Fenerbahçe

Domestos

(Veli Azak)
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Mitsubishi Space Star
Araç Renk ve Tip
Bakır Kırmızı-MPV
Arkadaşlar kusura bakmayın ama hakemler hakemler diye ağlayıp duran Kocaman, kendisine özeleştiri yapsaydı şuan ligdeki konumları bambaşka olurdu. Bu hakemler her maçta hata yapıyor, maçı kazandığımızda hakemleri konuşmuyoruz okadar. Kaybettiğimizde ise tüm suçlu hakemler gibi hakemler konuşuluyor. Bu sene FB lehine verilen penaltı sayısı 7 aleyhine verilen penaltı sayısı 1. GS lehine verilen penaltı sayısı 3 alehine verilen penaltı sayısı 5. GS ligde en çok rakip ceza sahasına inen takım. FB ise daha çok savunma yapmayı tercih ediyor. Rakamlar tam tersi olması gerekirken hakemlerden en çok şikayet eden takım ne hikmetse daha fazla penaltı kullanmış alehine de nekadar az penaltı verilmiş.... İşin özeti dünkü maç için hakemlerin hatalarının arkasına sığınmak yerine (ben hakemin hatasının olduğunu da düşünmüyorum, penaltı pozisyonu penaltı değil iptal edilen gol de ofsayt yani kararlar doğru), dün maç 2-0 iken devre arası 2 önliberonun 1sini çıkartıp çift forvete dönsen veya ofansif bir oyuncu alsan acaba yine maçı kaybedermiydin? Hadi yine kaybettin diyelim en azından denerdin. Ayrıca koskoca Fenerbahçe kendi evinde 2 önlibero ile maça mı çıkar? Hadi çıktı diyelim önde oynayanların veya kanatta oynayanların aşırı ofansif olması lazım, e öyle de değil ozaman bu anadolu takımı taktiği nedir arkadaş. Takımın başında aynı oyuncularla bir Ersun hoca bir Geretz olsaydı;Kadıköy maçlarında Kalede Volkan Defansta Isla(Dirar) Neustader(Neto) Skrtel Hasan Ali Josef Mehmet Ekici Alper (Atıf) Valbuena Giuliano Soldado(Fernandao) çıksaydı önde baskı ile neler yapabilirdi bir düşünün sadece, hakemler Aykut hocanın abarttığı kadar bir sorun değil, sorunun en büyüğü kendisi........
+1908

Rcm

Aktif
Araç Markası
2010-Mazda 3 Impres AT
Araç Renk ve Tip
Kırmızı-HB
Arkadaşlar kusura bakmayın ama hakemler hakemler diye ağlayıp duran Kocaman, kendisine özeleştiri yapsaydı şuan ligdeki konumları bambaşka olurdu. Bu hakemler her maçta hata yapıyor, maçı kazandığımızda hakemleri konuşmuyoruz okadar. Kaybettiğimizde ise tüm suçlu hakemler gibi hakemler konuşuluyor. Bu sene FB lehine verilen penaltı sayısı 7 aleyhine verilen penaltı sayısı 1. GS lehine verilen penaltı sayısı 3 alehine verilen penaltı sayısı 5. GS ligde en çok rakip ceza sahasına inen takım. FB ise daha çok savunma yapmayı tercih ediyor. Rakamlar tam tersi olması gerekirken hakemlerden en çok şikayet eden takım ne hikmetse daha fazla penaltı kullanmış alehine de nekadar az penaltı verilmiş.... İşin özeti dünkü maç için hakemlerin hatalarının arkasına sığınmak yerine (ben hakemin hatasının olduğunu da düşünmüyorum, penaltı pozisyonu penaltı değil iptal edilen gol de ofsayt yani kararlar doğru), dün maç 2-0 iken devre arası 2 önliberonun 1sini çıkartıp çift forvete dönsen veya ofansif bir oyuncu alsan acaba yine maçı kaybedermiydin? Hadi yine kaybettin diyelim en azından denerdin. Ayrıca koskoca Fenerbahçe kendi evinde 2 önlibero ile maça mı çıkar? Hadi çıktı diyelim önde oynayanların veya kanatta oynayanların aşırı ofansif olması lazım, e öyle de değil ozaman bu anadolu takımı taktiği nedir arkadaş. Takımın başında aynı oyuncularla bir Ersun hoca bir Geretz olsaydı;Kadıköy maçlarında Kalede Volkan Defansta Isla(Dirar) Neustader(Neto) Skrtel Hasan Ali Josef Mehmet Ekici Alper (Atıf) Valbuena Giuliano Soldado(Fernandao) çıksaydı önde baskı ile neler yapabilirdi bir düşünün sadece, hakemler Aykut hocanın abarttığı kadar bir sorun değil, sorunun en büyüğü kendisi........
Taç'ı çalınmış şaka gibi. Eşim anlamaz futboldan felan dün konuşmasını dinledi kim bu adam ne biçim yönetici böyle basiretsiz konuşma mı olur diyor. Ne konuştuğunu ben bile anlamıyorum diyor :D

Domestos

(Veli Azak)
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Mitsubishi Space Star
Araç Renk ve Tip
Bakır Kırmızı-MPV
Taç'ı çalınmış şaka gibi. Eşim anlamaz futboldan felan dün konuşmasını dinledi kim bu adam ne biçim yönetici böyle basiretsiz konuşma mı olur diyor. Ne konuştuğunu ben bile anlamıyorum diyor :D
Aykut Kocaman diğerlerinden her anlamda farklı, bazı noktalarda bu fark ortaya çıkınca herkes anlamakta zorlanıyor, işine gelmeyenler ise kuma yatıyor... ;)

ezmocesteri

Kıdemli Üye
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
2013 - Mazda 3 Dizel
Araç Renk ve Tip
Beyaz Sedan İmp.
Mustafa dostum, söylediklerinin takıma yönelik eleştiri kısmına katılıyorum ama hakem için yaptıklarına hiç katılmıyorum, son 15 yılda Fenerbahçe nin ve rakiplerinin leyh ve aleyhte kullandığı penaltılarına bir çıkarırsan daha iyi anlaşılır söylemek istediğim. İnce ince doğrandıklarımızdan hiç bahsetmiyorum bile, himmetle kazanılan şampiyonluklar kendiliğinden gelmedi mesela ;)

saridoan

Katılımcı
Araç Markası
2011 Mazda 3
Araç Renk ve Tip
Beyaz HB
Mustafa dostum, söylediklerinin takıma yönelik eleştiri kısmına katılıyorum ama hakem için yaptıklarına hiç katılmıyorum, son 15 yılda Fenerbahçe nin ve rakiplerinin leyh ve aleyhte kullandığı penaltılarına bir çıkarırsan daha iyi anlaşılır söylemek istediğim. İnce ince doğrandıklarımızdan hiç bahsetmiyorum bile, himmetle kazanılan şampiyonluklar kendiliğinden gelmedi mesela ;)
Her takım araştırsa kendine göre haklı bulucak argümanlar çıkartır. O yüzden bu konu tartışılmaz, herkes fikrini beyan eder saygı duyulur geçer gider. Örnek verecek olursak; En güncelinden olsun kupa maçı BJK-FB maçı Fenerlilere göre hakem onları ince ince doğradı. BJK'lilere göre Q7 kırmızı görmeden önce ilk darbeyi Josef yaptı ve hakem bunu göremedi. Pepenin ayak kemiği Soldado bastığı için kırıldı Soldado kart bile görmedi gibi... Ben hakemlerin maç sonucunu etkilediğine yürekten inanıyorum, hatta istediklerimi takımı şampiyonda yaparlar. Şimdi size soruyorum TFF karar aldı gizliden FB şamp yapılacak derse yaparlar mı? Yaparlar. İBB şamp yapılcak Katarlılara satılacak deseler, yaparlar mı? Yaparlar. GS için aynı BJK için aynı. Bu konularda tamamen haklıyız lakin, sırf FB teknik direktörü çok ağlıyor diye en çok hata FB aleyhine yapıldığını ben düşünmüyorum. Bu sezon rakip takıma adaletsiz penaltılar verildi diye kaç maç kaybetti FB? Aksine, ya bu nasıl penaltı böyle penaltı çalınır mı, bukadar ucuz mu diye lehine kaç penaltı çalındı? Bu açıdan baktığımızda FB sanki kollanıyor gibi ama diğer taraftan baktığımızda; ilkyarı Akhisar maçında 1-0 kaybedilen maçta Alpere verilen kırmızıyı düşünelim, haksız yere verilen karttı. Bu sefer de FB sanki ince ince doğranıyor gibi dimi? İşte bakış açısı önemli Tacımız çalındı diye açıklama yapıyor Sayın Kocaman ama Şampiyonluğumuz çalındı diyen Trabzonluya kızıyor. GS-Ant maçında GS lehine 3 penaltı 2 kırmızı kart verilmedi, bir yönetici çıkıp açıklama yapmadı hakem alehyine, niye maç 3-0 bitti çünkü. Aynı şekilde GS'nin Kasımpaşaya kaybettiği maça bakın, aynısı Allah korusun Aykut Hocaya yapılsa napıcak bu adam. Örneklemelerimden kimse alınmasın benim şahsi fikrim ben böyle ince ince doğranma olduğunu düşünmüyorum, oynayamadığın için doğranıyormuşsun gibi oluyor sadece demek istediğim bu. Mağlubiyete bahane aramak isteyen herkes bahanesini bulur, bence Aykut Hoca kendi maglubiyetlerine bahane arıyor. Derseniz ki abi elini vijdanına koy FB aleyhine hiç mi kararlar verilmedi? Evet verildi lafım yok, BJK'ye de verildi, GS'ye de verildi ama bunların arkasına sığınıp durmak yanlış.

Son düzenleme:

ezmocesteri

Kıdemli Üye
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
2013 - Mazda 3 Dizel
Araç Renk ve Tip
Beyaz Sedan İmp.
Mustafa ilk buluşmada yüzyüze birkaç şey daha anlatacağım sana, takımcılık yapmadan konuşmayı başarabilirsek herkes herkese hak verir yoksa dipsiz kuyu, kuralın sana göre bana göresi olmaz, Fenerbahçe nin kötü oyunu taraftarını yani beni bağlar, hakemi asla bağlamaz, işini yapsın hakem!

Domestos

(Veli Azak)
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Mitsubishi Space Star
Araç Renk ve Tip
Bakır Kırmızı-MPV
Mustafa ilk buluşmada yüzyüze birkaç şey daha anlatacağım sana, takımcılık yapmadan konuşmayı başarabilirsek herkes herkese hak verir yoksa dipsiz kuyu, kuralın sana göre bana göresi olmaz, Fenerbahçe nin kötü oyunu taraftarını yani beni bağlar, hakemi asla bağlamaz, işini yapsın hakem!
Bu ülkede, her şeyin birilerine göresi olduğu için bu noktadayız. :(

saridoan

Katılımcı
Araç Markası
2011 Mazda 3
Araç Renk ve Tip
Beyaz HB
Seve seve abi, futbolu ve garajı seviyorum en sevdiğim de heralde garaj ile futbol konuşmak olur:))... Bak işsiz gibi son 15 yılın penaltı sayılarını çıkarttırdın bana:) Resim olarak ekliyorum

penaltı sayıları.png

saridoan

Katılımcı
Araç Markası
2011 Mazda 3
Araç Renk ve Tip
Beyaz HB
Bütün mevzuyu penaltıya indirgemek, sivrisinek ile mücadeleye benzer... :)
Kesinlikle Veli Abi, tam atağa çıkacakken çalınan düdükler falan o ince ince doğramalar @Murat abinin bahsettiği gibi veya önliberoya çok erken ve gereksiz verilen Sarı kartlar vs...Ben bununla uğraştım çünkü konu oraya geldi yoksa tabiki de bu sayılar önemsiz, çoğu sezonda en çok penaltı kullanan şamp bile olamamış dikkat edersen, ama bir nebze veri olarak bulunsun zararı olmaz:)

Domestos

(Veli Azak)
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Mitsubishi Space Star
Araç Renk ve Tip
Bakır Kırmızı-MPV
Kesinlikle Veli Abi, tam atağa çıkacakken çalınan düdükler falan o ince ince doğramalar @Murat abinin bahsettiği gibi veya önliberoya çok erken ve gereksiz verilen Sarı kartlar vs...Ben bununla uğraştım çünkü konu oraya geldi yoksa tabiki de bu sayılar önemsiz, çoğu sezonda en çok penaltı kullanan şamp bile olamamış dikkat edersen, ama bir nebze veri olarak bulunsun zararı olmaz:)
Zararı tabikide olmaz, sonuçta elde edilen bir veridir, bilgidir, ama kanaat oluşturmak için yeterli değil, çünkü bir takım üzerinde işlem yapılacaksa herkesin gözü önünde olan ve günlerce tartışılan penaltı bu iş için uygun değil bence... Çok çok değişik şeyler ve veriler yazardım ama ben bıktım, yoruldum... Bir şeyler yanlış gidiyorsa, önce hatayı kendinde ara moduna geldim... Burada temel hatalı kişiler yönetimdeki söz sahibi zevatlardır... Her bi şeyi yapıyorsun ama takımın başına çok kaliteli ve başarılı bir teknik adam getiremiyorsun öyle mi? Söz geçiremediğin teknik adama bir kulp takıp göndermekle, bi daha bu kapıdan giremez demekle, her şey Fenerbahçe'nin menfaatleridir demekle artık peynir gemisi yürümüyor...

Adam gibi yönetici olacaksın, şanına yakışır takım kuracaksın bak bakalım seni doğrayacak hakemin düdüğü ağzına giderken elli kere düşünüyor mu, düşünmüyor mu?

Domestos

(Veli Azak)
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Mitsubishi Space Star
Araç Renk ve Tip
Bakır Kırmızı-MPV
@Domestos az sabret abi, muhtemelen aday bile olmayacak...
Bende tam tersini düşünüyorum, eski düşmanları ile aniden kanka olması buna işaret... Hatta ve hatta, bu seçimi kazanmak için yapmayacağı çirkeflik olmayacaktır... Şimdiye kadar kimi kulübün dışına ittiyse, hepsine öpücük dağıtıp buyurun gelin diyor, demeye de devam edecektir... Geniş perspektif ile bakınca, ülke yönetimi ile şu anki Fenerbahçe yönetiminin hali ne kadar da örtüşüyor... İlginç !! Ama bu ülke için gayet normal... :(

İnşallah ben yanılırım diyorum ama son 20 yıldır genel anlamda yanıldığım şeyler çok az oldu...

Rcm

Aktif
Araç Markası
2010-Mazda 3 Impres AT
Araç Renk ve Tip
Kırmızı-HB
Aziz başkan da Kılıçdaroğlu gibi başarısızlıkda dahi koltuktan ayrılmaya niyeti yok :)

Araç Markası
Mazda 3
Araç Renk ve Tip
Çelik Gri
Aykut Kocaman ben total futbol oynatacağım deyip Alex’in (Benim dünya gözüyle Türkiye de gördüğüm en iyi ikinci futbolcu) yerine Selçuk’u tercih etti arkadaşlar. Ben hakikaten anlamakta zorlanıyorum bu adamda futbol bilgisi ne görüyor insanlar ben göremiyorum bir türlü.
Ayrıca Şenol Güneş’e söylediklerinizden azı değildir Aykut Kocaman. Malum sezonda Trabzonspor’a verilen penaltılar irdelenmeli demişti. Kendisine iki katı çalındı. Ve bu adamın gerçekten 17 de 16 yapması normal şartlarda eşyanın tabiatına zaten aykırı.
Şunu da dip not olarak düşmem lazım. Benim nazarımda Fenerbahçe bu ülkenin kesinlikle en güçlü ve en büyük kulubü. Fenerbahçe de olan potansiyelin tamamı diğer tüm kulüplerin toplamından fazla bana göre. Bu görüşlere sahip biri olarak yazdım bunları, direk “anti Fenerli” diye kodlamayın beni.

Domestos

(Veli Azak)
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Mitsubishi Space Star
Araç Renk ve Tip
Bakır Kırmızı-MPV
Aykut Kocaman ben total futbol oynatacağım deyip Alex’in (Benim dünya gözüyle Türkiye de gördüğüm en iyi ikinci futbolcu) yerine Selçuk’u tercih etti arkadaşlar. Ben hakikaten anlamakta zorlanıyorum bu adamda futbol bilgisi ne görüyor insanlar ben göremiyorum bir türlü.
Ayrıca Şenol Güneş’e söylediklerinizden azı değildir Aykut Kocaman. Malum sezonda Trabzonspor’a verilen penaltılar irdelenmeli demişti. Kendisine iki katı çalındı. Ve bu adamın gerçekten 17 de 16 yapması normal şartlarda eşyanın tabiatına zaten aykırı.
Şunu da dip not olarak düşmem lazım. Benim nazarımda Fenerbahçe bu ülkenin kesinlikle en güçlü ve en büyük kulubü. Fenerbahçe de olan potansiyelin tamamı diğer tüm kulüplerin toplamından fazla bana göre. Bu görüşlere sahip biri olarak yazdım bunları, direk “anti Fenerli” diye kodlamayın beni.
İyi futbol, iyi futbolcular ile oynanır, Fenerbahçe de iyi futbolcu olsa, Aykut Kocaman'ın teknik ve taktik bilgisi sırıtmazdı... 20 maçta 21 bile yapardı. Ama gelinen durum ortada, hep birlikte bir şekilde anti Fenerli konumundayız, çünkü yanlışa yanlış diyoruz... Adamlar bilmem kaç yıldır, hep destek tam destek teraneleri ile pisliği halının altına süpürdüler ama artık halı da kirlendi...

Araç Markası
Mazda 3
Araç Renk ve Tip
Çelik Gri
Dostum şunu söylemeye çalışıyorum. Fenerbahçe’nin kadro kalitesi evet Beşiktaş’ın altında ama elinde kaliteli oyuncuda olsa tercih edeceği oyuncu profili çok koşan ama yaratılıcılığı çok cılız adamlar oluyor. Fenerbahçe kadro kalitesi alanyanın, akhisarın fersah fersah üstünde ama oynanan oyun yine aynı.Nitekim benim gözlemime göre Fenerbahçe Aykut Kocaman’ın kafasında ki oyuna göre çok ama çok büyük.Ancak tercihler hep çok koşan “ yüreğini sahaya yansıtan” oyuncular oluyor. Bunun güncel örneği Valbuena ama esaslı örneği gerçekten Alex. Bunu söylerken sadece Aykut Kocaman’ı ayrı diğerlerini ayrı tutmuyorum. Genelde eldeki antrenör seçenekleri böyle Türkiyede.
İşte bu yüzdende ismini cismini bilmediğimiz haritada yerini bulamayacağımız kasabaların takımları gelip eliyor bizimkileri=)

Son düzenleme:
Araç Markası
Sephia
Araç Renk ve Tip
Sedan
Aykut bence de iyi bir TD değil.Oyuna müdahalede bile belli kalıbın dışına çıkmıyor.Sanki uzaya mekik fırlatıyoruzda belli fiziksel kurallar varmış gibi kafasındaki şablonu skora göre değiştirmiyor.Benim en çok eleştirdiğim yönü burası.
Bu arada Güneş te, Trabzon da kendini protesto eden TS li taraftarları bile Fenerbahçeli yapmış ya...

Üst Alt