Aliexpress Fırsat Paylaşımları

Murat

Kıdemli Üye
Araç Markası
Mazda 3
Araç Renk ve Tip
Gri - Sedan
Araç Markası
Mazda 3 A/T İmp. 2012
Araç Renk ve Tip
Karamio-Sedan
İhtiyacı olan kaçırmasın, çok uygun fiyat. 20 dölara almıştık...

NULLA LHD Mazda 5 Için Ayak Istirahat Pedallar Pedleri Alüminyum Gaz yakıt Gaz Pedalı Fren AT MT Mazda 3 Araba Styling Için yedek
NULLA LHD Foot Rest Pedals For Mazda 5 Pads Aluminum Gas Fuel Accelerator Pedal Brake AT MT For Mazda 3 Car Styling Replacement-in Pedals from Automobiles & Motorcycles on Aliexpress.com | Alibaba Group
(from AliExpress Android)
İlk fiyatı gördüğümde çok şaşırdım ama kargoyu eklemişler ama yinede 2$~ indirim var.

Domestos

(Veli Azak)
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Mitsubishi Space Star
Araç Renk ve Tip
Bakır Kırmızı-MPV
Evi taşıdıktan sonra yeni adresimdeki postacının kim olduğunu bilmediğim için aliexpress siparışlerimi işyeri adresine vermiştim... Daha önce en erken 21 günde gelen siparişler şimdi en geç 21 günde gelmeye başladı... Hatta 13 günde gelen siparişim oldu...

Şurası bir gerçek, PTT devlet kurumlarına fazlasıyla öncelik tanıyor. ;) 13 gün şaşırtıcı derecede mükemmel bence.

Araç Markası
2011 - Mazda 2 Sport
Araç Renk ve Tip
K.Beyaz - HB
İlk fiyatı gördüğümde çok şaşırdım ama kargoyu eklemişler ama yinede 2$~ indirim var.
Abi şöyle bir durum var; Aliexpresste kargo hızı şaşırtıcı şekilde arttı. Bana 6 günde gelen ürün oldu.

Geçen gün bir yerde rastlamıştım bunun sebebi Çin'de devlet Aliexpressi destekleyerek kargo gönderim hızını maksimuma çıkarmış durumda. Yeterki benim ülkem üretsin, mal satsın ve ekonomiyi büyütsün. Biz devlet olarak kargoyu en ucuz ve hızlı şekilde taşırız mantığındalar. Yani devlet Aliexpress vb. sanal mağazaları destekliyor. Ayrıca Aliexpress mağazaları arasında 5 yıldız alma savaşı da var. Adamlar para kaybederim ama itibarımı kaybetmem düşüncesindeler.

Bizim ülkemizde de herşey tam tersi. Kusurlu, hasarlı malı vatandaşa gönderen, onu taşıyan, satan vatandaşın parasını çalan sanal mağazalara karşı hiçbir yaptırım yok. Son başıma gelen olaylardan sonra bunu gördüm.

slymncmgz

Katılımcı
Araç Markası
Mazda3 2014 PowerSense
Araç Renk ve Tip
Kırmızı-Sedan
Abi şöyle bir durum var; Aliexpresste kargo hızı şaşırtıcı şekilde arttı. Bana 6 günde gelen ürün oldu.

Geçen gün bir yerde rastlamıştım bunun sebebi Çin'de devlet Aliexpressi destekleyerek kargo gönderim hızını maksimuma çıkarmış durumda. Yeterki benim ülkem üretsin, mal satsın ve ekonomiyi büyütsün. Biz devlet olarak kargoyu en ucuz ve hızlı şekilde taşırız mantığındalar. Yani devlet Aliexpress vb. sanal mağazaları destekliyor. Ayrıca Aliexpress mağazaları arasında 5 yıldız alma savaşı da var. Adamlar para kaybederim ama itibarımı kaybetmem düşüncesindeler.

Bizim ülkemizde de herşey tam tersi. Kusurlu, hasarlı malı vatandaşa gönderen, onu taşıyan, satan vatandaşın parasını çalan sanal mağazalara karşı hiçbir yaptırım yok. Son başıma gelen olaylardan sonra bunu gördüm.
Geçen hafta mng kargo yine kazık attı bana. Gönderilen adresteki şubede görünen kargo 3 günde dağıtıma çıkmadı. Şubeyi arayınca da telefonu açıp masaya koyuyorlar her şeyi duyuyorsun ama cevap veren yok. İlla gidip kendin alacaksın şubeden. Adrese teslim parasını helal etmiyorum :snzdglsn: Her yere de yazdım bu şikayeti. Kendi sayfalarından da şikayet edemiyorsun çünkü iletişim hatası verip kaydetmiyor :mad:
Ülkemizdeki mantık da bu maalesef. Ne kadar az üreteyim, ne kadar az çalışayım kar mantığı

Domestos

(Veli Azak)
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Mitsubishi Space Star
Araç Renk ve Tip
Bakır Kırmızı-MPV
Geçen hafta mng kargo yine kazık attı bana. Gönderilen adresteki şubede görünen kargo 3 günde dağıtıma çıkmadı. Şubeyi arayınca da telefonu açıp masaya koyuyorlar her şeyi duyuyorsun ama cevap veren yok. İlla gidip kendin alacaksın şubeden. Adrese teslim parasını helal etmiyorum :snzdglsn: Her yere de yazdım bu şikayeti. Kendi sayfalarından da şikayet edemiyorsun çünkü iletişim hatası verip kaydetmiyor :mad:
Ülkemizdeki mantık da bu maalesef. Ne kadar az üreteyim, ne kadar az çalışayım kar mantığı
:( :(

Madalyonun öbür yüzüne bakacak olursak, işlerin neden böyle olduğu daha net ortaya çıkıyor;

Atıyorum, kargo çalışanı asgari ücretli çalıştırılıyor, fakat ne çalışma saatleri asgari olarak belirli ne de taşıdığı kargolar akla mantığa sığacak boyutta. Hal böyle olunca, çalışan kişi ne kadar kaytarırsam o kadar iyi diye düşünüyor. Oysa; patron standart ücretin yanında prim de verse işler daha sağlıklı ve güzellikle yürüyecek... Ama bu durum da patronun umurunda değil, çünkü işler bir şekilde yürüyor...

Bu gibi durumlar için klişeleşmiş söz öbeğim hazır;

"düzensizlik, düzen olmuş işler bu düzensizlik içinde yürüyor"

:(

Zihniyetimiz bozuk, çalışma sistemi bozuk, çalışma ortamı bozuk, insanlar bozuk. Yönetim zaten bozuk...

For example;

Rus uçağını düşürdük, alkış
Ruslardan özür diledik, alkış
Teog sınavı getirilince alkış
Teog da neymiş kaldır at, alkış
Bir evde iki araba olunca, gelişiyoruz alkış
Kriz kapıya dayanınca, iki araba müsriflik, alkış

:confused::confused:

Araç Markası
Mazda 6 2010
:( :(

Madalyonun öbür yüzüne bakacak olursak, işlerin neden böyle olduğu daha net ortaya çıkıyor;

Atıyorum, kargo çalışanı asgari ücretli çalıştırılıyor, fakat ne çalışma saatleri asgari olarak belirli ne de taşıdığı kargolar akla mantığa sığacak boyutta. Hal böyle olunca, çalışan kişi ne kadar kaytarırsam o kadar iyi diye düşünüyor. Oysa; patron standart ücretin yanında prim de verse işler daha sağlıklı ve güzellikle yürüyecek... Ama bu durum da patronun umurunda değil, çünkü işler bir şekilde yürüyor...

Bu gibi durumlar için klişeleşmiş söz öbeğim hazır;

"düzensizlik, düzen olmuş işler bu düzensizlik içinde yürüyor"

:(

Zihniyetimiz bozuk, çalışma sistemi bozuk, çalışma ortamı bozuk, insanlar bozuk. Yönetim zaten bozuk...

For example;

Rus uçağını düşürdük, alkış
Ruslardan özür diledik, alkış
Teog sınavı getirilince alkış
Teog da neymiş kaldır at, alkış
Bir evde iki araba olunca, gelişiyoruz alkış
Kriz kapıya dayanınca, iki araba müsriflik, alkış

:confused::confused:
Konuyu saptığından dolayı affınıza sığınarak durumu özetleyen bir karikatür;
IMG-20170918-WA0008.jpg

Araç Markası
2011 - Mazda 2 Sport
Araç Renk ve Tip
K.Beyaz - HB
3.400 e kadar düşen dolar, bir haftada 3.500 e çıktı. Artış sürecek gibi, Aliexpressten siparişi olan geçsin hemen :naslyany:

By_Nisay

Katılımcı
Geçenlerde bagaj kapagındaki stopların lambarını değiştirirken ve sag kapının kablolarını kontrol ederken birkaç tane şu linkteki dubelli raptiyelerden kırdım. Baktımki Aliex.de zibili beş para. İhtiyacı olan alabilir, yakınımda olanlarada birer avuc hediye verebilirim.
En uygun ve kalitelisi bu linkteki ürün.

Tahmini Teslimat Zamanı

1.jpeg

Adsız.jpg

Moderatörün son düzenlenenleri:
Araç Markası
2006 Mazda 3 Dynamic
Araç Renk ve Tip
Gri-Sedan
Geçenlerde bagaj kapagındaki stopların lambarını değiştirirken ve sag kapının kablolarını kontrol ederken birkaç tane şu linkteki dubelli raptiyelerden kırdım. Baktımki Aliex.de zibili beş para. İhtiyacı olan alabilir, yakınımda olanlarada verebilirim.

Tahmini Teslimat Zamanı

Ekli dosyayı görüntüle 25892

Ekli dosyayı görüntüle 25893
abi gene çalışıyorsun maşallah..
ama şimdi seni böyle görenler.ya bu adam bi mazda aldı boyna uğraşıp duruyor demesinler sonra:D

Araç Markası
2011 - Mazda 2 Sport
Araç Renk ve Tip
K.Beyaz - HB
Banada lazım ama 1 tane, sırf bu yüzden toplu almak istemiyorum.

Geçenlerde bagaj kapagındaki stopların lambarını değiştirirken ve sag kapının kablolarını kontrol ederken birkaç tane şu linkteki dubelli raptiyelerden kırdım. Baktımki Aliex.de zibili beş para. İhtiyacı olan alabilir, yakınımda olanlarada birer avuc hediye verebilirim.

Tahmini Teslimat Zamanı

Ekli dosyayı görüntüle 25892

Ekli dosyayı görüntüle 25893

Araç Markası
2011 - Mazda 2 Sport
Araç Renk ve Tip
K.Beyaz - HB
Ocak ayının ortasında ya da Şubatın başında Erzincana gelecegim. Getiririm sizede.
Bu arada Üzümlü'de iki sene görev yaptım.
İnşallah beklerim her zaman.

Ben 2013-2015 arası görev yaptım. O seneler arasındaysa tanışıyor olabiliriz :) Sonra Ankaraya memlekete kaçtım :) Erzincanda ortalamanın çok çok üstünde bir Mazda kullanıcısı var.
Fotoğraftan çıkaramadım sizi, ama dediğiniz gibi tanışmış olabiliriz.

Erzincan da Mazda bayisinin olmasının eseridir ortalamanın yüksek olması. Ama şuda varki şehir küçük, nüfus az bu yüzden araçlar daha çok görünüyor.

Üst Alt