Beşiktaş

ezmocesteri

Kıdemli Üye
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
2013 - Mazda 3 Dizel
Araç Renk ve Tip
Beyaz Sedan İmp.
Tineri amacının dışında kullanmayınız diye o kadar uyarı yapılıyor :D

Araç Markası
1992 - Mazda 626
Araç Renk ve Tip
Kuğu Beyazı - Sedan
Uğraşma sebepleri belli;

1-Fikret Orman

2-Şenol Güneş

Yoksa; Beşiktaş bir çok kişinin ikinci takımı sempatisinde (idi)

:)
Fikret Orman'ın konuşmaları gerçekten komik oluyor, yönetimi ise 10 numara. Bize de bu lazım. Bir de tersini düşünün, mesela Aziz Yıldırım, hem yönetemiyor hem de komik değil. :D

Şenol Güneş'in başarılarını ise konuşmaya lüzum yok, her şey ortada. Sadece Beşiktaş değil, Trabzonspor, Bursaspor örnekleri var. Yetiştirdiği oyuncular saymakla bitmez.

Domestos

(Veli Azak)
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Mitsubishi Space Star
Araç Renk ve Tip
Bakır Kırmızı-MPV
Ben şunu çözemiyorum... Fikret Orman kötü Aziz Yıldırım iyi demedim ki. Veya Şenol Güneş başarısız da Aykut hoca çok başarılı demiyorum.

Bunları dememişken konu neden eksen kayması ile başka muhabbete gidiyor. Ülkenin genel sorunu bence bu. :) :)

Oğuzhan ne güzel ekseni kaydırmadan görüşünü yazmış. :)

Araç Markası
1992 - Mazda 626
Araç Renk ve Tip
Kuğu Beyazı - Sedan
Ben şunu çözemiyorum... Fikret Orman kötü Aziz Yıldırım iyi demedim ki. Veya Şenol Güneş başarısız da Aykut hoca çok başarılı demiyorum.

Bunları dememişken konu neden eksen kayması ile başka muhabbete gidiyor. Ülkenin genel sorunu bence bu. :) :)

Oğuzhan ne güzel ekseni kaydırmadan görüşünü yazmış. :)
Hafiften diyalektik bakış açısıyla ufak bir tez+antitez yaptım. Sentez belli; Şampiyon Beşiktaş. ;)

Galatasaray örneği de verebilirdim, pek farkı yok nasılsa. :p

Bence ülkenin genel sorunu lafın Aziz Yıldırım'a gitmesi değil, ötekileştirmedir. Biz bunu İzmir'de daha az yaşıyoruz ama yine de karşılaşmıyoruz değil. Ülkemizde "maalesef" her konuda ötekileştirme yapılıyor. Mesela geçtiğimiz günlerde çok çok aşırı bir Karşıyakalıya "ben sizin yeriniz olsam Çarşı'nın göbeğine Göztepe bayrağı asardım" dedim. :D Adam o kadar nefret dolu ki gözleri döndü tansiyonu falan düştü herhalde, rengi attı. Yaşça da fiziki olarak da benden büyük. :D Sordum "bu nefretin, bu kavganın kaynağı nedir?" diye. "Geçmişten geliyor eskiden birşeyler olmuş" dedi. Net cevap da yok ha. İşte bu kadar beynimizi kullanabiliyoruz. Ötesini kullansak ülke bu halde olmazdı.

ezmocesteri

Kıdemli Üye
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
2013 - Mazda 3 Dizel
Araç Renk ve Tip
Beyaz Sedan İmp.
Şenol Güneş'in başarılı olması karaktersizliğini örtmüyor maalesef. F.Orman ilk seçildiğinde çok ılımlı ve başkan profiline yakışır açıklamalarda bulunuyordu, sistemin ve siyasetin içerisinde sıradan ve komik bir hale gelmesi uzun sürmedi.

Araç Markası
1992 - Mazda 626
Araç Renk ve Tip
Kuğu Beyazı - Sedan
Şenol Güneş'in başarılı olması karaktersizliğini örtmüyor maalesef. F.Orman ilk seçildiğinde çok ılımlı ve başkan profiline yakışır açıklamalarda bulunuyordu, sistemin ve siyasetin içerisinde sıradan ve komik bir hale gelmesi uzun sürmedi.
Normal, 30-40 yıl öncesinin mütevazi ve karakterli ülkesi değil artık burası maalesef. Sadece Beşiktaş ya da Fikret Orman özelinde değil, her kulüpten, partiden, kurumdan, kuruluştan sayısı hesap edilemeyecek bollukta olumsuz örnek verebiliriz bunun için.

Domestos

(Veli Azak)
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Mitsubishi Space Star
Araç Renk ve Tip
Bakır Kırmızı-MPV
Normal, 30-40 yıl öncesinin mütevazi ve karakterli ülkesi değil artık burası maalesef. Sadece Beşiktaş ya da Fikret Orman özelinde değil, her kulüpten, partiden, kurumdan, kuruluştan sayısı hesap edilemeyecek bollukta olumsuz örnek verebiliriz bunun için.
Konu başlığı Beşiktaş olduğuna göre, muhabbet neden başka eksene kayıyor, neden iki yanlıştan bir doğru çıkartmaya çalışılır??

Araç Markası
1992 - Mazda 626
Araç Renk ve Tip
Kuğu Beyazı - Sedan
Camları temizlemek için selülozik tiner almıştım, bagajda duruyor :D ihtiyaç sahiplerine ücretsiz gönderilir :D :D :D
Kargo da ücretsizse ben alayım. Camları silerim. ;)

Konu başlığı Beşiktaş olduğuna göre, muhabbet neden başka eksene kayıyor, neden iki yanlıştan bir doğru çıkartmaya çalışılır??
Tıpkı diğer konularda olduğu gibi bu konularda da "konu başlığı" haricinde yorum yapılabiliyor. Asıl garip olan diğer konularda prpblem yokken burada iş Fenerbahçe'ye dokununca "eksen kayması"nın akla gelmesi. Dilerseniz rahatlıkla silebilirsiniz.

Domestos

(Veli Azak)
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Mitsubishi Space Star
Araç Renk ve Tip
Bakır Kırmızı-MPV
Başka bi yere dokununca da yaptığım işlem budur. Yüzlerce kıyamayıp taşıdığım silmediğim mesajları söylememe gerek yoktur herhalde.

Demek ki, silmek gerekiyormuş. ;)

Araç Markası
1992 - Mazda 626
Araç Renk ve Tip
Kuğu Beyazı - Sedan
Başka bi yere dokununca da yaptığım işlem budur. Yüzlerce kıyamayıp taşıdığım silmediğim mesajları söylememe gerek yoktur herhalde.

Demek ki, silmek gerekiyormuş. ;)
Aynen yüzlerce kıyılamayan mesaj olduğu gibi yüzlerce "eksen kaymasına" dikkat çekilmeyen konu da var. Evet silinmesi gerekiyormuş ki çifte standart olmasın. Zaten konuda çifte standart bas bas bağırıyor şu anda.

Domestos

(Veli Azak)
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Mitsubishi Space Star
Araç Renk ve Tip
Bakır Kırmızı-MPV
Bakış açısı buysa saygı duyarım. ;) Çifte standart uyarısı için teşekkürler fakat gerçekliği tartışılır. Çünkü, bu forumun kapısından o kavram girmesin diye mücadele ediyoruz. Mücadelesini verdiğimiz şeyi kendimizin baltalaması gibi bir keyfiyetimiz olamaz. :)

Konu başlığında, konu içeriği tartışılır, ilgili diğer konuda da o konu içeriği tartışılır. Anlatmak istediğim temel nokta bu benim.

Yazdıklarımdan da, Fenerbahçe veya Başkanını savunuyorum hissi doğmuşsa da, ilgili başlıktaki yorumlarımı okuyabilirsin, öyle bir şey yok zaten. :)

ezmocesteri

Kıdemli Üye
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
2013 - Mazda 3 Dizel
Araç Renk ve Tip
Beyaz Sedan İmp.
Bu konu gereksiz bir kutuplaşma yarattı bence, hem Can hem Veli abi aynı şeyi söylüyorsunuz aslında ama bahsedilen konunun haricindeki şeyleri yorumlamaya gidilmesi eksen kayması ve gereksiz sürtüşme yarattı.

Can, ben Aziz Bey in bir çok söylem ve yaptığı hareketlerini çok ciddi boyutlarda eleştirdim ve şuan Fenerbahçe başkanlık koltuğunda oturmasını istemiyorum. Fikret Bey de benim için aynı, komik oluyor.

Üst Alt