)