Dolandırıcılık Yöntemleri

Araç Markası
2016 - Mazda 3 P.sense
Araç Renk ve Tip
Meteor Gri - Sedan
Çok uçuk bir deyim ama çektiği dikkat açısından severim...

"bedava peynir sadece fare kapanında olur"
Hayatın kısa bir özeti yokolan umutlar,yıkılan hayaller kaybolan yaşamlar insanız hata yapacağız ancak emek,vakit,vermeden yüksek kazanç ummak saflıktan,öte kendini herkesten kurnaz hissetmek ile alakalı herhalde,bu kadar kolay bir kazanç var risk sıfır zenginler bize bırakır mı?Allah aşkına,sağlıcakla kalın fakir kalsakta

ezmocesteri

Kıdemli Üye
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
2013 - Mazda 3 Dizel
Araç Renk ve Tip
Beyaz Sedan İmp.
Ceo denilen veletin tipinde hayır yok arkadaş ? Ben bu tip insanların arkasında kimlerin olduğunu merak ederim hep !!! Tek başına yapabileceği iş değil . Bu tombik daha birkaç yıl öncesine kadar isyankar rap şarkıları söyleyip yüklüyormuş internete nerdeeenn nereye ....
Maşa

Domestos

(Veli Azak)
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Mitsubishi Space Star
Araç Renk ve Tip
Bakır Kırmızı-MPV
Ülkenin bu potansiyeline binlerce sayfalık tez yazılır gibi geliyor bana. :) Sülün Osman'ı çıkarmış bir toplumun dönem dönem çıtayı yükseltmesi ayrı bir başarı hikayesi... :)

Toplumsal hezeyan pozitif yönde olsa, bu potansiyel ile neler yapılmaz ki?

Domestos

(Veli Azak)
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Mitsubishi Space Star
Araç Renk ve Tip
Bakır Kırmızı-MPV
Son düzenleme:
Araç Markası
Amarok
Araç Renk ve Tip
Beyaz
:harika::harika:

Her şey olur ama ders alan olmaz... ;)
Mesaj otomatik olarak birleştirildi:

SOLUCAN BANKASI | tubalifekazanc.com

@hagakure Naim abi. ;)
Tarım işiyle uğraştığımız için son 2 yıldır solucan gübresi hakkında edindiğim bilgileri paylaşayım abi
Linkteki siteyi 10 saniye inceledim söylenenler doğru , o kadar üreme yapabilir bunda bir sıkıntı yok ancak şuanda üretim yapılan gübrenin kilosu 2-3 tl arası pazarda dolaşıyor ,ama alıcısını görmedim . Bizde ağaç olduğu için bu gübrenin yan etkilerini saptamak çok zor ,2sene sonra ağaca bakteri-zararlı bulaştırma ihtimali olursa geri dönüşü çok zor olacağı için biz kullanmıyoruz . Fayda -zarar konusu meçhul ,üretenler ürettikleri solucanı yok pahasına elden çıkarıyorlar çünkü gübreyi satamıyorlar ve solucanlar sürekli ürediği için bakımı büyük külfet haline geliyor . Sezonluk ürün yapanlar (domates , biber , karpuz, kavun vs)tercih edebilirler fakat dediğim gibi faydası veya zararı tam saptanabilmiş değil o yüzden zamana ihtiyacı var bu işin . Belki 5-10 sene sonra gübre rüştünü ispat eder, para eder, herkes solucan almaya giderse para kazanırlar, o da belki .....

Araç Markası
2004 Mazda 6
Araç Renk ve Tip
Şampanya-Sedan
Fotoğrafa biraz bakınca e insanda azıcık
:harika::harika:

Her şey olur ama ders alan olmaz... ;)

SOLUCAN BANKASI | tubalifekazanc.com

@hagakure Naim abi. ;)
:D :D dombiliden kurtulanlar bunada atlar..düşünsenize yarım ayfon parası yatır 36 ay sonra sıfır araba parası cepte :) yaktın bizi California hahahaha bak bununda sorumlusu çıkar ameriga bizi kandırdı der demedi demeyin :D

Bu şirket (solucan şirketi) tek kişiden devir ile 4 ortaklı şirket olmuş, en büyük pay 9500 tl diğer üçü 200 ve 100 Tl şeklinde..

Son düzenleme:

Domestos

(Veli Azak)
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Mitsubishi Space Star
Araç Renk ve Tip
Bakır Kırmızı-MPV
Tarım işiyle uğraştığımız için son 2 yıldır solucan gübresi hakkında edindiğim bilgileri paylaşayım abi
Linkteki siteyi 10 saniye inceledim söylenenler doğru , o kadar üreme yapabilir bunda bir sıkıntı yok ancak şuanda üretim yapılan gübrenin kilosu 2-3 tl arası pazarda dolaşıyor ,ama alıcısını görmedim . Bizde ağaç olduğu için bu gübrenin yan etkilerini saptamak çok zor ,2sene sonra ağaca bakteri-zararlı bulaştırma ihtimali olursa geri dönüşü çok zor olacağı için biz kullanmıyoruz . Fayda -zarar konusu meçhul ,üretenler ürettikleri solucanı yok pahasına elden çıkarıyorlar çünkü gübreyi satamıyorlar ve solucanlar sürekli ürediği için bakımı büyük külfet haline geliyor . Sezonluk ürün yapanlar (domates , biber , karpuz, kavun vs)tercih edebilirler fakat dediğim gibi faydası veya zararı tam saptanabilmiş değil o yüzden zamana ihtiyacı var bu işin . Belki 5-10 sene sonra gübre rüştünü ispat eder, para eder, herkes solucan almaya giderse para kazanırlar, o da belki .....
Bu yazılanlardan sonra iki yöntem olduğu kanaatine vardım...

1- Adamların niyeti gerçekten bozuk, voleyi vurup gitmek istiyor ve para toplamanın millete güzel görünen taraflarını ön plana çıkarıyorlar ve 80 bin üyeden 500 milyon toplanıyor, sonrası zaten bozuk niyetin gerçekleşmesi demek oluyor...

2- Adamlar bir şey üretecek veya bir yatırım yapacak ama peşin para veya istenilen derecede sermayeleri yok. Halka üretim vs. hikayeleri ile istenilen paraları toplayıp istedikleri üretim tesislerine veya yatırımlarına kaynak temin ediyorlar. Gerçekten üretim yaparak çalışıyorlar.

Fakat, her şekilde toplanan paranın tahayyül edilenden çok çok büyük rakamlara ulaşması, insanı dürtüyor ki, olay dolandırıcılık hikayelerine konu oluyor... Atıyorum, solucan işine giren kişi bir bakıyor ki, 50 lira toplamak isterken 500 bin lira toplamış, şimdi kim uğraşacak bu solucanlarla kımıl kımıl diyerek alıyor voltayı yurt dışına... :)

Zaten, dombili ceo'nun bazı videolarında söylemiş olduğu, beklediğimizden çok talep gördük, haftalık %800 büyüyoruz, batarsak bile bitcoin işine girdik türünden açıklamaları benim aklıma gelen bu iki yönteme ışık tutuyor.

Domestos

(Veli Azak)
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Mitsubishi Space Star
Araç Renk ve Tip
Bakır Kırmızı-MPV
Esasında kıytırık bir şirket kurup, "çiftlikbank paralarını geri alıyoruz" sloganı ile dosya vs. masrafı adı altında kişi başı 500 lira fiyat koysak, şu şartlarda 80 bin kişinin üçte birini kafeslesek, 30 bin kişiye yakın rakam çıkar ortaya, kümülatif olarak bu rakam da; 15 milyon lira para yapar...:utan::utan:

Bülent koş koş, bu sefer yırttık... :koptum::koptum:

Üst Alt