Azman

Araç Markası
Renault - Twingo
Araç Renk ve Tip
Su Yeşili-HB Coupe
En sonunda aldıracağınız bize bu makinadan @hakan_emre ve @Murat :D
Youtube da kıyaslaması var. Aynı sınıfın otomobilleri.

Videonun 8.26 dakikasında liste var.
Mazda 6

Yalnız bu kıyaslalar biraz göreceli oluyor. Geçenlerde bir konuda en az arıza yapan SUV modelleri diye bir video paylaşmıştım, en az arıza yapan Opel Moka'ymış. Kimse bunu tahmin etmezdi sanırım...

Azman'ın kıyaslanacağı araç 2002-2007 2.3L Mazda 6'dır

ezmocesteri

Kıdemli Üye
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
2013 - Mazda 3 Dizel
Araç Renk ve Tip
Beyaz Sedan İmp.
Mazda 6

Yalnız bu kıyaslalar biraz göreceli oluyor. Geçenlerde bir konuda en az arıza yapan SUV modelleri diye bir video paylaşmıştım, en az arıza yapan Opel Moka'ymış. Kimse bunu tahmin etmezdi sanırım...

Azman'ın kıyaslanacağı araç 2002-2007 2.3L Mazda 6'dır

Hakan senin plakalık Hondacı Mehmet miydi?, geçen gün önümde farkettim aracı, bendim de de el bombası atayım sana

Araç Markası
Renault - Twingo
Araç Renk ve Tip
Su Yeşili-HB Coupe
:) evet plakalık Hondacı Mehmet. Ben değildim abi. Önümüzdeki hafta görebilirsin belki :) ufaklık biraz rahatsızda Ankara'da bir doktora muayene götürcem

Araç Markası
Renault - Twingo
Araç Renk ve Tip
Su Yeşili-HB Coupe
Havalar ısınıyor, araçların içi hava sıcaklığına göre daha sıcak oluyor.
Azman'ın içinin yanmasına dayanamadım, evdeki nevresimlerden birini hiç ettim :)

Jantlarımda balata tozu var, yıkayınca gitmiyor. Geçenlerde pasta almıştım, deneme amaçlı balata tozlarının olduğu bir kısma sürüp, sildim. Büyük oranda temizledi.
Silerken sanki boyayı kaldırır gibi oldu yada ben daha önce yara olan bir yeri silerken kabuk gibi kalktı.
Netteki bazı yazılarda pastanın boyayı çözücü özelliği var diyorlar, okuyan ağabeyler sizce pasta jant boyasına zarar verir mi?

Pasta sürmeden önce;

Pastadan sonra;

Araç Markası
Mazda 3 A/T İmp. 2012
Araç Renk ve Tip
Karamio-Sedan
İron out yapsaydın keşke.
Yada @domestos bi ara gaz yağı ile deneme yapmıştı sanırım.
Pastalar aşındırıcıdır , bunların aşındırma oranları vardır.oranlarına göre yüzeyi aşındırır.

ezmocesteri

Kıdemli Üye
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
2013 - Mazda 3 Dizel
Araç Renk ve Tip
Beyaz Sedan İmp.
Ya o nevresim ne öyle Hakan, alın bunu alın alın alın :D

Pasta boyaya zarar verebilir yalnız jant boyasına anında zarar verip kaldıracak kadar etkili olduğunu sanmıyorum, öyle olsa tüm jantta bu etkiyi gösterir lokal olarak kalmazdı bence.

Araç Markası
Renault - Twingo
Araç Renk ve Tip
Su Yeşili-HB Coupe
@hakan_emre polen hariç, filtre setini orijinal kullan derim ;)
Gören gibi, Herter gibi yetkili Honda servisi olsa orjinal alırım ama parekende parça satan servis varmı bilmiyorum. Ş.Urfa'daki servisin, bu şekilde satış yapacağını sanmıyorum.
Arkadaş, Civic'e hangi marka baskı balata takıyorsunuz öğrenebilirmiyim diye sormuş, söylememişler. Çalışanları tam uyuz.

Bosch filtrelerinde orjinal muadili olacağını düşünüyorum. Zaten 6-7 bin km gibi yine değişirim.

Üst Alt