Dolandırıcılık Yöntemleri

Domestos

(Veli Azak)
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Mitsubishi Space Star
Araç Renk ve Tip
Bakır Kırmızı-MPV
İstanbul'da 13 milyon liralık 'siber dolandırıcılık' operasyonu..

Özetle; yüklü hesabı olanların bilgileri içerideki yavşağın biri tarafından şebekeye iletiliyor, onlar da bankanın çağrı numarasını taklit ederek kurbanı arıyor ve bankadan arandığı güvenini telkin ederek, cep telefonuna gelen mesajı alıyor. O mesaj alındığı anda da istedikleri miktarda hesaptan boşaltma yapıyorlar.

Aman dikkat !!

Araç Markası
Mazda 3 A/T İmp. 2012
Araç Renk ve Tip
Karamio-Sedan
eve birileri gelmis xxx partiden siz bize uye degilsiniz tc numaranizi verin uye yapalim demis...
hanimda bi dk polise bi sorim demis adamlar topuk
dikkatli olun arkadaşlar ozelikle anne baba babanne dede anane bunlari ozelikle uyaralim ve kapiya en yakin olan ampulu mutlaka beyaz renk ve watti yuksek olanla degistirin.

Araç Markası
2004 Mazda 6
Araç Renk ve Tip
Şampanya-Sedan
eve birileri gelmis xxx partiden siz bize uye degilsiniz tc numaranizi verin uye yapalim demis...
hanimda bi dk polise bi sorim demis adamlar topuk
dikkatli olun arkadaşlar ozelikle anne baba babanne dede anane bunlari ozelikle uyaralim ve kapiya en yakin olan ampulu mutlaka beyaz renk ve watti yuksek olanla degistirin.
Sen gel bunu bizim kayınvalide ve alamancı kızkardeşine anlat :) bi kaç sene evvel yolda şu saat satan somalili elemanları görüp müslümana yardım etmek lazım diye 5 tane saat almışlar :D

Domestos

(Veli Azak)
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Mitsubishi Space Star
Araç Renk ve Tip
Bakır Kırmızı-MPV
Epey oldu, cep telefonumdan aradılar, termal turizm ile ilgili anket yapıyoruz çekiliş olacak tatil kazanacaksınız dedi hanım kız, vaktim vardı ve olayın nereye gideceğini öğrenme adına buyrun dinliyorum dedim. Uyduruk iki tane soru sordu ve telefonu kapattı. Bu oyunun burada bitmeyeceğini tahmin ettim ve yanılmadım. 8-10 gün sonra tekrar arandım ve ankete katılmışsınız ve bedava tatil size çıktı dedi arayan başka bir hatun kişi.

Ne yapıyoruz bu noktadan sonra dedim; çok basitmiş, bedava tatile hak kazanmak ve evrakları (!) tamamlamak için Yalova'da bulunan otelde akşam yemekli bir gece konaklamalı kalmak gerekiyormuş, her şey orada bana anlatılacakmış. Dedim benim başımı kaşımaya vaktim yok, gelemem teşekkür ederim dedim, bu noktadan sonra ısrarlar başladı, ıvır da zıvır da, şöyle olur da böyle olur vs. bir sürü dil dökmeler.

Dolandırıcılık değil de, uyanık satış taktiği olarak yorumladım ben safiyane duygularımla... :) Belki de dolandırıcılıktır kim bilir??

Araç Markası
2014 Mazda3 Powersense
Araç Renk ve Tip
Kırmızı-Sedan
Epey oldu, cep telefonumdan aradılar, termal turizm ile ilgili anket yapıyoruz çekiliş olacak tatil kazanacaksınız dedi hanım kız, vaktim vardı ve olayın nereye gideceğini öğrenme adına buyrun dinliyorum dedim. Uyduruk iki tane soru sordu ve telefonu kapattı. Bu oyunun burada bitmeyeceğini tahmin ettim ve yanılmadım. 8-10 gün sonra tekrar arandım ve ankete katılmışsınız ve bedava tatil size çıktı dedi arayan başka bir hatun kişi.

Ne yapıyoruz bu noktadan sonra dedim; çok basitmiş, bedava tatile hak kazanmak ve evrakları (!) tamamlamak için Yalova'da bulunan otelde akşam yemekli bir gece konaklamalı kalmak gerekiyormuş, her şey orada bana anlatılacakmış. Dedim benim başımı kaşımaya vaktim yok, gelemem teşekkür ederim dedim, bu noktadan sonra ısrarlar başladı, ıvır da zıvır da, şöyle olur da böyle olur vs. bir sürü dil dökmeler.

Dolandırıcılık değil de, uyanık satış taktiği olarak yorumladım ben safiyane duygularımla... :) Belki de dolandırıcılıktır kim bilir??
Abi müthiş bir ısrar ve ikna kabiliyetiyle sen hissetmeden satıveriyolarmış. Ben de 'lan gideyim de nasıl satacaklarmış bi göreyim' dedim ama ne olur ne olmaz diye gitmedim.

boyle bisey ben gitmistim adamlar 2.5 saat anlatti ve almiyorum dedim ortam baya isinmisti ;)
Gitmişken sen bişeyler satsaydın ya :D

Moderatörün son düzenlenenleri:

Domestos

(Veli Azak)
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Mitsubishi Space Star
Araç Renk ve Tip
Bakır Kırmızı-MPV
Abi müthiş bir ısrar ve ikna kabiliyetiyle sen hissetmeden satıveriyolarmış. Ben de 'lan gideyim de nasıl satacaklarmış bi göreyim' dedim ama ne olur ne olmaz diye gitmedim.
Ben ısrarlardan şunu anladım hocam; o yemeğe katılıyorsun, atıyorum ücreti 250 lira, sana verilen sözde hediye bir geceli konaklamanın ederi 75 lira... Yani her şartta golü yiyorsun... :D :D

Bunu yazınca başka bir dolandırıcılık yöntemi aklıma geldi.

Telefon ile arıyorlar ve hediye (atıyorum) parfüm seti kazandınız diyorlar, ptt ile gönderiyoruz diyorlar ve senden onay alıyorlar, üç gün sonra; ptt den gelen kargonun teslim bedeli (yine atıyorum) 99 lira, içinden çıkan parfümün değeri 5 lira... :D :D

Aman dikkat !!

Araç Markası
Mazda 3 A/T İmp. 2012
Araç Renk ve Tip
Karamio-Sedan
biz hanimla sozlestik ve katilim eşli hanima dedim orda kesin zaaf kullanacaklar alinganlik yapma zaten 20 kisilik bi katilimdi tek almayan bendim

fena gaz veriyorlar ama bi eleman kalkiyor iste xxx beyfendi esine yalovadan devremulk aldi bu sozden sonra ipler kopuyor alan alana ;)

@domestos yalovadakiler beni ayda bir arıyor :) fikriniz değişti mi gelin misafirimiz olun diyorlar :)
misafirlik icinde kucuk yazilarla yemek yemek mecburi yaziyor ;) zorda olsa okumustum o yaziyi

Moderatörün son düzenlenenleri:
Yalova termal devremülk gibi dolandırıcılık geçen sene aramışlardı beni bir ara inandım sonra birkaç kişiye sordum dediler sakın aman diye sonra küfür etmeyi sevmediğim için arayanları meşgule devamlı aldım bir daha da aramadılar. Olayıda facede çevreme yaydım birkaç kişi daha yorumlarında bu dolandırıcıların aradıklarını ama başarılı olamadıklarını yazdılar.

Araç Markası
2004 Mazda 6
Araç Renk ve Tip
Şampanya-Sedan
Dün Adapazarı'na giderken radyo frekansları arasında kanal arıyorum, satış kanalı modunda konuşan spiker sorunun cevabı karşılığında ilk arayan kişiye iphone 6 vereceklerini söylüyor.

Soru: Atın yavrusuna ne denir ?
İlk 30 saniye kadar arayan soran yok bu arada spiker habire iletişim no olarak 0888 ile devam eden bir numara söylüyor..
Telefon çaldı " aha kek düştü dedim " ( ne bileyim şirket olabileceklerini)
Düzgün konuşan bir abla Yavru at dedi.
Bir diğeri aradı eşşek dedi, bir diğeri minik at dedi... dayanamadım frekans değiştirdim..

Bu sabah nedir bu 0888 li hatlar diye bakınca aşağıdaki haber denk geldi, aynı olaymıdır bilemem ama hala ve hala inanan insanlar oldukça bu tür dolandırıcılıklar her daim olacaktır.

Dolandırıcılar İş Başında! '0888...' Bu Numara Ararsa Sakın Açmayın

Domestos

(Veli Azak)
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Mitsubishi Space Star
Araç Renk ve Tip
Bakır Kırmızı-MPV
Dün Adapazarı'na giderken radyo frekansları arasında kanal arıyorum, satış kanalı modunda konuşan spiker sorunun cevabı karşılığında ilk arayan kişiye iphone 6 vereceklerini söylüyor.

Soru: Atın yavrusuna ne denir ?
İlk 30 saniye kadar arayan soran yok bu arada spiker habire iletişim no olarak 0888 ile devam eden bir numara söylüyor..
Telefon çaldı " aha kek düştü dedim " ( ne bileyim şirket olabileceklerini)
Düzgün konuşan bir abla Yavru at dedi.
Bir diğeri aradı eşşek dedi, bir diğeri minik at dedi... dayanamadım frekans değiştirdim..

Bu sabah nedir bu 0888 li hatlar diye bakınca aşağıdaki haber denk geldi, aynı olaymıdır bilemem ama hala ve hala inanan insanlar oldukça bu tür dolandırıcılıklar her daim olacaktır.

Dolandırıcılar İş Başında! '0888...' Bu Numara Ararsa Sakın Açmayın
Oysa; doğru cevap timsah'tı abi. :p :p

Üst Alt