Mazda 626 GF (1997-02) Benzinde Çalışmama Sorunu

Mlbozkurt

Katılımcı
Araç Markası
Mazda 626 GF
Araç Renk ve Tip
Gri - Sedan
Üstatlar aracı merkeze uzak bir yerde (Foça/İzmir) bıraktım.1 hafta sonra şimdi çalıştırmak istediğimde araç çalışmıyor. Benzin hortumunu söktüm benzin pompalamıyor. Sigortası vs birşey varmı pompamı gitmiştir. Benzin ceyrek depo görünüyor.

Ekli dosyalar

• 15297372892871240266481.jpg
    15297372892871240266481.jpg
    183.8 KB · Görüntüleme: 55

ezmocesteri

__bülent__
Yönetici
Global Moderatör
Araç sadece benzinde mi çalışmıyor, marş basıyor ama araç mı çalışmıyor?

aurora

(Can)
Araç Markası
2001 - Mazda 626
Araç Renk ve Tip
Gri - Sedan
Diagnostic ile pompa kontrol edilebiliyor ama biraz uğraştırır. YouTube da bununla ilgili videolar mevcut. Bunun dışında İzmirde olmanız da avantaj. Araçta LPG varsa öğlen sıcağında bir de LPG regülatörüne sıcak su döküp ardından direkt LPG ile çalıştırmayı deneyin derim. Eğer çalışırsa ustaya kadar gidip sorunu çözdürebilirsiniz.

Araç Markası
98-Mazda 626 AT
Araç Renk ve Tip
Füme-Sedan
lpg benzine alma düğmesine basılı tutup direk lpgde çalıştırabilirsiniz, öyle deneyin öyle gidin ustaya

suleyman

Aktif
Araç Markası
MAZDA 6 GG AT 2.0 HB
Araç Renk ve Tip
Titanyum gri
bir şekilde izmire gelirseniz problem çözülür eğer kontrol edebiliyorsanız lpg sisteminin benzin kesici dediğimiz elemanınıda kontrol ediniz
ek not : sıralı sistemde genelde olmuyor ama bu lpgnin ne zaman takıldığına ve ustanın argesine bağlı birazda

Mlbozkurt

Katılımcı
Araç Markası
Mazda 626 GF
Araç Renk ve Tip
Gri - Sedan
  • Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan
Arkadaşlar. Hepinize teşekkür ederim. İlk başta kontrol ettim. pompa sesi gelmiyordu. Sonra kapağı açtım dinledim yine gelmiyordu. Sigortaları sök tak yaptım. daha sonra pompa sesi gelmeye başladı. içinde de az benzin varmış. az gidince ısındı lpgye geçti. Atiker fast te direk çalıştırma yoktur.
Bu arada gösterge bozukmuş.

Bu arada bir sorum daha olacak orjinalde kaç hoparlör var bu modellerde. Benim arka arka pandizot dahik 6 hoparlör görünüyor sadece önlerden ses geliyorda. Onuda öğreneyim dedim.

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Arkadaşlar. Hepinize teşekkür ederim. İlk başta kontrol ettim. pompa sesi gelmiyordu. Sonra kapağı açtım dinledim yine gelmiyordu. Sigortaları sök tak yaptım. daha sonra pompa sesi gelmeye başladı. içinde de az benzin varmış. az gidince ısındı lpgye geçti. Atiker fast te direk çalıştırma yoktur.
Bu arada gösterge bozukmuş.

Bu arada bir sorum daha olacak orjinalde kaç hoparlör var bu modellerde. Benim arka arka pandizot dahik 6 hoparlör görünüyor sadece önlerden ses geliyorda. Onuda öğreneyim dedim.

Benim bildiğim daha doğrusu hatırladığım 6 hoparlör var, iki arka, iki ön ve iki konsoldaki tweetırlar ama çalışıyor mu dersen bendeki tweetırlar çalışmıyordu maalesef.

Mlbozkurt

Katılımcı
Araç Markası
Mazda 626 GF
Araç Renk ve Tip
Gri - Sedan
Öncelikle teybin ayarlarına bakın. Sadece önlere ses verilmiş olabilir.
Hocam radyoyu yeni aldım taktım. bağlantılara baktım ayara baktım normal. Daha önceki orjinal radyo değildi. 3 tane boşta kablo var onlarda hoparlör değil. Arka kapıları söküp bakacam bir ara. İşin tuhafi arka pandizot ta 16 lik oval pioner larin sadc tizinden ses geliyor. Hoparlörler yeni gibi

Mlbozkurt

Katılımcı
Araç Markası
Mazda 626 GF
Araç Renk ve Tip
Gri - Sedan
Sorunum şu şekil devam ediyor desek yeridir herkes birşey biyor subap ayarı buji vs vs
Motor 90 dereceye gelince düzeliyor fakat Azda olsa bazı altında devirlerde araç silkeliyor veya gaza tepki vermiyor

Mlbozkurt

Katılımcı
Araç Markası
Mazda 626 GF
Araç Renk ve Tip
Gri - Sedan
motor sıcakken yaptığı silkelemeyi çözdüm. Toshiba sensörüne ayar vermek gerekiyormuş. sanırım değişme vakti gelmiş.

Mlbozkurt

Katılımcı
Araç Markası
Mazda 626 GF
Araç Renk ve Tip
Gri - Sedan
Tps derken Toshiba mı denildi??
Gaz Kelebeği Pozisyon sensörü:)
Bir kaç gün denemem sonucunda bu sensörü hayati öneme sahip olduğunu bunun sorunlu olması surumunda rölanti motorunun kafayı yedigi ve yanlış ayarlama yaptığı kanaatine vardım. Uzun süre aracımı görmeyecem artık sensör Çin'den gelince araca takarım 3-5 ay sonra

Üst Alt