Dolandırıcılık Yöntemleri

Domestos

(Veli Azak)
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Mitsubishi Space Star
Araç Renk ve Tip
Bakır Kırmızı-MPV
"ithal edilen akaryakıtın, dağıtıcı ve bayilik lisansına sahip firmalar tarafından faturasız olarak piyasaya sürüldüğü, düzenlenen faturanın ise şirketlere gider olarak gösterilmesi amacıyla komisyon karşılığında satıldığı, akaryakıt dağıtım şirketleri ve bayilerinde kurulu bulunan otomasyon ve yazar kasa sistemlerine dışarıdan müdahale edilerek, satış verilerinin silindiği belirlendi. Bu yolla 6 aylık süre içerisinde devletin 600 milyon lira vergi kaybına uğratıldığı tespit edildi."

Sen istediğin kadar pompaya yazar kasa koy ve araç plakası girilmeden akaryakıt verilmemesini sağla... Adamın içi pislik dolu olduğu sürece kayıp kaçağı önleyemezsin... Allah'ım kötülere fırsat vermesin.

Akaryakıtta 6 ayda 600 milyon liralık 'vurgun' - Yurt

slymncmgz

Katılımcı
Araç Markası
Mazda3 2014 PowerSense
Araç Renk ve Tip
Kırmızı-Sedan
"ithal edilen akaryakıtın, dağıtıcı ve bayilik lisansına sahip firmalar tarafından faturasız olarak piyasaya sürüldüğü, düzenlenen faturanın ise şirketlere gider olarak gösterilmesi amacıyla komisyon karşılığında satıldığı, akaryakıt dağıtım şirketleri ve bayilerinde kurulu bulunan otomasyon ve yazar kasa sistemlerine dışarıdan müdahale edilerek, satış verilerinin silindiği belirlendi. Bu yolla 6 aylık süre içerisinde devletin 600 milyon lira vergi kaybına uğratıldığı tespit edildi."

Sen istediğin kadar pompaya yazar kasa koy ve araç plakası girilmeden akaryakıt verilmemesini sağla... Adamın içi pislik dolu olduğu sürece kayıp kaçağı önleyemezsin... Allah'ım kötülere fırsat vermesin.

Akaryakıtta 6 ayda 600 milyon liralık 'vurgun' - Yurt
Zaten şu gider olarak gösterme muhabbetine da ayrıca hastayım. Kazanan hiç kaybetmesin, kazanamayan ölsün :mad:

Domestos

(Veli Azak)
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Mitsubishi Space Star
Araç Renk ve Tip
Bakır Kırmızı-MPV
Zaten şu gider olarak gösterme muhabbetine da ayrıca hastayım. Kazanan hiç kaybetmesin, kazanamayan ölsün :mad:
Daha dur daha dur... KDV yasasını değiştirip, devreden KDV tutarını geri ödeyecekler, envayi çeşit dolandırıcılık yöntemi ile yeni bi hortumlama yapılacak...

Domestos

(Veli Azak)
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Mitsubishi Space Star
Araç Renk ve Tip
Bakır Kırmızı-MPV
titan zincirlerinin farklı farklı versiyonları ile hep birileri kandırılıyor. yazık. yakında da bitcoin de benzerini görürüz :))
Çok uçuk bir deyim ama çektiği dikkat açısından severim...

"bedava peynir sadece fare kapanında olur"

Araç Markası
2009 Mazda 3 Touring
Araç Renk ve Tip
Sedan - Gri Şimşek
Toplanan paralar ile oluşan finansal genişleme fiiliyatta gerçek ticarete dökülemediği ve insanlara vaadedilen kar marjları piyasa şartlarına göre uçuk olunca bu gidişat zaten göz göre göre geliyordu. Sadece noktası konmuş oldu bugünkü gelişme ile.

Bu tarz işler (toplanan paranın ticarette değerlendirilmesi) aslında kuralına göre ve iş bilir insanlar tarafından yapılırsa, ya da zaten işi fiiliyatta yapıp büyütmek isteyen tecrübeli tüccar/esnaf/çiftçi için oldukça iyi bir imkan sağlıyor. Elinde sermaye olmadığından büyüyemeyenler kar ortaklığı şeklinde değerlendirme yöntemi. Bu şekilde uygulayanları gördüm/görüyorum.

Ancak bizim millet işin hile hurdasında olduğu için/ kısa zamanda zengin olmanın gerçek olduğunu zannettiği için/ başkalarının parası ile keyif sürmeye bayıldığı için... bu yöntemler hep dolandırıcılık yöntemleri olarak anılagelmiştir.

Cebindeki fazla parayı yatıranlara değil de aklına girilip beyni sulandırılarak sisteme bulaştırılan fakir fukaraya üzüldüm.

Bayraktar

ve cemşid...
Yönetici
Moderatör
Araç Markası
626 GE / 1997
Araç Renk ve Tip
Beyaz / Sedan
Bunun böyle olacağı "her bunun gibi sistemde görüldüğü ve görüleceği üzere" belliydi. Helal olsun ama en zirvede bıraktılar olayı. ;)
"Yok devlet denetime sokmuş", "yok maliye el koymuş" hepsi boş. "Bakın biz de mağduruz" ayaklarına yatmak ve suçu başkasına atmak için. Bu kadar mal, mülk, servet toplandı tek bir elde. Şimdi bu sistemi kuran adam bunları işletip, işleyip, parayı evirip-çevirip edeceği kârı sizinle mi bölüşmeyi mi seçecekti, yoksa hepsini alıp toz olmayı mı? ;)

Domestos

(Veli Azak)
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Mitsubishi Space Star
Araç Renk ve Tip
Bakır Kırmızı-MPV
Fırsat Gördüğünüzü Paylaşın

Bu mesajın üzerine, 9 Aralık tarihinde sağlam uyarımızı yapmışız, yani bu sistemin her hangi bir basit veya nitelikli dolandırıcılık olayından farkının olmadığını yazıp çizmişiz... :) Bu yüzden "ben bilmiştim, ben dediydim" modunda değilim, yeni bir uyarı yapıyorum sadece...

"Sitwin" isimli aynı mantık üzerine kurulu başka bir dolandırıcılık yöntemine dikkat edin, kandırılmayın diyorum. Allah muhafaza... ;)

Üst Alt