Cep Telefonu Önerileriniz

Murat

Kıdemli Üye
Araç Markası
Mazda 3
Araç Renk ve Tip
Gri - Sedan
Evet üstad. Daha önce karbonfiber vardı. Öncesinde de fırça alüminyum kaplamıştım. Kafalarımız aynı. Kılıf aldım ama takmıyorum, güzelim telefona hakaret oluyor. Tek çekincem kameranın çıkıntılısıydı. Alidayı ona da derman oldu, kamera camı boyutunda damperli koruma camı yapmış adamlar. İphone 8'i olan bir arkadaşıma da hediye ettim. Telefon kamerası koruması ekrandan daha hassas bir durum bence. Şiddetle tavsiye ederim
Kamera camı çizik veya çatlak olan çok cihaz var piyasada :) bende piano black yapayım arka kapağı bari :)
Mesaj otomatik olarak birleştirildi:

@süleyman46 bu el bana hiç yabancı gelmedi :D

Screenshot_2018-06-08-20-23-41-01.jpeg

Son düzenleme:
Araç Markası
Mazda 6 2010
Kamera camı çizik veya çatlak olan çok cihaz var piyasada :)
Bu yüzden ya da kamera kısmına toz girdiği için telefonlar eskisi gibi çekmiyor ve çoğu kişi de bunu farketmeyip yeni telefon alıyorlar. Bundan önceki telefonum g2'ydi. Onun kamerası power butonun hemen üstünde. Dolayısıyla ha bire parmaklanıyordu :) o kadar silmişim ki kamera camı çiziklerle doluydu, o kısmı komple sipariş verdik.

bende piano black yapayım arka kapağı bari :)
Hemen deniyorum :D
Sherlock holmes gibi adamsın :D

Araç Markası
Sephia
Araç Renk ve Tip
Sedan
@romulus en ucuz, güncel miui arayüzü kullanan model ne kadardır?
Hocam senin aldığın cihaz en uygunuydu zaten.Esasen aldığın cihaz Redmi 5 plus değil Redmi Note 5 idi.Xiaomii simlendirmede illa bir Çinli olduğunu yansıtacak yani.Note serisinden bir ucuzu Redmi serisi var,yani aldığın cihazın kırpılmışı Redmi 5, onunda düşüğü Redmi 5a. Sanırım 5 Plus ile aralarında 100-150 gibi fark var ve bu farkı vermemek için hiç bir nedende yok.Bana sorarsan her ikisinede inmemek lazım.Redmi 5 Plus yada diğer adıyla Redmi Note 5 hem fiyat hem de özellik olarak optimum seviyede.Daha aşağısına inmemek lazım. Ayrıca saydığım tüm modelleri hiçte garanti ıvır zıvır diye ekstra para saymayada gerek yok,sizin yaptığınız gibi şahıstan almak gayet mantıklı...
Mesaj otomatik olarak birleştirildi:

Valla bugün bir kez daha tecrübe ettim,abi telefon dediğin güzel foto çekecek.Kızımın mezuniyeti nedeniyle karne alma işine bende teşrif etmiştim.Tabi ana baba günü olunca öğretmen sınıf annemize foto çektirip dağıtım yaptırdı.Annemizin telefonu her neyse öyle bir bokeh efekti vermiş ki evlere şenlik.Böyle bir günde geriye bu derece rezil foto kalması çok üzdü beni.Benim demode OPO bile daha iyi iş çıkardırdı zannımca.En azından bokeh verek fotoyu b.k etmezdi :)

Son düzenleme:
Araç Markası
2017 M3 Dizel Power
Araç Renk ve Tip
Kül Grisi - Sedan
Çinde fiyatı 470$ olan telefonu alıp Trde 715$’a satmak. Kar et ama bu kadar da milleti...Birde bu fiyat en düşüğü daha bundan yüksek fiyatlı olanlarda var ilanda ama rencide etmek istemedim :)

XİAOMİ Mİ 8 128/6 GB RAM KAPALI KUTUSUNDA- BAHARİYE MOBİLEİlan No: 577130790 Sıfır Siyah Xiaomi Mi 8 Cep Telefonu sahibinden.com'da - 577130790

Araç Markası
2010 Mazda3 125000km
Araç Renk ve Tip
Granit Gri - Sedan
Uygun fiyatlı ekranı 6 inch üstü, rami 6gb, bataryası en az 4000 mah ve nfc si olan telefon tavsiyeniz var mıdır?

ibrasoft

Katılımcı
Araç Markası
2012 Mazda3 Dizel İmp
Araç Renk ve Tip
Füme - Sedan
Çinde fiyatı 470$ olan telefonu alıp Trde 715$’a satmak. Kar et ama bu kadar da milleti...Birde bu fiyat en düşüğü daha bundan yüksek fiyatlı olanlarda var ilanda ama rencide etmek istemedim :)

XİAOMİ Mİ 8 128/6 GB RAM KAPALI KUTUSUNDA- BAHARİYE MOBİLEİlan No: 577130790 Sıfır Siyah Xiaomi Mi 8 Cep Telefonu sahibinden.com'da - 577130790
Buna 3.200 TL verip alacak olan var mıdır cidden? Markaya bir şey diyemem ama resmi distribütörü yok bildiğim kadarıyla. Pasaport kayıtlı, "Garantisi biziz ağğbi" lik telefon için çok yüksek bir bütçe. 10 gün önce Huawei Mate 10 pro aldım. 3.500 TL, resmi distribütör garantili.
Öncekini telefon yavaşlamaya başlayınca format, bir sonraki aşamada Custom rom, sonra şirket hattına kaydırarak 3 sene kullandım. Şuan şirket hattı olarak hayatına devam ediyor. 3 Gb ram 32Gb hafızalı Xperia Z3+ kişisel kullanımda 3 sene sonunda yavaş kalmaya başladı.

Tercih etme sebeplerim;
1- IP67 Sıvı temas dayanıklılığı. (telefonu suya soktuğum yok ama sıvı dayanımı olan telefona toz girmiyor. İş yerinde atölyeye indikçe kamerasına, sağına soluna giren tozlar yüzünden telefon çöpe attığımdan beri IP koruması olmayan telefon almıyorum.)
2- Huawei nin yazılım ve donanımı kendi yapması (iphone gibi yazılım-donanım uyumu)
3- Yapay zeka işlemcisi ve 4000Mah bataryası. (Normal kullanımda 2 gün rahat rahat yetiyor. 1 saatte şarj oluyor.)
4- Bu işlemcinin telefonu ve yazılımı kullanıma göre şekillendirerek "hızını koruyacak" iddiası,
5- Kamerası... Kamerasını beğenmiştim, aldıktan sonra hayran kaldım.
6- KVK, Teleservice dışında Huawei nin kendi servisinin olması (Yine de Allah kimseyi servis yoluna düşürmesin.)
7- Yedek parça fiyatlarının şeffaf ve uygun olması. (Garanti dışı orjinal batarya servis fiyatı 83,72 TL)

Bu bütçelerde telefon bakan arkadaşlar varsa kesinlikle tavsiye ederim. İş yerindeki iphone 7 plus 32 Gb alan arkadaş karşılaştırma yaptı, pişman oldu bu daha ucuz ve kamerası daha iyiymiş diye. (Bir kaç makro ve monokrom çekim yaptı.) Kamerası iyi de hafızayı ne yapacaz dedim, bu da 32 değil mi dedi. 128 GB, yetmezse kart takarım dediğimde rengi soldu :komik:

Bayraktar

ve cemşid...
Yönetici
Moderatör
Araç Markası
626 GE / 1997
Araç Renk ve Tip
Beyaz / Sedan
Öncekini telefon yavaşlamaya başlayınca format, bir sonraki aşamada Custom rom, sonra şirket hattına kaydırarak 3 sene kullandım. Şuan şirket hattı olarak hayatına devam ediyor. 3 Gb ram 32Gb hafızalı Xperia Z3+ kişisel kullanımda 3 sene sonunda yavaş kalmaya başladı.

Bu bütçelerde telefon bakan arkadaşlar varsa kesinlikle tavsiye ederim. İş yerindeki iphone 7 plus 32 Gb alan arkadaş karşılaştırma yaptı, pişman oldu bu daha ucuz ve kamerası daha iyiymiş diye. (Bir kaç makro ve monokrom çekim yaptı.) Kamerası iyi de hafızayı ne yapacaz dedim, bu da 32 değil mi dedi. 128 GB, yetmezse kart takarım dediğimde rengi soldu :komik:
Bence ilk bakışta arkadaşınız pişman olmuş görünse de bir gün elbet Android'in yavaşlamasını, nazlanmasını yaşamayacağı için doğru seçim yaptığını düşünecektir. Nasıl ki sizin de belirttiğiniz gibi Xperia ile bir süre sonra room'du root'du falan gibi uğraşılıyorsa, ben herhangi Android bir telefona o kadar para vermem açıkçası. Yani yıllardır Android böyleydi, yeni bir teknolojiye geçip bunu önledilerse bilmeyeceğim tabi...

Herkes hafıza ve kameraya çok takılıyor telefon alırken. Kameranın mpx hiç bir şey değildir, kaldı ki siz telefon alıyorsunuz kamera/fotoğraf makinesi değil. Profesyonel olarak bir beklentiniz varsa zaten hiçbir telefon sizin istekleriniz karşılamayacaktır. Bunlar işin ekstraları yani. Ses sistemine bakarak otomobil almak gibi bir durum. Hafıza için de çok para vermek de bir o kadar boş benim için. iPhone'nun hafızaları arasında 500-600 lira oynuyor. 64 GB yerim çoğalsın diye 5 TB'lık harici bellek fiyatı fazladan vermek de çok garip mesela... :rolleyes:

Murat

Kıdemli Üye
Araç Markası
Mazda 3
Araç Renk ve Tip
Gri - Sedan
@Bayraktar artık cihazlar kamera, işlemci, ram baz alınarak tercih ediliyor. O kadar çok model var ki her kitleye hitap edecek cihazlar var. Diğer markaları geç, xiaomi'de bile her ihtiyaca yönelik cihaz var.

Burada bile herkes farklı tercihlere göre seçim yapıyor, mesela benim için en önemlisi minimum 5,7 ekran ve yüksek çözünürlük. Bunlara ilaveten ses çıkışı ve kamerasıda iyi olmalı. Çünkü fotoğraf makinesi kullanmıyorum ve araçta aux kullandığım için ses çıkışı iyi olmalı.

Tabii tasarım da önemli :D

ibrasoft

Katılımcı
Araç Markası
2012 Mazda3 Dizel İmp
Araç Renk ve Tip
Füme - Sedan
Bence ilk bakışta arkadaşınız pişman olmuş görünse de bir gün elbet Android'in yavaşlamasını, nazlanmasını yaşamayacağı için doğru seçim yaptığını düşünecektir. Nasıl ki sizin de belirttiğiniz gibi Xperia ile bir süre sonra room'du root'du falan gibi uğraşılıyorsa, ben herhangi Android bir telefona o kadar para vermem açıkçası. Yani yıllardır Android böyleydi, yeni bir teknolojiye geçip bunu önledilerse bilmeyeceğim tabi...

Herkes hafıza ve kameraya çok takılıyor telefon alırken. Kameranın mpx hiç bir şey değildir, kaldı ki siz telefon alıyorsunuz kamera/fotoğraf makinesi değil. Profesyonel olarak bir beklentiniz varsa zaten hiçbir telefon sizin istekleriniz karşılamayacaktır. Bunlar işin ekstraları yani. Ses sistemine bakarak otomobil almak gibi bir durum. Hafıza için de çok para vermek de bir o kadar boş benim için. iPhone'nun hafızaları arasında 500-600 lira oynuyor. 64 GB yerim çoğalsın diye 5 TB'lık harici bellek fiyatı fazladan vermek de çok garip mesela... :rolleyes:

Androidin yavaşlama olayında haklısınız. İphonenin yavaşlamamasının temel sebebi (güncelleme desteği bittiğinde veya son batarya skandalı nedeniyle onlarda da yavaşlama sorunları çıktı) kendi yazlım donanım uyumundan kaynaklanıyor. Sony mesela ilk sürümle kullanılırken sorun yoktu. Zamanla bir üst sürüm android yayınlanınca, Sony kendi temasını bir kaç eklentiyle yeni androide giydirip güncelleme yapıyor. (Diğer firmalar da aynı şekilde, Sony i son kullandığım telefon olduğu için örnek verdim) Ama yazılımın yükü ve talepleri için bir iki güncelleme sonra donanım yetersiz gelmeye başlıyor. Yüklenen uygulamaların sürekli güncellemeleri ve onların da artan performans talepleri biriktikçe telefon artık yavaşlıyor. Ve bir diğer sebep olarak da işlemci 2 yıl sonra aynı performansı vermiyor. (Xperia da ilk aldığımda yaptığım test ve 2 yıl sonra ilk yazılımı yükleyip yaptığım testte bunu net olarak gördüm.)
Huawei nin kendi işlemcisini kendisi üretmesi, yazılımı da giydirme olarak yapmaması ve yapay zeka işlemcisiyle telefonu optimize etmesi nedeniyle yavaşlamayacağı konusunda çok iddialı. (3 sene sonra yavaşlar yavaşlamaz bunu zaman gösterecek.)

Tabiiki kameranın mpx değeri hiç birşey değil. Bu telefonun renkli çekim kamerası 12Mp. Monokrom kamerası 20mp. Elbette profesyonel makina aramıyoruz ama çok fazla fotoğraf çekiyorum, 15 gb fotoğraf video aktardım diğer telefondan. Fazla video çekmem genelde. O nedenle hafıza da önemliydi benim için.
Eşim resim öğretmeni ben çok teknik kısmından anlamam, bebek için, dış çekimler için ortalama bir makine alalım diyordu. Şuan acele etmeyelim bu işimizi görecek gibi dedi. Monokrom, geniş açıklık, hareket yakalama vs değerleri çok iyiymiş. Tabi daha profesyonel istekler için yeterli gelmeyebilir. Sonuçta optik zoomlu mercekli bir kamera değil. O şartları karşılamak için güzel bir bütçe de makine için ayırmak gerekiyor.

Hafıza olayında da haklısınız. Ben patronların telefonlarında güncelleme veya şirketle alakalı program kurulacağı zaman muhatap oluyorum İphone ile. onun dışında da kullanımını sevemediğim için hiç alıcı gözle ne fiyatına ne kapasitelerine bakmam pek.
Arkadaşa sordum niye 32 aldın 3.700 e dedim. Abi 128 liği 4300 dü dedi... o_O

Son düzenleme:
Üst Alt