Cep Telefonu Önerileriniz

Murat

Kıdemli Üye
Araç Markası
Mazda 3
Araç Renk ve Tip
Gri - Sedan
Redmi 5 plus ilk gün değerlendirmesi;

Sabah 10 gibi şarjdan çıkardım, şu an şarjım %49 ve ekran süresi 3 saat 17 dakika. Benim için fazlasıyla yeterli günü çok çok rahat çıkartır. Ama ikinci günü çıkartamaz diye düşünüyorum.

Cihazın şebeke çekimi biraz düşük galiba. Sürekli gözlemledim. 3g, h+, 4g arasında (sabit olsam bile) gidip geliyor. Bu da şarjı etkileyen faktörlerden biri.

Kamerasını beğenmedim. V10'dan sonra vga gibi geldi :) google camera uygulamasını yükleyeceğim. Bir de onunla deneyeyim.

Ekran beklediğimden çok daha iyi çıktı. Test videolarında bundan bahsetmişlerdi. Kağıtta yazanın daha fazlasını veriyor. Çözünürlüğü bir tık daha üstte olsa ballı kaymak olurmuş :)

Genel kullanım performansı çok iyi, en ufak tekleme, bekleme yok.

Sanal tuşlardan tırsıyordum. Ama muhteşem çalışıyor, gerçekten telefonu kullanmak çok daha rahat bu şekilde. Bir de alttaki tuşlar beyaz, klavyem siyah olunca göz tırmalıyordu. Bu sanal tuşların bu kadar kullanışlı olacağını tahmin etmezdim.

Parmak izi okuyucusu da çok çok iyi. Dokunduğumuz an ekran açılıyor. İkinci kez dokunmadım hiç.

Arayüze hala alışamadım. Elim hep menü tuşunu arıyor. Launcher deneyeceğim.

Bir de gereksiz uygulamaları, kaldırma veya devre dışı bırakma seçeneği yok. Bu gerçekten çok saçma. Xiaomi gibi özgürlük vaat eden markadan beklemezdim bunu. Kimse root veya ek uygulama demesin, kullanıcı hiç bir ekstra işle uğraşmadan bu işlemi yapabilmeli.

Genel olarak kamera beklentisi fazla yoksa, bu fiyata bedava.

Domestos

(Veli Azak)
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Mitsubishi Space Star
Araç Renk ve Tip
Bakır Kırmızı-MPV
Fiyatı ile değerlendirince başka seçenek olmadığı için xiaomi deniliyor işte. :) Yoksa satışlardan pay alındığı falan yok. :p

Rcm

Aktif
Araç Markası
2010-Mazda 3 Impres AT
Araç Renk ve Tip
Kırmızı-HB
Redmi 5 plus ilk gün değerlendirmesi;

Sabah 10 gibi şarjdan çıkardım, şu an şarjım %49 ve ekran süresi 3 saat 17 dakika. Benim için fazlasıyla yeterli günü çok çok rahat çıkartır. Ama ikinci günü çıkartamaz diye düşünüyorum.

Cihazın şebeke çekimi biraz düşük galiba. Sürekli gözlemledim. 3g, h+, 4g arasında (sabit olsam bile) gidip geliyor. Bu da şarjı etkileyen faktörlerden biri.

Kamerasını beğenmedim. V10'dan sonra vga gibi geldi :) google camera uygulamasını yükleyeceğim. Bir de onunla deneyeyim.

Ekran beklediğimden çok daha iyi çıktı. Test videolarında bundan bahsetmişlerdi. Kağıtta yazanın daha fazlasını veriyor. Çözünürlüğü bir tık daha üstte olsa ballı kaymak olurmuş :)

Genel kullanım performansı çok iyi, en ufak tekleme, bekleme yok.

Sanal tuşlardan tırsıyordum. Ama muhteşem çalışıyor, gerçekten telefonu kullanmak çok daha rahat bu şekilde. Bir de alttaki tuşlar beyaz, klavyem siyah olunca göz tırmalıyordu. Bu sanal tuşların bu kadar kullanışlı olacağını tahmin etmezdim.

Parmak izi okuyucusu da çok çok iyi. Dokunduğumuz an ekran açılıyor. İkinci kez dokunmadım hiç.

Arayüze hala alışamadım. Elim hep menü tuşunu arıyor. Launcher deneyeceğim.

Bir de gereksiz uygulamaları, kaldırma veya devre dışı bırakma seçeneği yok. Bu gerçekten çok saçma. Xiaomi gibi özgürlük vaat eden markadan beklemezdim bunu. Kimse root veya ek uygulama demesin, kullanıcı hiç bir ekstra işle uğraşmadan bu işlemi yapabilmeli.

Genel olarak kamera beklentisi fazla yoksa, bu fiyata bedava.
Kısaca bu fiyata en iyisi :)

Murat

Kıdemli Üye
Araç Markası
Mazda 3
Araç Renk ve Tip
Gri - Sedan
TWRP yükleyip, root yapamadım :D paslanmışız artıkın :) haftasonu cihazı aldığım yere götüreyim root yapsınlar, gereksiz uygulamalar çok canımı sıkıyor onları kaldıracağım. Ben cihazı kılıfsız kullanıyorum, ama bu cihaz kılıfsız çok tehlikeli, cebinizden çıkartırken elinizden kayma ihtimali çok fazla ;) ayrıca ele oturuşu çok iyi olmasına rağmen, tek elle rahat kullanılamıyor ;)

ezmocesteri

Kıdemli Üye
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
2013 - Mazda 3 Dizel
Araç Renk ve Tip
Beyaz Sedan İmp.
Oppo, 19 Haziran'da Paris'te tanıtacağı Find X modeliyle, Apple ve Samsung ile rekabet halinde olmayı hedefliyor.

Murat

Kıdemli Üye
Araç Markası
Mazda 3
Araç Renk ve Tip
Gri - Sedan
Redmi 5 plus maceramız 5 gün sürdü :)

Özellikle arayüz mi max'den sonra çok çok daha iyi geldi bana. 1000 tl civarı "0" telefon alacaklara gözüm kapalı tavsiye ederim, ikinci el alacaklara ise döve döve V10 aldırırım :)

Sanal tuşları, menü akıcılığı vs. ben çok beğendim. Kamerası ve ses çıkışı kötüydü sadece. Tasarım ve ele oturuş muhteşem ama kılıfsız olarak kullanıldığında elden kayma riski fazlaca. Arayüz aslında güzel olmuş, zamanla alışılacak bir şey ama istediğim bir şeyi hemen bulamayınca kan beynime sıçrıyor :D Dün TWRP yükledyip, EU rom yükledim, sonrasında ise root. Gereksiz uygulamaları vs kaldırdım. Ardından V10 apk'ları yükledim, muhtemelen arayüz farklı olduğu için çalışmadı. Rehber, galeri, sms, kamera, dosya yöneticisi vs. Bu uygulamalar çalışsaydı bir süre daha kullanırdım ama uygun fiyatlı V20 modelleri bulunca cihaz için ilan açtım 1 saat olmadan da satıldı :)

Şahsi olarak benim için yetersiz olanlar; kamera kalitesi, çözünürlük ve ses çıkışı. Bu kadar güzel ekranın çözünürlüğü bir tık yukarıda olmalıymış ;) Ses çıkışı da pek iyi gelmedi bana. V10 ile araçta 10.seviyede dinlediğim parçayı, bu cihazda 45. kademede dinlememe rağmen tat alamadım. Gerçi LG serileri ile kıyaslamak biraz zalimlik olur, çünkü özel bir ses işlemcisi var lg modellerinde ama kıyas yapabileceğim bu bilgiler var elimde :)

Kamera ve ses çıkışı benim için çok önemli değil diyenler cihazı gönül rahatlığıyla alabilir. Kamerası çokta kötü değil aslında ama benim için yetersiz.

Bir de yeni moda telefonların ekran ölçeği 18:9 olmaya başladı(xiaomiye özgü bir şey değil), bu ölçeği de sevemedim, geçen aldığımız huawei'de böyleydi. 16:9 candır.

Uzun lafın kısası alışkanlıklardan kolay kolay vazgeçilmiyor :)

ezmocesteri

Kıdemli Üye
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
2013 - Mazda 3 Dizel
Araç Renk ve Tip
Beyaz Sedan İmp.

Özellikle arayüz mi max'den sonra çok çok daha iyi geldi bana. 1000 tl civarı "0" telefon alacaklara gözüm kapalı tavsiye ederim, ikinci el alacaklara ise döve döve V10 aldırırım :)

Sanal tuşları, menü akıcılığı vs. ben çok beğendim. Kamerası ve ses çıkışı kötüydü sadece. Tasarım ve ele oturuş muhteşem ama kılıfsız olarak kullanıldığında elden kayma riski fazlaca. Arayüz aslında güzel olmuş, zamanla alışılacak bir şey ama istediğim bir şeyi hemen bulamayınca kan beynime sıçrıyor :D Dün TWRP yükledyip, EU rom yükledim, sonrasında ise root. Gereksiz uygulamaları vs kaldırdım. Ardından V10 apk'ları yükledim, muhtemelen arayüz farklı olduğu için çalışmadı. Rehber, galeri, sms, kamera, dosya yöneticisi vs. Bu uygulamalar çalışsaydı bir süre daha kullanırdım ama uygun fiyatlı V20 modelleri bulunca cihaz için ilan açtım 1 saat olmadan da satıldı :)

Şahsi olarak benim için yetersiz olanlar; kamera kalitesi, çözünürlük ve ses çıkışı. Bu kadar güzel ekranın çözünürlüğü bir tık yukarıda olmalıymış ;) Ses çıkışı da pek iyi gelmedi bana. V10 ile araçta 10.seviyede dinlediğim parçayı, bu cihazda 45. kademede dinlememe rağmen tat alamadım. Gerçi LG serileri ile kıyaslamak biraz zalimlik olur, çünkü özel bir ses işlemcisi var lg modellerinde ama kıyas yapabileceğim bu bilgiler var elimde :)

Kamera ve ses çıkışı benim için çok önemli değil diyenler cihazı gönül rahatlığıyla alabilir. Kamerası çokta kötü değil aslında ama benim için yetersiz.

Bir de yeni moda telefonların ekran ölçeği 18:9 olmaya başladı(xiaomiye özgü bir şey değil), bu ölçeği de sevemedim, geçen aldığımız huawei'de böyleydi. 16:9 candır.

Çare OnePlus :cool:

Murat

Kıdemli Üye
Araç Markası
Mazda 3
Araç Renk ve Tip
Gri - Sedan
YAW HE GE FE

Tek ekranlılar lütfen :tskler:

s-l300.jpg

Mesaj otomatik olarak birleştirildi:

Bin liraya alınacak telefon olduğu gerçeği, bana göre her şeyi tolere eder... :) keşke satıyorum deseydin, oğlum için alırdım, nasip değilmiş. :)
Abi cihaz alımı için acele etme ;) cihazı aldığım yer yakın zamanda fiyatlar çok daha uygun hale gelecek diyor. Döviz çıkıyor bu nasıl olacak dedim, orası sır dedi konu kapandı...

Son düzenleme:

Domestos

(Veli Azak)
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Mitsubishi Space Star
Araç Renk ve Tip
Bakır Kırmızı-MPV
Fiyatların düşmesi zor. Yakın zamanda Türkiye Xiaomi olacak diyorlar, ya temsilcilik ya distribütörlük hangisi olursa olsun, fiyatlar bu seviyelerde kalmaz.

O zaman da, Türkiye ye farklı şekilde gelip malum yöntem ile kayıt edilen başka marka buluruz herhalde. :)

Araç Markası
2006 Mazda 3 Dynamic
Araç Renk ve Tip
Gri-Sedan

e ben didiydim zatten:kyfmyrn::kyfmyrn:

Araç Markası
Sephia
Araç Renk ve Tip
Sedan
Murat hocama LG başkası olmaz. Arayüzü yada uygulama lari LG lestirmeye kadar gitmiş iş :)
Murat hocam bir yerde katılmıyorum size telefonun kamerası kötü değil. Kendi segmentinde iyi bir kameraya sahip hatta ben V10 dan iyi bile olabilecegini düşünüyorum. V10 imx 234 gibi çok eski bir sensöre sahip. Foto kalitesi telefondan çekip yine telden bakmakla değerlendirilmez, her iki fotoyuda pc ye atıp karsilastirmakla olur. Elbette bu telefonun kamera performansini bir MiA1,Note3,Mi 6,Op5 ayarına yaklaşması dahi beklenilemez.

Araç Markası
Mazda 6 2010
@süleyman46 kaplama mı bu? Ben kılıf sevmiyorum, belki kaplama olayına girebilirim ;)

Benim cihazın yanında dün v20 kılıfı verelim dediler, verme fiyattan düş dedim :D
Evet üstad. Daha önce karbonfiber vardı. Öncesinde de fırça alüminyum kaplamıştım. Kafalarımız aynı. Kılıf aldım ama takmıyorum, güzelim telefona hakaret oluyor. Tek çekincem kameranın çıkıntılısıydı. Alidayı ona da derman oldu, kamera camı boyutunda damperli koruma camı yapmış adamlar. İphone 8'i olan bir arkadaşıma da hediye ettim. Telefon kamerası koruması ekrandan daha hassas bir durum bence. Şiddetle tavsiye ederim

Üst Alt