Mazda 323 BG (1989-94) Direksiyon Pompası Üzerindeki Parça

Araç Markası
1998 proton 418
Araç Renk ve Tip
mavi-hb
20170416_182412.jpg
20170416_182424.jpg

Moderatörün son düzenlenenleri:

Mustafa34

Sessiz
Araç Markası
Mazda 3
Aradaşlar merhaba o kabloyu bende merak ediyordum ve amacını öğrenmiş oldum hatta YouTube'da birisi anlatıyordu park ederken direksiyonu çevirdiğinizde devir biraz yükselir gaz vermeden park kolaylığı sağlar şeklinde diye sanırım o kablo bu olsa gerek ancak bende takılı ama domestos kardeşimizin dediği görevi yerine getirmiyor.

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Aradaşlar merhaba o kabloyu bende merak ediyordum ve amacını öğrenmiş oldum hatta YouTube'da birisi anlatıyordu park ederken direksiyonu çevirdiğinizde devir biraz yükselir gaz vermeden park kolaylığı sağlar şeklinde diye sanırım o kablo bu olsa gerek ancak bende takılı ama domestos kardeşimizin dediği görevi yerine getirmiyor.
Sorun farklı olabilir veya takılı olan kablo sistemi çalıştırmıyor olabilir. o_O

Mustafa34

Sessiz
Araç Markası
Mazda 3
Bu arada benim araç bildiğiniz üzere hb benimde sistem aynı yanılmıyorsam doğrumu biliyorum acaba? ve Sanırım oto elektrikci çözer diye düşünüyorum?

Birde benim direksiyon pompam gaz verince hafifliyor ama durduk yere çevirirken hidrolik deilmiş gibi Ağırlaşıyor sadece bir ikikere yumuşak olduğuna denk geldim.pompa arızalı 250 tl dediler 1 yılda garanti veriyoruz yaptığımız işe dedi ama sizinde fikirlerinizi almak istedim.

Son düzenleme:

Mustafa34

Sessiz
Araç Markası
Mazda 3
Veli bey rahatsoz ediyorum direksiyon pompamı profosyonel bir yere artı direksiyon duymuşsunuzdur belki.arızalı olmadığını vitese takımca devrimin düştüğünü ve direksiyonu çevirince dahada düştüğünü bunun başka bir problemi var pompan sağlam deyip gönderdiler.bende belki o sistem çalışırsa düzelir diyorum sanırım onda sıkıntı var.direksiyon pompası üzerindeki kablonun diğer ucunu nereye gider yani nereden geliyorda pompanın üzerine takılıyor?saygılarımla hayırlı pazarlar.

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Veli bey rahatsoz ediyorum direksiyon pompamı profosyonel bir yere artı direksiyon duymuşsunuzdur belki.arızalı olmadığını vitese takımca devrimin düştüğünü ve direksiyonu çevirince dahada düştüğünü bunun başka bir problemi var pompan sağlam deyip gönderdiler.bende belki o sistem çalışırsa düzelir diyorum sanırım onda sıkıntı var.direksiyon pompası üzerindeki kablonun diğer ucunu nereye gider yani nereden geliyorda pompanın üzerine takılıyor?saygılarımla hayırlı pazarlar.

Aynı sisteme sahip arkadaşlar bakarak belki cevap verebilirler, 323 konusunda hiç tecrübem yok desem yeridir. :) Pompanın sağlam olması sevindirici haber, kablo sorunu bir şekilde çözülür elbette.

Mustafa34

Sessiz
Araç Markası
Mazda 3
Arkadaşlar merhaba bugün itibari ile direksiyon sorunumu çözmüş bulunuyorum çok şükür.bizim burda aynı kasadan bir abide var ona rica ettim kaputu açtı videoya çektik ona bakarak bağlantıları yapabildim şükürler olsun.şuan direksiyonu çevirince rolantim düşmüyor yükseliyor ve direksiyon pompam arızalı sanıyordum sistem çalışınca direksiyonumda ancak fazla gaz veriyor bunu nasıl ayarlarım?

Mustafa34

Sessiz
Araç Markası
Mazda 3
Arkadaşlar 323 klimalı otomatik olan arkadaşlardan bir ricada bulunacaktım.şuan direksiyon sistemimi çözdüm şükürler olsun ancak klima açınca da devrin düşmemesini sağlıyan bir ekipman var aynı direksiyonda olan gibi ve benim buda malesef hortumların giriş çıkışında kör tıpa takmış bilinçsiz ustalar tarafın.arkadaşlardan rica etsem bana özelden arabanın karbüratör kısmının arka tarafının resmini çekip gönderebilir mi rica etsem.

Oğuzhan

Aktif
Yönetici
Administrator
Araç Markası
2015 Mitsubishi Lancer
Araç Renk ve Tip
İnci Beyaz Sedan
Arkadaşlar 323 klimalı otomatik olan arkadaşlardan bir ricada bulunacaktım.şuan direksiyon sistemimi çözdüm şükürler olsun ancak klima açınca da devrin düşmemesini sağlıyan bir ekipman var aynı direksiyonda olan gibi ve benim buda malesef hortumların giriş çıkışında kör tıpa takmış bilinçsiz ustalar tarafın.arkadaşlardan rica etsem bana özelden arabanın karbüratör kısmının arka tarafının resmini çekip gönderebilir mi rica etsem.
Bence önce çözdüğün direksiyon sisteminin fotolarını koymalısınki herkes faydalansın :D

Mustafa34

Sessiz
Araç Markası
Mazda 3
Biraz kullanınca devre dışı kalıyor o kısmıda çözüm paylaşcam inşallah.bugün adem ustanın yanındaydım subap ayarı yaptırmak için herkese çok selamı var.video çektim yüklemek için ancak video boyutu çok büyük diyor.

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Biraz kullanınca devre dışı kalıyor o kısmıda çözüm paylaşcam inşallah.bugün adem ustanın yanındaydım subap ayarı yaptırmak için herkese çok selamı var.video çektim yüklemek için ancak video boyutu çok büyük diyor.

Aleykümselam... :) Videoyu foruma doğrudan yükleme imkanı yok, Youtube gibi kanallara yükleyerek buraya link verebilirsin. ;)

Mustafa34

Sessiz
Araç Markası
Mazda 3
Merak ettiğim bişey var arkadaşlar.direksiyon pompam neden 2-3 km kullanımdan sonra o özelliğini yitiriyor?o özelliğini yitince de direksiyonum ağırlaşıyor.

Selefkos3334

Sessiz
Araç Markası
1990 Mazda 626
Araç Renk ve Tip
Beyaz Sedan
Sistem park ederken rolantide direksiyonu cevirince devri sabit tutmak icin ve stop etmemesi icin. Eger valf isininca calismiyorsa cikmasini bulup takin. Klima icinde ayni valf var klimayi acinca rolantiyi sabit tutmak icin. Benim klima valfide 10 dakika sonra devreden cikiyor rolantiyi dusuruyordu. Degistim duzeldi. Isininca calismiyormus valf.

SM-G610F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Üst Alt