Bu Araç Hakkında Görüşleriniz Nelerdir? (I)

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
  • Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan
aman yarabbim neler okuyorum :eek:
Pist için Üretilmiş Özel Seridir, Hız durumuna göre otomatik Air süspansiyon vardır.
(Hızlandıkça araç yere daha fazla alçalıp, Yavaşladıkça ise araç yükselmektedir.)

Mazda 323 1.6 Familia 1993 Model 14.250 TL Sahibinden satılık ikinci el Kırmızı renk - 564946561

Dün ölsek bu gün bunu görmeyecektik... :p :D Plakanın nesi özel onu anlayamadım... :rolleyes: AKN harfleri bana sadece Adil Kullanım Kotasını çağrıştırıyor... :p

mustafayk

Kıdemli Üye
Araç Markası
Subaru legacy
Araç Renk ve Tip
Yeşillll

hagakure

Aktif
Araç Markası
2004 Mazda 6
Araç Renk ve Tip
Şampanya-Sedan

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet

Bayraktar

Doğayı Sev Xedos'u Öp!
Yönetici
Moderatör
Araç Markası
Xedos 9
İleriye dönük mini mini, şehir içi rahatlıkla takılabileceğimiz, B sınıfı bir araç bakarken epeydir üzerinde durduğum model olan Sirion hakkında bilginiz/tecrübeniz var mıdır diyerekten bir yoklamak istedim? Teknik bilgiler epeyce mevcut olsa da deneyimsel olarak objektif görüşlere ihtiyacım var. Olumlu ışık alırsam daha fazla araştırmak da istiyorum ki araç arayacağımız zaman yabancılık çekmeyelim. ;)

Konumuz Sirion'un birinci nesil kasası yani 2006'ya kadar olan modeli. İkinci neslin çizimleri bunlar kadar sevimli değil ve fiyatı da yüksek. 22-24 bandında alınabilecek birinci nesiller çok daha alımlı bence. Özellikle bolca barındırdığı nikelajlı parçaları çok şık durmuş. (Yaa tamam, hatun bunu daha çok beğendi işte, uzatmayın.) :D Çizgilerindeki Mini Cooper benzerlikleri daha dinamik bir görüntü sergiliyor. Hatta ona benzetmeye çalışanlar da yok değil. :D Mesela:
Daihatsu / Sirion / 1.3 / Touring / ÖZ VATANDAN YERLİ MİNİ sahibinden.comda - 565818617

Şimdi alacak olsam örneğin şu ilandaki araç seçeneklerimden biri olabilirdi:
Daihatsu / Sirion / 1.3 / Touring / Sirion 1.3 MT Touring sahibinden.comda - 560174201
Satıcı Daihatsu forumunda bir üye ve araç uzun zamandır onda. Belki bu tarz bir araç düşünenlere ışık tutar da biz de tecrübelerden nasipleniriz diye paylaşmak istedim. "Başını yakacak adam mı arıyorsun?" dediğinizi duyar gibiyim ama çok korkulacak araçlar olmadığı kanısındayım, şimdilik tabi... :D

Tabi daha ucuza seçeneklerimiz de mevcut:
https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-daihatsu-sunguroglu-auto-2005-model-dhatsu-sirion-531140435/detay

Şimdilik buraya yazmak istedim. Konu tecrübelerle genişlerse ayrı bir sayfa yaparız. ;)

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Neden Sirion? Diyerek topa gireyim... :)

HakanEMRE

Aktif
Araç Markası
2004 - HONDA ACCORD
Araç Renk ve Tip
FÜME
Sıpa'yı alamadan önce Sirion'lara bakmıştım. 2. nesilleri daha çok ilgimi çekmişti.
Temiz ve bütçeme uygun orijinal bir araç bulsam alırdım.
Nedir ne değildir hiç araştırmadım. Bana sahibinden com üzerindeki teknik veriler yeterli geliyor. Yeterki aracın tipini beğeneyim ve de içime sinsin.
Ayrıca Dihatsu japon üretimi bir araç, baş ağrıtacağını düşünmüyorum.

Bayraktar

Doğayı Sev Xedos'u Öp!
Yönetici
Moderatör
Araç Markası
Xedos 9
Şöyle ki Daihatsu Japon menşeili olduğu için çoğu markalara göre güvenim daha fazla. Japon olmasının diğer bir artısı da usta olayı. tabi. 626'lara bakarken bir yandan da Applause'lara da bakıyordum hatta. Yolda görsem bir daha bakarım bunlardan, güzel bence; bagaj kapağının açılma stratejisi hariç. :D

Tabi şimdi küçük (yani C sınıfından da daha küçük boyutlarda) bir araç düşünmüşken seçenekler arasına Daihatsu da sokulmalı. Bu durumda da bütçeye oranla Sirion'lar göz kırpıyor. ;)

Aynı segmentteki diğer alternatif markalar da var elbet ama hepsinin fikrimce bir pürüzü var. Fiesta MK4'lerinin makyajlıları için çok para isteniyor. Makyajsızları da çirkinlikten ölecek. Starlet piyasada çok fazla olmamasına rağmen Toyota amblemi taşıdığı için fiyatları da yüksek, hem de donanım olarak kısır olmasına rağmen. Micra'ların hem yedek parçaları hem de araç satış fiyatları yüksek, zaten bütçeyi aşıyor. Suzuki Alto'lardan dükkanın aracı olarak kullanmaktayım içinde darlanıyorum desem yeridir, arada camdan dışarı kafamı çıkarıyorum. Bir de bunlar çok atak olduğundan hatun için tehlike arz edebilir. Spark'ın ilk kasaları da çok biçimsiz ve pahalı, ikinci kasalarına bütçe elvermiyor. Citroen C3'ler bir kaç sene önce dökülüyordu; şimdi dökülenleri bile toplamıyorlar. Alfa 145 gibi seriler problemli ve temizini bulmak çok zor. Rover 25 veya 214/216'lara cesaretim yok. Korelileri de atlıyorum tabi, nedense hiç ısınamadım bu amcalara. Bunun dışında modern görünen 3,5 - 3,8 metre boyutlarında 20-24 lira arasında 10-15 yaş aralığında araç da aklıma gelmedi açıkçası. Bana kalsa küçük araç almak istesem Peugeot 205 alıp fır fır gezerim ortalıkta ya işte... ;)

Şekle bakarak araç alınır mı? Tabi ki de alınır. :p Araç dediğin sevimli olcek, küçük olcek, şirin olcek, köpek eniği gibi olcek, dik bile park ettiğinde fark edilmeyecek kadar kısa; yola açık bıraktığında araçların hala geçebileceği kadar dar olcek. Hatun kişi kriterleri bunlar, emir büyük yerden. Ha bir de mümkünse manuel olcek. ;) Helaaaallll!!! :koptum::koptum::koptum:

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Şöyle ki Daihatsu Japon menşeili olduğu için çoğu markalara göre güvenim daha fazla. Japon olmasının diğer bir artısı da usta olayı. tabi. 626'lara bakarken bir yandan da Applause'lara da bakıyordum hatta. Yolda görsem bir daha bakarım bunlardan, güzel bence; bagaj kapağının açılma stratejisi hariç. :D

Tabi şimdi küçük (yani C sınıfından da daha küçük boyutlarda) bir araç düşünmüşken seçenekler arasına Daihatsu da sokulmalı. Bu durumda da bütçeye oranla Sirion'lar göz kırpıyor. ;)

Aynı segmentteki diğer alternatif markalar da var elbet ama hepsinin fikrimce bir pürüzü var. Fiesta MK1'lerinin makyajlıları için çok para isteniyor. Makyajsızları da çirkinlikten ölecek. Starlet piyasada çok fazla olmamasına rağmen Toyota amblemi taşıdığı için fiyatları da yüksek, hem de donanım olarak kısır olmasına rağmen. Micra'ların hem yedek parçaları hem de araç satış fiyatları yüksek, zaten bütçeyi aşıyor. Suzuki Alto'lardan dükkanın aracı olarak kullanmaktayım içinde darlanıyorum desem yeridir, arada camdan dışarı kafamı çıkarıyorum. Bir de bunlar çok atak olduğundan hatun için tehlike arz edebilir. Spark'ın ilk kasaları da çok biçimsiz ve pahalı, ikinci kasalarına bütçe elvermiyor. Citroen C3'ler bir kaç sene önce dökülüyordu; şimdi dökülenleri bile toplamıyorlar. Alfa 145 gibi seriler problemli ve temizini bulmak çok zor. Rover 25 veya 214/216'lara cesaretim yok. Korelileri de atlıyorum tabi, nedense hiç ısınamadım bu amcalara. Bunun dışında modern görünen 3,5 - 3,8 metre boyutlarında 20-24 lira arasında 10-15 yaş aralığında araç da aklıma gelmedi açıkçası. Bana kalsa küçük araç almak istesem Peugeot 205 alıp fır fır gezerim ortalıkta ya işte... ;)

Şekle bakarak araç alınır mı? Tabi ki de alınır. :p Araç dediğin sevimli olcek, küçük olcek, şirin olcek, köpek eniği gibi olcek, dik bile park ettiğinde fark edilmeyecek kadar kısa; yola açık bıraktığında araçların hala geçebileceği kadar dar olcek. Hatun kişi kriterleri bunlar, emir büyük yerden. Ha bir de mümkünse manuel olcek. ;) Helaaaallll!!! :koptum::koptum::koptum:

O fiyatlara Mitsubishi Space Star der kaçarım... Rahatlık, donanım, sorunsuzluk, iç mekan genişliği fiyatının çok çok üzerinde... Sahip olmadan önce birisi bana bunları yazsa belki inanmayabilirdim ama sahibi olunca şaşıp kalıyor insan. :)

Mitsubishi Space Star Avance Nam'ı Diğer "Atılgan"

Bayraktar

Doğayı Sev Xedos'u Öp!
Yönetici
Moderatör
Araç Markası
Xedos 9

hagakure

Aktif
Araç Markası
2004 Mazda 6
Araç Renk ve Tip
Şampanya-Sedan

Bayraktar

Doğayı Sev Xedos'u Öp!
Yönetici
Moderatör
Araç Markası
Xedos 9
Şimdi enik münük dediğin zaman yukarıdaki aramalarda ilk aklıma gelen mitsu Colt olmuştu ,

Mitsubishi / Colt / 1.3 / Invite / SAHIBINDEN ACİL SATILIK sahibinden.comda - 558370631

Vites körüğünün lavabo pompasından yapılması dikkatimden kaçmasa da Colt'a bir şans verip fabrika verilerinden boyuna bakayım. Çok uzun değilse de olmayan şirinliğini göz ardı edip donanım paketlerini bir inceleyim. :D

Yok arkadaş ben bunu apartmanın merdiven boşluğuna sokmalıyım dersen o da var :)

Smart / Fortwo / 0.6 / 127 BİNDE OTOMATİK PULSE PAKET 6 İLERİ sahibinden.comda - 534988243

Bununla yanlışlıkla şehir dışına çıktığımızı düşünemiyorum. Kimse görmez bunu yolda üstümüzden geçerler. Çok tehlikeli. Fiyatının aracı değil hem. Bisikletten bozma gibi.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Üst Alt