Beyaz Guzu - TGN 58

Araç Markası
1992 - Mazda 626
Araç Renk ve Tip
Kuğu Beyazı - Sedan
Her kim gidecekse hesabına havale yapmam gerekiyor, giderken sağlam bir yerden Cihangir ustaya 1 kg baklava göndermek istiyorum :D çok emeği var traktörde :D
Kadıköy'de çok güzel bir baklavacı biliyorum da İzmir'de henüz çok güzeline rastlamadım. :p

Bilen varsa isim adres paylaşsın halledelim.

Araç Markası
1992 - Mazda 626
Araç Renk ve Tip
Kuğu Beyazı - Sedan
Araç Markası
1999 Mazda 323 GT
Araç Renk ve Tip
Siyah-Hb
can güle güle kullan uzun süre bu yönden arıza çıkartmaz artık beyaz kuğu böyle ilgi alaka gösteren bir sahibi bulmuş şimdi çok mesuttur ;9
cihangir ve dündar ustalarımında ellerine sağlık

Araç Markası
1992 - Mazda 626
Araç Renk ve Tip
Kuğu Beyazı - Sedan
can güle güle kullan uzun süre bu yönden arıza çıkartmaz artık beyaz kuğu böyle ilgi alaka gösteren bir sahibi bulmuş şimdi çok mesuttur ;9
cihangir ve dündar ustalarımında ellerine sağlık
Eyvallah sağolasın Süleyman. İnşallah artık mutlu mesut kazasız belasız keyifle binmeye devam ederiz de diğer keyfi işlemlere zaman kalır. ;) Bir yandan da hak veriyorum. Yılların yorgunluğu var guzuda.

Araç Markası
1992 - Mazda 626
Araç Renk ve Tip
Kuğu Beyazı - Sedan
Mission completed :cool: Can'a teşekkürler :)
Rica ederim abi, kesene bereket baklava çok güzelmiş. :D

Bu haftasonu bir İstanbul turu yaptım 4 kişi + bagaj tamamen dolu şekilde. Yakıt bakımından da şaşırdım. İzmir'de LPG deposunu fulledim, Akhisar'dan çıktıktan sonra Yalova'ya kadar da 13:45 feribotuna yetişmek için müsait yerlerde 140-150 km hızla gittiğim oldu. Yalova'dan depoyu fullediğimde 8.9lt/100 km gibi bir yakıt değeri gördüm. Dönüşte ise Akhisar dolaylarında depoyu fullediğimde yaklaşık 30-40 km İstanbul içi olmak üzere 7.6lt/100 km değerini gördüm. Yalova'dan neredeyse Akhisar'a kadar yağış olduğu için 90-110 km hızlarda seyrettim.

Bir de dikkatimi çekiyor, daha önceden 40 lt LPG alan depo şu anda 33-34 lt alıyor. Ama 40 lt aldığında da 420-470 km gidiyordum. 33 lt aldığında da 430 km gittim. Hatta Ankara'ya giderken 40 lt ile 412 km yapmıştım. Haftasonu Yalova Opet'ten aldığım 34 lt LPG ile 430 km yaptım ve bitmediği halde istasyona yanaştım 33 lt LPG aldı. Çok ilginç geldi. :confused: Sanırım pompalarda bir dalavere dönüyor.

Araç Markası
1992 - Mazda 626
Araç Renk ve Tip
Kuğu Beyazı - Sedan
Bir güncelleme geçelim.

Silindir kapak contası değişimi sonrası Cihangir Usta'nın tavsiyesi üzerine önce ''Tama'' marka radyatör kapağı aldım, içime sinmeyince ve Cihangir Usta'nın da ''en iyisi orjinal almak, imkanın varsa orjinal al'' deyişinden sonra Gören Mazda Yetkili Servisi'nden orjinal radyatör kapağı siparişi verdim. O ara bardaklık kapağı menteşelerinden kırılınca yapıştırmak için biraz uğraştım ama olmayınca siparişe bardaklık da ekledim. 3 hafta içinde siparişlerim geldi.

IMG_0351.jpg

Geçen hafta da sağ kısa far ampülü patlayınca n11 Philips X-treme Vision H1 siparişi verdim. Şansa aynı günde geldiler. Hızlıca far ampüllerini değiştirdim ama bardaklık ve radyatör kapağı masamda kaldı. :D

IMG_0380.jpg

Kahvemi yanıma alıp işleme başlayayım dedim. Benden önceki sahipleri bardaklığı kenarlarından vites konsoluna yapıştırmışlar. Falçata ile kesmek biraz uğraştırdı diyebilirim. Kırılmasın diye epey çabaladım.

IMG_0376.jpg

IMG_0374222.jpg

IMG_0375222.jpg

Ve mutlu son. :)

IMG_0378.jpg

IMG_0379.jpg

Bu arada guzudaki bardaklığın küllük ile arasında kauçuk gibi bir şey var. Amacı küllük ile arasındaki boşluğu kapatmak ve aradan toz vs girmesini engellemek. Bu kauçuk ince zımbırtı siparişle gelen bardaklıkta bulunmuyor. Bunun da aktarımını yaptım. @bayraktar Hamdi'nin de bir mesajında vardı sanırım bu detay ama hangi konudaydı hatırlamıyorum. Bu işlem yapılmazsa küllük ile bardaklık arasında yer alan boşluk göze batıyor.

Böylece uzun süredir aklımda olan bardaklık değişimini de yapmış oldum, beni bir rahatlama aldı artık. :) Sırada birkaç ufak tefek şey daha var, bakalım nasip ne zaman. :D

Yağmur yağdığı için radyatör kapağını elleyemedim :oops: ama onu zaten gözlemleyerek değiştireceğim.

Üst Alt