2017-2018 Süper Lig Şampiyonu Kim Olur

2017-2018 Süper Lig Şampiyonu Kim Olur

• Galatasaray

• Başakşehir

• Fenerbahçe

• Beşiktaş

• Diğerleri

Sonuçlar yalnızca oylamadan sonra görülebilir.

Murat

Kıdemli Üye
Araç Markası
Mazda 3
Araç Renk ve Tip
Gri - Sedan
beşikaş veya Başakşehir haketmişti. İkisinden biri olsaydı keşke
Bjk ve başakşehir neye göre haketti? Ben bu yaşıma kadar sayısız :utan: GS şampiyonluğu gördüm, bence en hakettikleri buydu :)
Mesaj otomatik olarak birleştirildi:

Sezon ortasında hem başkan, hem hoca değişti adamlarda bu kolay iş değil...

Bir de sezon bitiminden sonra oy kullanan üyeleri bi yönetici ifşa etse :D

Erçay

Katılımcı
Araç Markası
2006 Mazda 3
Araç Renk ve Tip
Siyah - Sedan
Reel anlamda bakılırsa Başakşehir bulunduğu konum açısından hak ediyor denilebilirdi, ancak türlü çeşit siyasi oyunlar yüzünden antipati kazandılar, Beşiktaş ise oynadığı futbol ile hak ediyordu ama final maçını oynayamadı, Fatih Terim'in gelmesi ile ipi Galatasaray'ın göğüsleyeceği inceden inceden belliydi... Bakmasını, görmesini bilene tabi... ;) Fenerbahçe ise, sınava son gün hazırlanan tembel öğrenci gibi davrandı... Kazanması gereken dört maçı kendi elleri ile hediye etti... İkinciliği hak etmedi diyesim var ama son 8 haftaki performansı buna engel oluyor. :(
Neye göre haketti sorunusun yanıtını veli abi vermiş sağolsun, gs niye haketmedi dersen şampiyonluğu terimin lobisi aldı gs değil, bu kadar kötü oyun bu kdr sınırlı kadro ile Türkiye’de şampiyon olmanın başka bir açıklaması yok malesef. Deplasmanlarda yokları oynayıp içerdeki maçlarla şampyon olan başka bir takım daha yoktur (bu yılı saymazsan gs dahil).

Araç Markası
1992 - Mazda 626
Araç Renk ve Tip
Kuğu Beyazı - Sedan
Bence Beşiktaş bu yıl şampiyonluğu haketmedi. Şampiyonluk için en yakın rakiplerine karşı az biraz üstünlük kurmak lazım. BJK 2. Yarıda GS ve Başakşehir mağlubiyetleriyle şampiyonluğu haketmediğini net olarak gösterdi. Yönetim Cenk'i satarak kumar oynadı. Fakat o kumar bu yıl tutmadı. Demba Ba gibi bir fırsatı elinin tersiyle itip Love'u alma kumarı da tutmadı. Negredo zaten yedek olarak planlandı ama o da tutulu kaldı. Sonuç olarak istikrarlı şekilde skora katkıda bulunan bir forvet oyuncusundan yoksun kalarak şampiyonluğu (yönetimsel temelli) haketmediğini gösterdi BJK.

Cenk'in transferinden sonra Negredo birinci forvet, Demba Ba formayı kapmak üzere 2. forvet ve Larin desteğiyle bir kurgu oluştursaydı BJK şu an daha fazla gol atmış, kritik maçlardan en az beraberlik koparmış ve muhtemelen şampiyon olmuş olurdu.

Bu arada Larin'in de oyun sezgisi, atak yönü ve savunma durumuna göre pozisyon almasını epey beğendim. Bir de ayağına hakim. Love gibi dağlara taşlara oynamıyor.

Domestos

(Veli Azak)
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Mitsubishi Space Star
Araç Renk ve Tip
Bakır Kırmızı-MPV
Bjk ve başakşehir neye göre haketti? Ben bu yaşıma kadar sayısız :utan: GS şampiyonluğu gördüm, bence en hakettikleri buydu :)

Sezon ortasında hem başkan, hem hoca değişti adamlarda bu kolay iş değil...

Bir de sezon bitiminden sonra oy kullanan üyeleri bi yönetici ifşa etse :D
Sezon sonu oy kullananları ifşa edeceksek, bizim ne işimiz var bu konuda... :D :D

Beşiktaş, Şenol Güneş'in kişisel hırslarını bırakarak Her üç rakibi ile tekrar oynasın rahatlıkla kazanır... Ama burada çelmeyi takan en büyük faktör, Şenol Güneş'in kişisel husumetine kurban gitmeleri olmuştur, objektif olarak bu görülüyor... (Bkz. Trabzon havalimanındaki olay) Gs, Terim'in gazı ve lobisi ile bu işi kotarmıştır... Fenerbahçe zaten en baştan beri bu yarışta olmamak için çok direndi ama rakiplerinin hataları ile ikinci olabildi, başarıdır.

Can'ın yapmış olduğu transfer tespitleri tamamen doğru ve şampiyonluk için etkisi olmuştur. Ama, Beşiktaş son final maçını kaybetmemiş olsaydı durum çok farklı olurdu...

Araç Markası
1992 - Mazda 626
Araç Renk ve Tip
Kuğu Beyazı - Sedan
@aurora Larini nobreye benzettim biraz :) yetenek kısıtlı ama bi şekilde atar :)
Evet yetenek kısıtlı ama aklıyla o açığı kapatıp ortalamanın üzerinde performans sergiliyor gibi. Yine de ikinci yarının ortalarından itibaren 20-30 dk şans almalıydı maç başı ki takıma iyice alışsın. Cenk taktiğini yapamadılar Larin için.

Ek: Şenol Güneş'in en sevmediğim yanı, aynı şeyleri deneyip farklı sonuç beklemesi. Lens'ten verim alamıyorsun, ne diye sürekli Lens'i alıyorsun ki oyuna, yönetime diret, elindeki kanat oyuncusunu kiralamasınlar. Love sürekli saçmalıyor şut bile çekemiyor, ne diye Babel'i forvete çekiyorsun ki, koy Larin'i hiç değilse Babel'i rahatlatsın, Babel 2. Forvet gibi kafasına göre girsin çıksın ceza sahasına. Şenol Güneş bu sezon sürekli olarak aynı şeyleri tekrarladı ve aptalca bir şekilde farklı sonuçlar bekledi.

Son düzenleme:
Araç Markası
2010-Mazda 3 Impres AT
Araç Renk ve Tip
Kırmızı-HB
Başakşehiri ve Galatasarayı deplasmanda yenemiyorsa ilk yarıda küme düşen karabüğe mağlup oluyorsa şampiyon olmasına gerek yok Beşiktaş'ın. Can'ın dediği gibi forvet hattında oynanan kumar ve Şenol hocanın Negredo Lens ısrarı şampiyonluğu kaybettirmiştir.

Domestos

(Veli Azak)
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Mitsubishi Space Star
Araç Renk ve Tip
Bakır Kırmızı-MPV
Üst Alt