2017-2018 Süper Lig Şampiyonu Kim Olur

2017-2018 Süper Lig Şampiyonu Kim Olur

• Galatasaray

• Başakşehir

• Fenerbahçe

• Beşiktaş

• Diğerleri

Sonuçlar yalnızca oylamadan sonra görülebilir.
Araç Markası
2010-Mazda 3 Impres AT
Araç Renk ve Tip
Kırmızı-HB
Puan durumları gerçekten çok karışık ve oynanan bir futbol var ortada. İzlediğiniz maçlara bakarsanız ve fikstürü göz önünde bulundurursanız kimi bu yarışta bir adım daha önde görüyorsunuz ?

Erçay

Katılımcı
Araç Markası
2006 Mazda 3
Araç Renk ve Tip
Siyah - Sedan
Fenerbahçeli olduğum malumunuz bu listede kim şampiyon olur sorusuna net cevap veremem ama kim şampiyon olmaza net cevap vereyim. Fener şampiyon olamaz :D, Galatasaray lider olsa da ipi sonuna kadar göğüsleyecek kadro derinliği yok, kadro derinliği olan iki takım başakşehir ve beşiktaş arasında bu mücadale sürer gibi görünüyor kağıt üstünde ama onların da defoları var. Başakşehir tecrübesizliğine kurban gidiyor, beşiktaşın yoğun maç trafiğinden sonra ne kadar yara alacağı belirsiz.

ezmocesteri

Kıdemli Üye
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
2013 - Mazda 3 Dizel
Araç Renk ve Tip
Beyaz Sedan İmp.
Son düzlükte yapılan atakla, takım uyumu ve fikstür avantajıyla Fenerbahçe bir adım önde gibi, yalnız bu TFF ile hiç bir şeyin inandırıcılığı yok, senaryo izliyoruz resmen.

Araç Markası
2010-Mazda 3 Impres AT
Araç Renk ve Tip
Kırmızı-HB
Fenerbahçeli olduğum malumunuz bu listede kim şampiyon olur sorusuna net cevap veremem ama kim şampiyon olmaza net cevap vereyim. Fener şampiyon olamaz :D, Galatasaray lider olsa da ipi sonuna kadar göğüsleyecek kadro derinliği yok, kadro derinliği olan iki takım başakşehir ve beşiktaş arasında bu mücadale sürer gibi görünüyor kağıt üstünde ama onların da defoları var. Başakşehir tecrübesizliğine kurban gidiyor, beşiktaşın yoğun maç trafiğinden sonra ne kadar yara alacağı belirsiz.
Birebir katılıyorum sana tek katılmadığım yer Beşiktaşlıyım ben :)

Domestos

(Veli Azak)
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Mitsubishi Space Star
Araç Renk ve Tip
Bakır Kırmızı-MPV
Son düzlükte yapılan atakla, takım uyumu ve fikstür avantajıyla Fenerbahçe bir adım önde gibi, yalnız bu TFF ile hiç bir şeyin inandırıcılığı yok, senaryo izliyoruz resmen.
Siyaset bulaşırsa Başakşehir
Federasyon bulaşırsa Beşiktaş
Herhangi bir müdahale olmazsa Fenerbahçe ve Galatasaray çekişir...
Birebir katılıyorum sana tek katılmadığım yer Beşiktaşlıyım ben :)
Konu başlığını görünce kafamdaki düşünceleri nasıl toparlayıp yazsam diye düşünmeye başlayarak konuya girdiğimde bu düşüncelerin net olarak paylaşılmış olduklarını gördüm... :D Meselenin acı yanı, ülkenin bu halde olması... Hak edenin hak ettiğini olması gerektiği şekliyle değil de, ittirmasyon, torpil, adam kayırma vs. gibi adi işlerle olmasıdır.

Ülkede güç kimin elindeyse, o kimselerin dediği olduğu için bu duruma göre tahminimi yazayım... Verdiği gaz ile oynattığı futbolu bir kenara bırakarak, "derin" bağlantılarından dolayı Fatih Terim bir adım önde bana göre. Şenol Güneş, Abdullah Avcı ve Fatih Terim bir araya gelse ve Fatih Terim, bu şampiyonluk benim çekilin kenara diye söylese, karşısındakiler "hayır böyle bir şey mümkün mü?" diyemezler... Bunun küçük bir örneğini yani Fatih Terim hegemonyasını son maç öncesi rakip teknik adamın "Galatasaray kazanmak zorunda" şeklinde kurmuş olduğu cümlenin nerelere gittiğini idrak etmekle işin rengi ortaya çıkıyor ancak...

Başarılı veya çok bilgili ya da kariyerli bir teknik adam bu hegemonyadan icazet almadan iş bulamıyorsa bizim konuştuklarımız hikaye aslında.

Son tahlilde; Galatasaray'ın içindeki lobiler kendi içinde çatışmazsa şampiyonluk için en büyük aday, siyaset içinde Başakşehir ismi öne çıkarsa da Başakşehir şampiyon olur gibi. Beşiktaş'ı iki yıl şampiyon yaptık şimdilik bi kenarda dursun diye de düşünebilirler... ;) Fenerbahçe'ye gelecek olursak, Aziz Yıldırım başkanlığında yıllar öncesinden üzeri çizildi. Ayrıca; ben bu ligde banko şampiyon olacağım iddiasını başta teknik kadro kalitesine yansıtmadığı için benim nazarımda da şampiyonluk için şansı yok...

En basitiyle her sezon, düşme hattına kaç puan verdiğini hesaplayın yeterli olur. gibi :)

Domestos

(Veli Azak)
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Mitsubishi Space Star
Araç Renk ve Tip
Bakır Kırmızı-MPV
Müdahale konusunda çok şey yazılır çizilir ama bu sonucu değiştirmez... ;) Trabzonspor'un her fırsatta "2010-11 sezonu şampiyonu biziz, kupamızı verin" demesi neyse bu saatten sonra yazılan çizilenler de aynı anlamı taşır... :D

Domestos

(Veli Azak)
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Mitsubishi Space Star
Araç Renk ve Tip
Bakır Kırmızı-MPV
beşikaş veya Başakşehir haketmişti. İkisinden biri olsaydı keşke
Reel anlamda bakılırsa Başakşehir bulunduğu konum açısından hak ediyor denilebilirdi, ancak türlü çeşit siyasi oyunlar yüzünden antipati kazandılar, Beşiktaş ise oynadığı futbol ile hak ediyordu ama final maçını oynayamadı, Fatih Terim'in gelmesi ile ipi Galatasaray'ın göğüsleyeceği inceden inceden belliydi... Bakmasını, görmesini bilene tabi... ;) Fenerbahçe ise, sınava son gün hazırlanan tembel öğrenci gibi davrandı... Kazanması gereken dört maçı kendi elleri ile hediye etti... İkinciliği hak etmedi diyesim var ama son 8 haftaki performansı buna engel oluyor. :(

Üst Alt