Beyaz Guzu - TGN 58

Araç Markası
1992 - Mazda 626
Araç Renk ve Tip
Kuğu Beyazı - Sedan
Bir güncelleme geçelim;

Hem tamamen sonuçlanmasını beklediğim hem de fazladan mesaj kirliliği yapmamak adına bugüne nasip oldu bu güncelleme. Sanırım çoğunluğumuz görmüştür, 3 haziranı 4 hazirana bağlayan gece, önümdeki araç sürücüsünün hatası nedeniyle kısmen ucuz yırtmakla birlikte bir kaza yaptık;

IMG_4774.JPG

IMG_4771.JPG

IMG_4767.JPG

Detaylar şu mesajlarımda mevcut;

Geyik, Sohbet Muhabbet, Konu Dışı Vs. (III)

Geyik, Sohbet Muhabbet, Konu Dışı Vs. (III)

Karşı taraf masrafları ödemeyi kabul edince 5 Haziran Pazartesi günü sabah ilk iş sanayiye gitmek oldu. Referanslı olarak kaporta ve boyacıya gidip, işçilik ücretlerini, telefon ile de parça fiyatlarını alıp 2230 TL masraf çıktığını karşı tarafa ilettik ve parayı hesabıma gönderdiler. Detaylarla fazlaca boğmayacağım, ayrıca isim de kullanmayacağım çünkü kimseyi de zan altında bırakmak istemem. Öğlen civarı işe başlanmak üzere biz parça arayışı vs ile tüm günümü geçirdim. Ara sıra sanayiye uğrayıp hem guzunun durumuna hem de yapılan işlere bakıyordum.

IMG_4786.JPG

IMG_4796.JPG

IMG_4804.JPG

IMG_4804.JPG

Değişen ön tampon, panjur, far ve sinyallerimiz.

IMG_4837.JPG

IMG_4841.JPG

IMG_4797.JPG

TYC far ve sinyallerimiz, 2 far ve 2 sinyal TYC olarak değişti.

IMG_4839.JPG

Ön panjurla beraber sol ayna da yenilendi. Aslında çıkma orjinal siparişi vermiştim, gelen ayna çıkma yan sanayi çıkınca geri iade ettim ve İzmir'de elden teslim alabileceğim orjinal ayna araştırdım ama bulamadım. Zaman da kısıtlı olduğundan mecburen sıfır yan sanayi almak zorunda kaldım. Zaten sağ ayna da gözüme batıp duruyordu, bu nedenle iki aynayı da boyattım. Bunun yanında gözüme batıp duran sol kapı bantı da yenilendi. Kapı bantı istediğim gibi olmadı, her ne kadar eskisinden daha iyi olsa da, bir fırsat bulursam sol kapı bantını tekrar değiştirip daha iyi hale getireceğim.

Ayrıca guzuyu aldıktan kısa süre sonra sağ kapının altını beton saksıya sürtmüştüm. Hazır fırsat bulmuşken onu da yaptırdım. Onun fotoğrafını çekemedim henüz.

IMG_4834.JPG

Boyanan park sensörlerimiz; müsait bir zamanda @bayraktar Hamdi'yle beraber alışılagelmişin dışında bir şey deneyeceğiz. :) Ne demişler; ''Alışılmışa meydan oku''. ;)

Ve final, en son pasta cila sonrası Beyaz Guzu'nun son hali;

IMG_4874.JPG

IMG_4875.JPG

IMG_4876.JPG

Gerek boyada, gerekse panjur ve genel olarak kaportada hala yapılması gereken işlemler var. Şöyle desem daha iyi olur; ''Eksik yapılan işler''. Uygun zamanda o işlemler için gerisin geriye sanayiye gidecek Guzu.

Sağ tarafı nedense bir türlü çekemedim. Bu nedenle müsait zamanda özel olarak bir fotoğraf günü yapacağım. :)

Ekli dosyalar

Bayraktar

ve cemşid...
Yönetici
Moderatör
Araç Markası
626 GE / 1997
Araç Renk ve Tip
Beyaz / Sedan
Hadi gözün aydın kardeşim.
Kaza bahane oldu yapılacaklara biraz da... Kaza bahane guzu şahane diyelim. :)
Farlar çok hoşuma gitti bu arada. Canlı olarak da böyle mi bilmiyorum ama sanki hafif far karartma var gibi?
Şu plakayı da bi yenilettin mi de daha ciks olur. ;)

Domestos

(Veli Azak)
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Mitsubishi Space Star
Araç Renk ve Tip
Bakır Kırmızı-MPV
Çok güzel olmuş Can, güle güle kazasız belasız nazarsız günlerde kullanmak nasip olsun. Plakayı da elden geçir, böyle sırıtıyor. :)

MX9

Ahmet TEKİR
Araç Markası
1997-Mazda Xedos 9
Araç Renk ve Tip
Lacivert-sedan
Her şerde bir hayır var derler ya, Tekrar geçmiş olsun. Allah içine sindirsin.

Araç Markası
1992 - Mazda 626
Araç Renk ve Tip
Kuğu Beyazı - Sedan
Hadi gözün aydın kardeşim.
Kaza bahane oldu yapılacaklara biraz da... Kaza bahane guzu şahane diyelim. :)
Farlar çok hoşuma gitti bu arada. Canlı olarak da böyle mi bilmiyorum ama sanki hafif far karartma var gibi?
Şu plakayı da bi yenilettin mi de daha ciks olur. ;)
Eyvallah kardeşim sağolasın :), canlı olarak da böyle karartmalı gibi görünüyor. Evet bahaneyle ön tarafı dağıtıp komple toplama planım gerçekleşmiş oldu. Ama mecburen yaptık çünkü gerek tampon, gerek far ve panjur iş görmez duruma gelmiş iç taraftan. Plakayı yeniletmem ama kendim kahve eşliğinde siyah yerlerini boyayacağım. Tabi yenisi kadar olmasa da şimdikinden daha güzel görünür diye tahmin ediyorum. ;)

Mazdanin en karakterli arabasi.
Gule gule kullanin.
Teşekkür ederim. :)

Güle güle kullan Allah kazadan beladan korusun. Misler gibi olmuş :)
Teşekkür ederim Oğuzhan, yakından bakınca ufak tefek hatalar kalmış olsa da çözüleceği için rahatım, yoksa biraz uzaktan hoş görünüyor.

Güle güle kullan Can, tertemiz olmuş :)

Beyaz çok yakışıyor bu kasaya, sırf rengi için bile alınır :)
Teşekkür ederim Murat Abi, başta beyaz pek içime sinmemişti ama orjinal jant kapaklarını taktıktan sonra gözüme ayrı bir güzel görünmeye başladı. Bambaşka bir hava kattı benim gözümde. :) Hele şunu gördüm ya; eridim bittim. :asik:

IMG_4067.JPG

Çok güzel olmuş Can, güle güle kazasız belasız nazarsız günlerde kullanmak nasip olsun. Plakayı da elden geçir, böyle sırıtıyor. :)
Teşekkür ederim Veli Abi, inşallah kazasız belasız keyifle binmeye devam edeceğiz. :) Plakalar için plan yaptım, malzemeleri alıp uygulaması kaldı. :)

Her şerde bir hayır var derler ya, Tekrar geçmiş olsun. Allah içine sindirsin.
Teşekkür ederim Ahmet Abi, tekrar sağ olasın, içime sinmeyen 1-2 nokta olsa da çözüleceğini bildiğimden rahatım. :)

Bir de öncesi/sonrası yapalım.

IMG_4013.JPG

major35

__/ Hasan \__
Araç Markası
Mazda 323 1.8
Araç Renk ve Tip
Beyaz - Sedan
Hayırlı uğurlu olsun abi gülegüle kullan kazasız belasız..

ASUS_Z00ED cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Araç Markası
2012 Mazda Mirai
Araç Renk ve Tip
Gri - Sedan
Hayırlı olsun güle güle kullan. tek celsede bütün işlemleri halletmişin. Kazasız belasız kullanırsın inşallah.

C6503 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Araç Markası
2006 Mazda 3 Dynamic
Araç Renk ve Tip
Gri-Sedan
Uleeeen geçmiş kalmışz ya.can abi tekrar dan geçmiş olsun.rabbim tekrarıni gözetmesin.
Maşallah guzu çok güzel olmuş.kurban olurum 626 ya.güle güle güzel günlerde kullanmak nasip olsun.

ezmocesteri

Kıdemli Üye
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
2013 - Mazda 3 Dizel
Araç Renk ve Tip
Beyaz Sedan İmp.
Güle güle kullan Can, çok güzel olmuş kuzucuk, maşallah.

Üst Alt