Cep Telefonu Önerileriniz

Araç Markası
2017 M3 Dizel Power
Araç Renk ve Tip
Kül Grisi - Sedan
Neyse ben bu çatışmaya girmeyeyim..Herkes kendi ihtiyaçları doğrultusunda telefon alır ve alıyor. O yüzden herkese göre kendi aldığı telefon en güzeli :) Bu tartışmanın sonu gelmez. Her marka birbirinin yok camını, yok kasasını, yok anakartını vs vs yapıyor. Marka tanınırlığı, fiyat/kalite, performans vs herkesin kendine göre beklentisi var. Bana göre kişisel ve iş kullanımında ihtiyaçlarımı en iyi karşılayan telefon Iphone ama f/p ekran kamera deyince Android ağır basıyor. Bu seferde beğendiğim telefonlar Xiaomi ve Oneplus deyip çatışmanın ortasından kaçıyorum :)

Bayraktar

ve cemşid...
Yönetici
Moderatör
Araç Markası
626 GE / 1997
Araç Renk ve Tip
Beyaz / Sedan
Hamdi biraz kısa yaz, gözlerim bozuldu o_O
Kısa yazacağım okuyabilirsin. ;)

———

Öncelikle şucu bucu olayı olmadığını belirteyim. Öyle olsaydı Apple’ı yakından takip ederdim. Ne bileyim fun’ı falan olurdum oranın forumlarında takılırdım ama değil. Herkes gibi tecrübelerimi aktardım. Yani siz X marka bir araç kullandınız ve kötü tecrübeleriniz oldu bunu paylaşıyorsunuz değil mi? Sonra Y marka aldınız ve o da diğerinden çok iyi. Bunu da paylaştınız. Bunları ifade ederken kim kime sen Y’cisin yok öyle bir şey gibi çıkıştı? Ben de aynı şeyi yaptım ama nedense söz konusu iPhone olunca olumlu bir şey söylendiğinde “babasının parasıyla telefon alan ve çok iyi ya bu diyerek etrafındaki karı kıza hava atan liseli ergen” muamelesi görüyoruz. Olumsuz bir şey söylediğimizde de “kendisi kullanamıyor diye kaka atan tip” oluyoruz.

Yani iPhone çok güzel, öyle güzel ki elinden bırakasın gelmiyor gibi şeyler söylesem bir nebze anlayacağım da öyle bir durum da değil. Android, Samsung ve iPhone ile olan geçmiş tecrübemi anlattım sadece bu ya? Eminim ki iPhone’un yerine başka bir marka kullanmış olsaydım kimse bu kadar fanatiklik yaptığımı düşünmeyecekti, doğrudur ya diyip geçecekti...

Arkadaşlar alt tarafı bir telefon bu ya. Olumlu şeyleri gibi olumsuzluklarını da yazdım, yine herkes gibi! Ben “şu olsam şu markayı alırdım ve ben şu markayı kullanıyorum şu nedenden dolayı” dedim, bunu da birtakım anektodlarla söyledim. Neden böyle bir değişik olduk açıkçası anlamadım. Biz burada Mazda da dahil neleri olumsuz anlamda eleştiriyoruz ki bir telefon markası mı bu kadar ciddiye bindirdi olayı?

Bana iyi geliyor vallaha, oku oku bitmiyor ya, hem vakit geçiyor hem de keyif alıyorum... :)
Teşekkürler abim. ;)
Mesaj otomatik olarak birleştirildi:

Veli Abi’nin lafı aklıma geldi: Vurmayın yeter, adam öldü. :p

Son düzenleme:

ezmocesteri

Kıdemli Üye
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
2013 - Mazda 3 Dizel
Araç Renk ve Tip
Beyaz Sedan İmp.
Bütün iPhone kullanıcıları için konuşmuyorum ki sen ve senin gibi düşünenleri tenzih ediyorum. Toplumda oluşmuş genel kanı bu şuan, ben öyle gözlemledim, o yüzden de Wv örneğini verdim.

Wv kötü araba mı, asla.. iPhone kötü telefon mu, asla.. Ama ikisi de hak ettiğinden daha fazla hatta fahiş fiyatlarla satılıyor ve tüketici yine de alıyor, daha az özelliğe daha fazla para veriyor, neden? Çünkü toplumda isim yapmış, falancıda var bende de olsun mantığı var, Wv/iPhone abi altın gibi bozdur vs vs ikisi de aynı. Ve herkes başka bir marka/modelin güncel kasasını kullanmadan kafasında oluşturduğu kalıplaşmış düşünceyle her tarafa ..k atıyor. İşi özü Wv ve iPhone güzel ürünler ama o paraları hak etmiyorlar, soyuyorlar tüketiciyi

Bayraktar

ve cemşid...
Yönetici
Moderatör
Araç Markası
626 GE / 1997
Araç Renk ve Tip
Beyaz / Sedan
Bütün iPhone kullanıcıları için konuşmuyorum ki sen ve senin gibi düşünenleri tenzih ediyorum. Toplumda oluşmuş genel kanı bu şuan, ben öyle gözlemledim, o yüzden de Wv örneğini verdim.

Wv kötü araba mı, asla.. iPhone kötü telefon mu, asla.. Ama ikisi de hak ettiğinden daha fazla hatta fahiş fiyatlarla satılıyor ve tüketici yine de alıyor, daha az özelliğe daha fazla para veriyor, neden? Çünkü toplumda isim yapmış, falancıda var bende de olsun mantığı var, Wv/iPhone abi altın gibi bozdur vs vs ikisi de aynı. Ve herkes başka bir marka/modelin güncel kasasını kullanmadan kafasında oluşturduğu kalıplaşmış düşünceyle her tarafa ..k atıyor. İşi özü Wv ve iPhone güzel ürünler ama o paraları hak etmiyorlar, soyuyorlar tüketiciyi
Kesinlinle çok fazla fiyatlara satılıyor. Bunu bir çok mesajımda ben de belirttim. ;)
Tüketiciyi soymalarının sebebi de yine tüketicinin gözünün doymaması. Tüketim toplumuna hızla koşmamız. Maaşımızın 4 katı fiyatına telefon almak için aç kalmayı göze almamız.
Onda var bende de olsun dememiz.
Bunu da yine belirttim bir önceki mesajlarımda. ;)
Sırf bu tip kullanıcılar yüzünden insanlar kutuplaşıyor işte. Eğitim şart.

Domestos

(Veli Azak)
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Mitsubishi Space Star
Araç Renk ve Tip
Bakır Kırmızı-MPV
Bu aile içindeki herkesin ortak bir noktası var, aklını kullanıyor olması, en fazla paraya en iyi ürünü/arabayı seçiyor olması, parasının hakkını sonuna kadar verecek ürünü arayıp buluyor olması bana göre. Hal böyle olunca da, benim bakış açım fayda/fiyat oranının en uygun olmasıdır. Kimseyi de düşüncesi veya tercihinden dolayı yargılama hakkına ve lüksüne sahip değiliz. En nihayetinde iş, zevkler ve renkler klişesine takılıyor doğal olarak. :)

Herkesin kriteri farklı olunca, seçeceği telefon veya alacağı ürün de değişik kriterlerde şekilleniyor. Mesela, Murat'ın önceliği ekran çözünürlüğü, benim önceliğim batarya ve fiyatının uygun olması vs.vs.

Oğlum için biraz önce Redmi 5 Plus siparişi verdim. 181*6 taksit toplamda 1090 lira.

Araç Markası
Sephia
Araç Renk ve Tip
Sedan
Buna 3.200 TL verip alacak olan var mıdır cidden? Markaya bir şey diyemem ama resmi distribütörü yok bildiğim kadarıyla. Pasaport kayıtlı, "Garantisi biziz ağğbi" lik telefon için çok yüksek bir bütçe. 10 gün önce Huawei Mate 10 pro aldım. 3.500 TL, resmi distribütör garantili.
Öncekini telefon yavaşlamaya başlayınca format, bir sonraki aşamada Custom rom, sonra şirket hattına kaydırarak 3 sene kullandım. Şuan şirket hattı olarak hayatına devam ediyor. 3 Gb ram 32Gb hafızalı Xperia Z3+ kişisel kullanımda 3 sene sonunda yavaş kalmaya başladı.

Tercih etme sebeplerim;
1- IP67 Sıvı temas dayanıklılığı. (telefonu suya soktuğum yok ama sıvı dayanımı olan telefona toz girmiyor. İş yerinde atölyeye indikçe kamerasına, sağına soluna giren tozlar yüzünden telefon çöpe attığımdan beri IP koruması olmayan telefon almıyorum.)
2- Huawei nin yazılım ve donanımı kendi yapması (iphone gibi yazılım-donanım uyumu)
3- Yapay zeka işlemcisi ve 4000Mah bataryası. (Normal kullanımda 2 gün rahat rahat yetiyor. 1 saatte şarj oluyor.)
4- Bu işlemcinin telefonu ve yazılımı kullanıma göre şekillendirerek "hızını koruyacak" iddiası,
5- Kamerası... Kamerasını beğenmiştim, aldıktan sonra hayran kaldım.
6- KVK, Teleservice dışında Huawei nin kendi servisinin olması (Yine de Allah kimseyi servis yoluna düşürmesin.)
7- Yedek parça fiyatlarının şeffaf ve uygun olması. (Garanti dışı orjinal batarya servis fiyatı 83,72 TL)

Bu bütçelerde telefon bakan arkadaşlar varsa kesinlikle tavsiye ederim. İş yerindeki iphone 7 plus 32 Gb alan arkadaş karşılaştırma yaptı, pişman oldu bu daha ucuz ve kamerası daha iyiymiş diye. (Bir kaç makro ve monokrom çekim yaptı.) Kamerası iyi de hafızayı ne yapacaz dedim, bu da 32 değil mi dedi. 128 GB, yetmezse kart takarım dediğimde rengi soldu :komik:
Ortalığı karistirdin hocam :)
Bende hiç polemik yapmadan Mate 10 Pro ile 7 plus karşılaştırılamaz diyorum. Karşılaştıran varsa iPhone fanidir. iPhone x olsa neyse de 7 plus nedir Mate 10 pronun yanında abi.
Hocam android yavaşlar da üst segment bu cihazları düzgün kullanımla 5 yıl sizi uzmeden goturecegine eminim ben. Elbette ilk gün gibi olmaz ama kullanılmayacak boyutlara gelmez.
Ben Mate serisi kullanıcısı olsam sonraki telefonum yine Mate serisi yeni model olabilir. Maceraya girmem bile.
Aldığınız paraya alınabilecek en iyi cihazı almissiniz, güle güle kullanın.

Araç Markası
2014 Mazda 3
Araç Renk ve Tip
Kırmızı HB
Ortalığı karistirdin hocam :)
Bende hiç polemik yapmadan Mate 10 Pro ile 7 plus karşılaştırılamaz diyorum. Karşılaştıran varsa iPhone fanidir. iPhone x olsa neyse de 7 plus nedir Mate 10 pronun yanında abi.
Hocam android yavaşlar da üst segment bu cihazları düzgün kullanımla 5 yıl sizi uzmeden goturecegine eminim ben. Elbette ilk gün gibi olmaz ama kullanılmayacak boyutlara gelmez.
Ben Mate serisi kullanıcısı olsam sonraki telefonum yine Mate serisi yeni model olabilir. Maceraya girmem bile.
Aldığınız paraya alınabilecek en iyi cihazı almissiniz, güle güle kullanın.
Mate 10 sahibi olarak bir sonraki telefonum kuvvetle ihtimal yine mate serisi olacak ama yine de gözüm ara ara mi mix'lere kayıyor

Araç Markası
Sephia
Araç Renk ve Tip
Sedan
Mate 10 sahibi olarak bir sonraki telefonum kuvvetle ihtimal yine mate serisi olacak ama yine de gözüm ara ara mi mix'lere kayıyor
Hiç kaymasin hocam.Simdi fiyattlardan habersiz yazıyorum, faraza fiyatlandırma yaparak örneklendirsek; Mix 2 ile Mate 10 arasında en az 1000 TL oynamalı kaldı ki Mix in birde garanti desteği yok. Xiaomi ve Oneplusa, şimdiki piyasa baz alınırsa yani Mate 10 u 3500 TL baz alırsak bence en fazla 2500 verilir. Mi8 2500 e muhtemelen gerileyecek ,gerilerse ne Mate ne P serisi hepsi hikaye olur, yok eğer 3000 üzeri direnirse o zaman başka. Mi8 de Xiaomi kamera handikapindan kurtularak en tepeye oynamış. Ben mi8i Huawei in P9 da "ben en tepeye oynacagim" hamlesine benzetiyorum. Tabi herşey fiyatta bitiyor hocam.

Araç Markası
2014 Mazda 3
Araç Renk ve Tip
Kırmızı HB
Hiç kaymasin hocam.Simdi fiyattlardan habersiz yazıyorum, faraza fiyatlandırma yaparak örneklendirsek; Mix 2 ile Mate 10 arasında en az 1000 TL oynamalı kaldı ki Mix in birde garanti desteği yok. Xiaomi ve Oneplusa, şimdiki piyasa baz alınırsa yani Mate 10 u 3500 TL baz alırsak bence en fazla 2500 verilir. Mi8 2500 e muhtemelen gerileyecek ,gerilerse ne Mate ne P serisi hepsi hikaye olur, yok eğer 3000 üzeri direnirse o zaman başka. Mi8 de Xiaomi kamera handikapindan kurtularak en tepeye oynamış. Ben mi8i Huawei in P9 da "ben en tepeye oynacagim" hamlesine benzetiyorum. Tabi herşey fiyatta bitiyor hocam.
Valla mate 10'u 2300 tl'ye almistim 7 ay önce, bu baglamda kafam cok rahat

Araç Markası
2017 M3 Dizel Power
Araç Renk ve Tip
Kül Grisi - Sedan
Ben Iphone 7 plus’ı yurtdışında çalışırken almıştım, doğal olarak oradaki maaşla aldım. Bunu da Türkiye şartlarında düşünürsek 700euroya yani 700Tlye almıştım. O yüzden benim de kafam çok rahat. Son 3-4 yıldır zaten Trden telefon almıyorum, bu fiyatlar olduğu sürecede almam. Muhtelemen bir sonraki telefonum da Xiaomi Mi 8 olacak ve onu da yurtdışından alıcam. Yarışmacı arkadaşlara başarılar ve iyi pazarlar dilerim :harika:;)

Son düzenleme:

ezmocesteri

Kıdemli Üye
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
2013 - Mazda 3 Dizel
Araç Renk ve Tip
Beyaz Sedan İmp.
Son dönemde birçok yeni modelini piyasaya sunan Xiaomi, yılın ilk çeyreği için 1.1 milyar dolarlık zarar açıkladı.

Üst Alt